Cujo

Cujo
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/304248/bmid_cujo-xHe-304248.jpg 4 2302 2302

Americký spisovateľ Stephen King je majstrom moderného hororu a thrilleru, jeho knihy vychádzajú na celom svete a patria k najpredávanejším. V románe Cujo zdanlivý pokoj malého mestečka naruší besnotou nakazený bernardín. Z milého a prítulného psa sa stáva hrozná beštia, ktorá celkom zmení život obyvateľov mestečka, je ich strašným tieňom, trestajúcou rukou osudu, čo prináša smrť. Jeho kradmé kroky, temné vrčanie a vražedné tesáky cítiť takmer na každej stránke knihy... Napínavý, dynamický dej románu autor umocňuje brilantným zobrazením psychiky hlavných postáv.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Gemini (SK)

Cujo, 1981

Fiza
07.02.2011 5 z 5

Jedna z dalších knížek, ve které se hlavní hrdina dostane do svízelné situace, ze které se snaží dostat celou knížku...ale napsáno tak, že to člověka nenudí ani chvilku a nedokáže se přestat vciťovat do hlavní hrdinky...

vnimatkrasu
11.01.2011 5 z 5

Jazykově nejvulgárnější Kingova kniha, která tak pozoruhodně kombinuje čiré chlapáctví s povedeným dramatickým příběhem o Malinových bombách. Tady je všechno v pořádku.

martula.07
03.01.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Stephena, teda z těch, které jsem četla. Jak je jednoduché udělat z celkem běžných událostí horor. Co se může stát, když se člověk nebo cokoli jiného ocitne v nesprávný čas na špatném místě. Jenže v tomto románu je to správný čas i místo. Tuto knihu dělá skvělou knihou zejména brilantní vykreslení psychologie postav a především toho milého pejsánka. V Castle Rocku musí být krásně, nemyslíte?

Posi
30.11.-0001 3 z 5

Těchto 262 stran (ironicky řečeno) je pohoda, jelikož se dobře psaný příběh skvěle čte. Jak bylo naznačeno a i je to asi u Kinga faktem, vzteklina a zvíře je možná sama lidskost a přístup nás všech.Nic není tím, čím se zdá a Kingovi náznaky jsou přítomné i v mnoha jiných knihách.
Nemyslím, že by z jednoduché a v podstatě z pár všedních věcí, byl problém napsat příběh(např.Čekání na Godota,Brouk,Kostra).Je však pravdou,že je dobrej.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Pes se vzteklinou, manželská nevěra, služební cesta a pokažené auto. Až na tu vzteklinu celkem běžné věci, které se v životě stávají. Ale když se to všechno nacpe do jednoho příběhu, je to fakt mazec.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Skoro si připadám trapně, neustále psát o tom, jak je to skvělý příběh a bla bla bla. Ale já to stejně napíšu a napíšu to ještě hodněkrát. Ten King má fantazii, až je co závidět, protože koho by napadlo z takovéhle situace, který je v Cujovi, udělat napínavý a nervy-drásající příběh?

Ruw
30.11.-0001 5 z 5

Názorná ukázka, jak Mistr dovede z tařka ničeho stvořit extra čtivý příběh s koncem, který je bez srdce, ale plně na místě - konec konců život je mnohdy pěkná mrcha.

Ewča
30.11.-0001 5 z 5

Úžasné....

Pidzey
30.11.-0001 3 z 5

Cujo je moje první věc co jsem od PANA Kinga úspěšně dočetl a musím říci že ty kladné ohlasi o tomto autorovi jsou na místě.
Jednoduchá takřka normální zápletka a on s ní rozehraje povedený opravdu nervi rvoucí příběh o pejskovi nakaženým vzteklinou (všichni asi víte že u tohoto autora to zas tak úplně vzteklina nebude),autu kterému nejde motor,dvojici v něm uvězněné a skupinou opravdu blbých smolných událostí.Prostě třída.Jediné co mě trochu vadilo byl až drsný konec jedné z postav v autě která si to ani nezasloužila.Ale jinak jsem napjatě hltal stránky až do konce.