Ďábelské hry

Ďábelské hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532614/bmid_dabelske-hry-65d5dfa8646be.png 5 2225 2225

Případy Kim Stoneové #2 Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného těla – oběť je však zároveň pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však zjistí, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na ní svůj zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát je to osobní. Neboť čím větší zlo, tím ďábelštější hra...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Evil Games , 2015

Interpreti: Jitka Ježková

LeHor
13.10.2019 5 z 5

Poutavé a čtivé. Doporučuji.

iLuciferie
08.10.2019 3 z 5

Více se mi líbil první díl, ale v serii budu určitě pokračovat. Jsem ráda, že jsem našla autora, který se zbytečně nevyžívá a brutalitách, jak je teď u detektivek v módě..

crazyjuan
03.10.2019 5 z 5

Tak tohle je dobrá pecka. Skvělý námět, perfektně a čtivě napsáno.

Calibra
23.09.2019 5 z 5

Angela Marsons umí skvěle a poutave psát. Uvěřila jsem ji i pocity jednotlivých postav. A oproti Němému křiku to vzala trošku z jiné strany, od začátku víte kdo je záporák, nemám to ráda a přesto mi to nevadí. Takže brzy se vrhnu na další díl....

Nikusscha
23.09.2019 5 z 5

Byl to příjemný ,,oddech,, oproti brutálním knihám, které jsem četla do teď. Kniha se mi líbila o chlup více než první díl od této autorky. Líbila se mi bitva mezi Kim a Alex. Trošku jsme se dozvěděli více o minulosti Kim.
Za mě oprávněný plný počet *

metadonjuan
20.09.2019 5 z 5

Tohle bylo dobry, hlavne diky Alex, jeji vnitrni dialogy me fakt bavily. mam zatim precteny 3 dily a tenhle povazuju za hodne povedeny a pro me nejlepsi. ostatnim jsem dal 4 hvezdy, tomuhle za doktorku Alex davam plny pocet.

makke
19.09.2019 5 z 5

Jediná výtka, kterou mám, je skutečnost, že po dočtění jsem pocítila mírné abstinenční příznaky a nutně si budu muset koupit další pokračování.

Pumpkin
17.09.2019 4 z 5

Druhá kniha s Kim, kterou jsem četla. Oceňuji že od předchozí, šla kvalita překladu trochu nahoru a ,,zvedla oči k nebi" zmizelo. Líbilo se mi více vrstev děje (dořešování případu, nové případy a ,,souboj Kim a Alex). Určitě zkusím další ze série.

astroweb
13.09.2019 4 z 5

Od autorky druhá kniha, určitě nebude poslední. Vyhovuje mi její čtivý styl, náměty a prostředí. Hlavní hrdinka inspektorka sympatická a dosti výjimečná.

bigben
07.09.2019 5 z 5

Pro mě nedávno objevená autorka a její detektivky mě baví vč. pohnutého osudu Kim. Vyšetřování se svižně rozplétá a zamotává s překvapivým koncem. Určitě sáhnu po další.

Jani23
07.09.2019 3 z 5

Za mně nejslabší kniha od autorky. Děj začal být zajímavý až na posledních stránkách.

cedos
05.09.2019 5 z 5

Tahle kniha mě zcela pohltila, mistrně napsaný příběh, skutečné emoce, náhled do mysli sociopata a ukázka toho, že psychické násilí nelze podcenit proti fyzickému. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nebyla to pro mě "jen" detektivka … ale i poučení, protože mám ve svém okolí člověka, který se velmi blíží tomu, co bylo v knize popsáno. Jistě ne až tak do důsledků, ale stejně platí pravidlo, pokud někoho takového potkáš - utíkej, co nejdál utíkej a to nejsem zbabělec.

Kate653
02.09.2019 5 z 5

Od autorky jsem celkem přečetla tři knížky a tahle se mi líbila nejvíc. Nebylo to žádné čtení z nudy. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout. I když je to beletrie, tak jsem se z knížky něco naučila :D. Líbil se mi jak příběh, tak vykreslení některých detailů, třeba jakou si hlavní postavy dávají kávu. :D A díky tomu bylo čtení příjemnější.

Majda758
26.08.2019

Autorka sáhla pro pachatele, u kterého bychom nečekali takovou brutalitu a neempatii. Sahla pro psycholožku, která si myslí, že je geniální, ale je to pouhá psychopatka. Ale zná manipulační techniky a těmi ovládá slabé lidi, kteří potřebují pomoci. Ona si z jejich manipilace udělala pokusy. Nakonec jí Kim dostane do vězení po tom co jí chtěla utopit.
Na konci této knihy jsem si říkala, že se určitě s touto sociopatkou setkám znovu. A ejhle v knize "Pokrevní pouta" hraje zase hlavní roli a Kim chce zničit.

