Cujo

Cujo
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304248/bmid_cujo-xHe-304248.jpg 4 2302 2302

Americký spisovateľ Stephen King je majstrom moderného hororu a thrilleru, jeho knihy vychádzajú na celom svete a patria k najpredávanejším. V románe Cujo zdanlivý pokoj malého mestečka naruší besnotou nakazený bernardín. Z milého a prítulného psa sa stáva hrozná beštia, ktorá celkom zmení život obyvateľov mestečka, je ich strašným tieňom, trestajúcou rukou osudu, čo prináša smrť. Jeho kradmé kroky, temné vrčanie a vražedné tesáky cítiť takmer na každej stránke knihy... Napínavý, dynamický dej románu autor umocňuje brilantným zobrazením psychiky hlavných postáv.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Gemini (SK)

Cujo, 1981

ditul
04.06.2018 5 z 5

Krásný, jak autor se vžil do všech postav a dokázal se procítit i do psa, kterého mi bylo líto stejně jako chlapce..

Enthu
10.05.2018 4 z 5

I když mi zprvu trvalo navyknout si na styl, mohu říct, že tohle bylo fakt něco. To napětí, kvůli kterému jsem se posunula o pár stran dopředu a rázem se zase vrátila, protože jsem si nechtěla nic vyzradit, bylo neúnosné. A jako Cuja mi bylo opravdu dost líto, hlavně když jsem věděla, co si myslel.

ChristineDaee
15.04.2018 5 z 5

Úvod je dlhý, pomalý a zložitý, ale na rozdiel od väčšiny komentárov, ma veľmi zaujali a pobavili aj časti o reklamnom biznise Donninho manžela a celá aféra s malinovočervenými vločkami. Manželské problémy sú o niečo menej pútavé. Zápletka o matke a dieťa uväznených v aute kvôli besnému psovi je realistická a nepríjemná. V poslednej tretine sa dej rozbehne míľovými krokmi. čitateľ je schopný predať svoju dušu, aby uľahčil tím dvom v utrpení alebo k nim aspoň dostal mobil. :) Ustavične sa objavujú nové možnosti záchrany, ktoré rovnako rýchlo zlyhávajú. Za najdesivejšiu časť knihy považujem ,,netvora'' v Tadovom šatníku. Tiež máme v spálni veľkú skriňu a v noci sa okolo nej pohybujem veľmi opatrne. :) Zaujímavé je, že teda za útokmi inak veľmi dobrosrdečného Cuja nie je len besnota, ale aj niečo väčšie a temnejšie, niečo ako Hotel v Žiarení alebo niečo ako TO. Prastaré ZLO.

povi
13.03.2018 5 z 5

Nevim,jak mi mohla tahle knizka uniknout,ctu Kinga uz 20let a porad jsem si rikala-"Pch,nebudu cist o psovi."Clovek se stale uci.Tohle je typickej King.Lehce uveritelny,realny.Mam dceru ve Veku Tada.Predstava ze se neco takovyho stane mne je desiva.King to proste umi.

radka8970
11.03.2018 5 z 5

Příběh o jednom chlupaté miláčkovi, který se změní v zabijáckou bestii. Bravurně zde autor naladil atmosféru hned od prvních stránek. Knihu jsem zhltla jedním dechem až jsem litovala, že nemá více stran. Konec příběhu mně fascinoval.

koprnda
05.03.2018 5 z 5

Díky této knize jsem objevil autora S. Kinga.

Dáduše
30.01.2018 3 z 5

Nevím, chtěla jsem se hodně bát! Zmlsaná Řbitovem zvířátek jsem se těšila, že nebudu moci hrůzou spát. A přitom si jen nějaká paní poseděla v rozpáleném autě:)

Ajrad1981
18.01.2018 4 z 5

Mně bylo toho hafana líto. Jen si to představte, je vám blbě, hůř a ještě hůř a vy nevíte proč, máte žízeň, ale vadí vám voda, světlo vás bodá do očí, každičký zvuk, i bzučení čmeláka, vám trhá uši a do toho nějaký blbec mlátí dveřmi od auta, mačká klakson, túruje motor - řekněte, nechtěli byste ho zabít? :-)

Ale vážně. Já jsem nejvíc litovala chudáka bernardýna. Byla to v celém příběhu nejsympatičtější bytost. Teda nejdřív. A pak už to byl jen chudák nemocný pes...

