Ďábelské hry

Ďábelské hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532614/bmid_dabelske-hry-65d5dfa8646be.png 5 2279 2279

Případy Kim Stoneové #2 Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného těla – oběť je však zároveň pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však zjistí, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na ní svůj zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát je to osobní. Neboť čím větší zlo, tím ďábelštější hra...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Evil Games, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

TaLu
19.09.2018 5 z 5

Druhý případ Kim mě zaujal nevšední hlavní zápletkou. V knize se prolínají dva případy, čtenář je tedy udržovaný v pozornosti od začátku až do konce.
Také s týmem vyšetřovatelů se trochu více seznámíme. Nakukování do dávné minulosti hlavní vyšetřovatelky mě zaujalo již v první knize série. Díky těmto průzorům si člověk uvědomuje, jak nebezpečné může být potlačení minulosti, i když je to svým způsobem pochopitelné. A pak se svěřte do rukou odborníků !!! :o)
Doporučuji. Hodnocení zvyšuji po přečtení dalších knih v sérii.

sokolikrad
11.09.2018 5 z 5

Tak to byla jízda. !!!

aliisalounu
09.09.2018 5 z 5

Nemám slov. Zajímavý, skvěle napsaný příběh, který mi nedal spát. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne a musela číst pořád dál. Pořád se něco dělo, takže jsem knížku přelouskala za necelé 3 dny. Rozhodně doporučuji a už se těším na další autorčiny knihy.

MíšaS.
09.09.2018 4 z 5

Spokojenost. Mám Kim jako postavu ráda, je skvělá. Námět je parádní a kniha je napsána velmi čtivě.

Lenka.Vílka
08.09.2018 5 z 5

("Cause all I want is another chance, A new beginning, I just want to make new waves And find a new way out" ... New Waves - Dream State)

Ok, první díl mě překecal do série, ale tohle byl hustej matroš. Anotace je zajímavá, to hlavní, co ale z ní čtenář neví, se dozví hned na prvních stránkách. Takže zatímco policisté vyšetřují "kdo", čtenář dávno ví, kdo měl v ruce nůž, ale zároveň zjišťuje, "proč" mu byl do té ruky vložen (což není spoiler, aby bylo jasno, jména obou lidí se dozvíte na dvacáté stránce, a jestli vám v ten moment nedojte, na co se tam připravoval píseček, aby se o pár stránek stalo později, neměli by jste číst žádné detektivky, už nikdy víc, znamená to, že nejsou pro vás), protože je popisován i pohled vkladatele nože (a i dál v ději dostává velký prostor). Protože tohle je teprve začátek. Tohle já raději. Když znám identitu vraha hned od začátku (v našem případě "vraha"). Přijde mi, že si s tím autor může víc vyhrát. A tady uplatňeno na 256%. Fakt ujetý, napínavý, čtivý.

Kim se stále tváří jako sucharská ledová královna, která je mi značně nesympatická, ale to já v tomhle žánru nevyžaduju v případě, že svou práci dělá detektiv dobře a to ona splňuje. Což je zároveň dost v protikladu s pochody v její hlavě, které autorka servíruje. Upřímně věřím, že postava Kim Stone bude ještě v dalších dílech hezky pomaličku budovaná. A určitě mě překvapí.

No, a pointa a konec příběhu? Na to si prostě budete chtít počkat.

Lisa123
26.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Kim opět nezklamala. Její nedostatečná empatie projevující se skoro ve všech rozhovorech (hlavně s kolegy) mě vždy dostala. Případ byl úplně jiný než v prvním dílu, ale opravdu zajímavý, stejně jako postava Alex. Nejvíce mě zaujala její věta, že má ráda, když mají její protivníci alespoň jednu mozkovou buňku. Líbilo se mi, že se prostřednictvím této knihy může člověk dozvědět něco víc o sociopatii. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Tichou modlitbu. Knihu určitě doporučuji :)

Ticiana
25.08.2018 5 z 5

Druhej dil se mi libil vic. Dokazala jsem se od zacatku zorientovat. A Alex? Vysinuta mrcha. Jsem zvedava na dalsi dily.

Katuska88
22.08.2018 4 z 5

Možná je to způsobeno uplynutím dlouhé doby, co jsem četla první případ Kim Stonové, a tak mám trošku zamlžené vzpomínky, ale co si vybavuji, víc se mi líbil první případ. Ale nemá to smysl srovnávat. Každá kniha je samostatný příběh.
Nová "hlavní postava" se mi líbí. Kniha je poutavá a čte se dobře, určitě budu v sérii pokračovat.