Ben Nevis
22.08.2019 4 z 5

Zážitek z knížky byl trošku pokažený tím, že jsem nejprve četla Pokrevní pouta, kde je plno spoilerů na tento román. Navíc si autorka vzala do úst pořádné sousto - vykreslit geniální psychopatku, kterou zjevně není. Nakonec jsem byla z knížky nadšená. Autorka umí krimi, napětí i akční scény, což je u ženských spisovatelek vzácné.

gigi77
14.08.2019 5 z 5

Skvělý díl ... jiný styl než v prvním díle, který jsem ze začátku postrádala, ale nakonec mě téma sociopatie úplně pohltilo. Hledala jsem a našla sociopata ve svém blízkém okolí, doufám, že to je pouze domněnka posílena čtením příběhu. Jedno vím jistě, nikdy mě nenechá zcela v klidu, budu-li, nedej Bůh, doporučena k psychologovi ... jak křehké jsou naše vnitřní světy.

„Sociopati mohou být dopadeni, ale chce to, aby vystoupilo dost lidí a ukázalo na ně. Myslím, že to byl Einstein, kdo řekl: ‚Svět je nebezpečné místo pro život, ne kvůli lidem, kteří páchají zlo, ale kvůli těm, kteří to vidí a nic nedělají.‘“ .... Citace z knihy Ďábelské hry, Angela Marsonsová

Výborná série, kterou nemusíte číst v návaznosti jednotlivých dílů po sobě.

broskev28
08.08.2019 4 z 5

Pro mě první kniha této autorky; kromě vlastního příběhu jsem také potřebovala zjistit, zda její knihy máme kupovat do naší malé knihovny, jestli mají šmrnc a jestli je lidé budou číst. Není na světě ten, kdo by se zavděčil lidem všem - myslím, že se totéž dá říct i o knihách. Ale přesto doufám, že naši čtenáři budou příjemně překvapeni, stejně jako já.
Nevím, jak se u adeptů na práci policisty dělají psychologické testy a na co jsou zaměřeny, nakolik je důležité jeho dětství, rodinné poměry, citové zázemí. Nedělám si iluze, že by "síto" bylo přísně výběrové, zvlášť pokud je vhodných adeptů nedostatek. Obecně si ovšem o člověku, který vystřídal sedm pěstounských rodin, myslím buď to nejlepší, anebo naopak to nejhorší.
Detektiv inspektorka - to oslovení mi připadá velmi legrační, ale tuším, že detektivka inspektorka by dopadla ještě hůř - Kimberley Stoneová mi tenhle můj názor potvrzuje. Tandem, který tvoří se svým kolegou Bryantem, je pro mě úžasným konverzačním koncertem, který nemůže skrýt sympatie obou zúčastněných osob.
Témata (neb je jich víc) náročná a nelehká, autorka v poděkování uvádí zdroj informací. Pro mě velmi realistické a uvěřitelné situace. Postavy zajímavé a dobře vykreslené; dobré stránky mají i ti, u nichž bychom je nehledali, ovšem jako všude, i tady existují výjimky. Za vše mluví tenhle odstavec:
Podle Kimina mínění neměly věznice vypadat hezky. Pro květiny a keře, které by zkrášlily jejich okraje, tu nebylo místo. Stavějte je vysoké a stavějte je pevné, to byl její názor. Věznice měly izolovat lidi, kteří spáchali zločin, a odrazovat ostatní, aby udělali totéž. Snahy, aby vypadaly jako projekt komunitního bydlení, považovala za chybné a za vážný případ klamavé reklamy.
Takže já určitě doporučuju, a knížky A.M. považuju za dobrý nákup.
P.S. Asi mám jiné vydání nežli kap66 - prolistovala jsem poctivě názvy všech 75 kapitol a nenašla jsem jedinou kapoitolu . . .

Grety
31.07.2019 5 z 5

Kvalitně napsána bitva dvou silných žen. Za mě mnohem lepší než první díl. Několik zajímavých zápletek s pro mě nečekaným rozuzlenim.

mystar
24.07.2019 5 z 5

Super pribeh se zajimavou zapletkou, ktery se cetl jednim dechem. Souboj Kim a Alex byl plny napeti. Tento dil se mi libil vic nez ten prvni. Urcite stoji za precteni.

Tereziee
19.07.2019 4 z 5

Skvělá kniha, plná napětí. Prostě tak jak to Angela umí. Musím tu ale ubrat jednu hvězdičku kvůli postavě Alex. Nebavila mě v Pokrevních poutech a nebavila mě ani tady. Jinak celý příběh skvěle vykreslený.