Bublinaaa
18.01.2018 4 z 5

Působilo to na mě jako trochu jiná "kingovka", nežli je klasika. Neohromilo, ale ani neurazilo. Mrazivý nepříjemný pocit se dostavil i tak, přece jenom - tohle by se vážně mohlo stát. ))

cat5
10.01.2018 4 z 5

Hoodně dobrá kniha. Velmi dobrý nápad, v podstatě úplně "obyčejný", ale to napětí bylo boží. Jen mě trochu nudily pasáže s manžílkem v pracovní krizi. Jinak super.

Nikolas0311
07.01.2018 5 z 5

Další skvost z dílny krále hororů Stephena Kinga. Tentokrát hrůza a děs přichází v podobě velkého bernardýna Cuja nakaženého vzteklinou ohrožující matku a jejího syna v porouchaném autě. Kniha je od začátku zajímavá ba dokonce i s nádechem nadpřirozena. Postavy opět Kingovsky skvěle propracované. SPOILER: I přesto jaké Cujo napáchal škody bylo mi ho nakonec opravdu líto.

lucina6497
07.01.2018

Nemůžu si pomoct.. ale vždycky mě bodne u srdce, když mistr v knize "zabije" psa. Tak živé popisy umí snad jen King. Ale tady jsem si říkala sakra, kdy už ten pes chcípne!?

KlariN
29.12.2017 4 z 5

Pokud se nepletu, tak moje vůbec první setkání se Stephenem Kingem a začátek intenzivního a dosud trvajícího pozitivního vztahu. Krásný a děsivý jaro cca 1993!

DickBach
18.12.2017 5 z 5

Tak tohle byl masakr! Ne, ne, žádné potoky krve, scf-fi sliz nebo podobné ohavnosti. Míním masakr v "duševním" slova smyslu. Postavy jsou velmi reálné, velmi uvěřitelné a velmi živé. Přibližně na desáté stránce začnete hledat svůj mobil a někdy kolem padesáté se ho vehementně snažíte procpat stránkami jen aby jste Donně pomohli. Ejhle, on není signál. :o) Tak tohle je King ve zkratce. Velké díky.

michalmatousek
13.12.2017 5 z 5

Jedna, dvě, Cujo jde, Cujo si jde pro tebe...

Nečekejte žádné krvelačné sci-fi, nýbrž nebezpečně uvěřitelné drama s děsivými pasážemi.

Mám chuť někoho kousnout... Co se to se mnou děje?!

Pajan28
09.12.2017 5 z 5

Pěkně psané pasáže z pohledu Cuja a jako milovníku psů jsem měla i slzy v očích. Překvapil mě konec, ale i tak prostě velmi čtivá Kingovka.

Krub
01.12.2017 3 z 5

Spoilery.

King patří mezi mé nejoblíbenější spisovatele. Čtu jeho knihy často a s chutí. Přesto se ale i v jeho díle najdou slabší knížky. (Což je ale pochopitelné vzhledem k počtu stránek, které popsal.) Jedním z těchto slabších dílek je Cujo.

Samotný nápad, postavit matku se svým dítětem proti vzteklému psovi a obě strany postupně lámat počasím a zoufalými snahami o boj, není vůbec špatný. Rozhodně stojí za zpracování. Jméno King je navíc zárukou čtivosti, propracované psychologie postav a určité celkové kvality.

Problémem je přemíra vedlejších dějových linií, které se nepropojí v jeden epický závěr, a jelikož jsou sami o sobě poměrně zdlouhavé (Copak Vás zajímal Roger a jeho problémy s firmou?) nemají čím na čtenáře zapůsobit. 6/10

Mato14
24.11.2017 3 z 5

Zaujímavá kniha, až na koniec plný klišé, pripomínajúci americký film kategórie B. Škoda, skazilo mi to celý dojem z knihy. Nehovoriac o nulovom hororovom dojme, možno som čakal viac. Dúfam, že ďalšia zo zbierky hororov od tohto autora ma nadchne viacej.

Whobey
07.11.2017 5 z 5

Klasický King, kterého čtu ráda. Báječné stupňování děje, zajímavá myšlenka, uvěřitelné charaktery. Příběh, který vás strhne, a který se klidně mohl stát.
Cujo patří mezi Kingovy klasiky, rozhodně doporučuji :)

Dominik106
02.11.2017 5 z 5

Hrozně moc napínavý a celkově dost smutný příběh. Kniha se mi líbila.