85098211
22.08.2018 5 z 5

Druhý případ Kim Stoneové a podle mého názoru ještě o celou třídu lepší než ten první ;-). Autorka si tentokrát pro její příznivce přichystala opravdu originální zápletku, která čtenáře prostě musí zaujmout a je zároveň i silně znepokojivá. Příběh je strhující a doslova ďábelsky vymyšlený, kniha perfektně napsaná a dokonale čtivá - nezbývá proto, než hodnotit plným počtem hvězdiček :-).

ivdol
18.08.2018 5 z 5

Excelentní. Doporučuji. Kim je opět dobrá, ovšem sociopatku Alex bych potkat nechtěla.

Lenoulinka
18.08.2018 4 z 5

Knihy z této série se mi nečtou úplně dobře. Občas mám v ději a postavách trochu bordel. Zápletka, kdy jdou Kim a Alex po sobě nemá chybu. Manipulující Alex, ta je bez komentáře. Líbí se mi, že se v knihách prolíná život Kim. A konečně přestala vzhlížet k nebi :-)

jana0539
15.08.2018 5 z 5

Super kniha

Katie*
13.08.2018 4 z 5

Přiznám se, že první díl ze série příběhů Kim Stoneové mě moc neuchvátil, ale vzhledem k tomu, že v poslední době dávám přednost krimi thrillerům, jsem si řekla, že pokračování dám šanci. A rozhodně jsem neprohloupila. Dvojka mě bavila teda o hodně víc a do samotného děje se mi podařilo krásně ponořit. Oceňuju téma, které si spisovatelka vybrala - zneužívání dětí, o kterém se podle mě dostatečně nemluví - a do toho ještě přimíchala takovou obrovskou mrchu, že kdykoliv jsem četla kapitoly zaměřené na její osobu, tak se ve mně vařila krev! Konec pro mě tedy byl takovým sladkým vychutnáním odplaty a taky mě čekalo překvapení. Do dalších případů Stoneové se určitě v budoucnu ráda pustím.

studentice
12.08.2018 4 z 5

Další napínavé pokráčování:). I když mi některé pasáže přišly velmi drsné, stejně jsem musela celý příběh přelouskat a dozvědět se, kdo je vrah..

ewisek22
10.08.2018 5 z 5

Myslela jsem, že prvotinu od této spisovatelky nemůže druhý díl předčít...ale stalo se...naprosto geniální kniha po delší době:) Nemohla jsem se od ní odtrhnout...dávám plný počet logicky:)

tulip131
08.08.2018 4 z 5

Postava Alex byla napsána perfektně, její dobře utvářená minulost, bezchybná kariéra, žádná spojitost s pacienty. Její manipulace a hry, tak aby své pacienty donutila vraždit. Napínavá zápletka s touto doktorkou. A Kim, která poodhalila svou minulost s Tedem, vzala si psa a parťákovi ukázala hrob svého dvojčete. Skvěle čtení

veveronka
02.08.2018 5 z 5

Kniha byla napínavá a konec byl nečekaný,ovšem pedofilové se pohybují všude-škoda jen,že neochunají vlastní medicínu

DomčaC
29.07.2018 5 z 5

,,Vrah" sice jasny od počátku, ale aspoň se člověk dozví o životě Kim. Velmi čtivá kniha a zejména poučná co se týká diagnózy Sociopatie. Krásné čtení všem.

Jaruš7
28.07.2018 5 z 5

Páni autoři, je čas uznat zář "Hvězdy současné krimi". (Info. z obálky a pečeť - i zlatá by mohla být)
Laťka vysoko a s přehledem o level výš, než u nynějších světoznámých krimi, (které pečeť vlastně postrádají).
Citace : "Jakou květinu člověk koupí pro zlou, vraždící mrchu?"
Příběh s vyňatým mottem Psýché (duše - žena).
Do takového kurzu psychologie se jen tak nedostanete.
Je to boj - opravdu Ďábelské hry za vraždící, očistné procesy k přebírání vlády nad svým životem.
Ženský instinkt zde exceluje, skvělé, doporučuji.

Brembelik745
23.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha od spisovatelky. Svižná, bez zbytečné krvavých scén. Na autorce se mi líbí, že zbytečně věci neokecava a kniha je vesměs hlavně o vyšetřování. Jen jsem nechápala jak to, že dr.Alex vše projde a že si nikdo ničeho nevšiml už dřív. Kim opět skvělé drzá. Za mně jednoznačně 5*