Ďábelské hry

Ďábelské hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532614/bmid_dabelske-hry-65d5dfa8646be.png 5 2279 2279

Případy Kim Stoneové #2 Kim Stoneovou a její vyšetřovací tým povolají k nálezu zmrzačeného těla – oběť je však zároveň pachatelem brutálního znásilnění. Že by vzal někdo spravedlnost do svých rukou? Kim současně pátrá po skupině pedofilů, brzy však zjistí, že se stala sama terčem nebezpečné osoby. Ta zná každou její slabinu. A rozhodla se vyzkoušet na ní svůj zvrácený experiment. Kim ví, že každý další krok může být smrtící. A tentokrát je to osobní. Neboť čím větší zlo, tím ďábelštější hra...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: audiokniha , Témbr

Evil Games, 2015

Interpreti: Jitka Ježková

kabrnak
28.01.2019 5 z 5

Minulý týden jsem dočetl Němý křik, a chvíli váhal, zda číst další knihu ze série... A nakonec opravdu nelituju. Ďábelské hry byly pro mě mnohem lepší... Oproti první knize, kde se mi chvilemi stávalo, že jsem se musel do čtení nutit, teď už to bylo tak, že jsem se nemohl odrthnout :-)
Sociopatická doktorka byla tak hnusná... při představě, že skutečně je možné s některými lidmi takto manipulovat mě mrazí... a nejde jen o "zabíjení"... no a protože Kim není také úplně normální, je možné očekávat psycho hry mezi nimi, leč s předvídatelným koncem... (přiznám, že jsem se těšil, že by konec mohl být otevřenější...).
A velmi mě potěšilo, že Kim má psa, že se trochu socializuje... a těším se, kam se posune v dalším díle...

Takže teď se už těším na Tichou modlitbu, možná začnu ještě dnes :-)

EllaK
23.01.2019 4 z 5

Oproti první, seznamovací knize je to pecka. Děj o dost živější, trochu jsme se dostali pod pokličku života Kim. Za mě velké plus při vysvětlení pojmů sociopat, poporodní psychóza a apod. - pro laika lehce pochopitelné.

nicole1990
23.01.2019 5 z 5

Opět super hodně dobře se knížka četla ????. Prostě Kim je super vyšetřovatelka.

Peetullka
21.01.2019 4 z 5

Námět skvělý, čtivý. Velmi oceňuji sociapatku Alex použít proti sociálně narušené detektivce Kim i když konec byl jasný jako facka.
Druhé vyšetřování ohledně zneužívání dětí dalo dějové lince zajímavý směr.

edith79
21.01.2019 5 z 5

Kim opět za pět. Námět knihy je zcela originální, obdivuji fantazii autorky. Postavila proti sobě dva hodně silné protivníky a nedalo se od toho odtrhnout. Napínavé, strhující čtení.

pepa4081
20.01.2019 4 z 5

Nemám rád, když někdo útočí na mé oblíbené detektivy a Kim jsem si oblíbil hodně, takže Alex jsem nesnášel už jen pro to. Nápad se zneužíváním psychicky nemocných a zneužíváním dětí tu není poprvé, ale příběh je napsaný skvěle napínavou a čtivou formou a nedovolil mi přestat číst. Těším se na další knihu Angely Marsons.
Velmi uspokojivé.

dagsvob
17.01.2019 5 z 5

Super! Kim je mně čím dál sympatičtější, jsem na ni zvědavá v dalších dílech.

reňa30
15.01.2019 4 z 5

chvilkami jsem měla pocit,že autorka schválně opakuje a vysvětluje,aby naplnila stránky knihy,ale námět dobrý.

Kamil2
12.01.2019 5 z 5

Thrillery s napětím a nečekanými zvraty mám rád. Ne, nejsou to knihy, které se stanou klasikou literatury, ale účel pro který je čtu plní dokonale. Sérii s Kim Stoneovou dám nejspíše celou. Téma zneužívání dětí je hodně citlivé, ještě že ten příběh vznikl jen v hlavě autorky... i když reálný život podobně těžkých příběhů bohužel nabízí bezpočet. Z hlediska čtenáře jsou Ďábelské hry skvělou napínavou a zvrácenou fikcí, z hlediska lidského doufám, že se v životě s podobnými przniteli dětí a sociopaty nepotkám.

HanWali
31.12.2018 4 z 5

napínavá a čtivá kniha - těším se na jiné od stejné autorky

kap66
17.12.2018 3 z 5

Oceňuji nápad postavit proti sobě sociopatku a sociálně narušenou vyšetřovatelku; vzhledem k existenci dalších dílů je vítěz jasný, ale zajímalo mě, kam až jejich hra-souboj dojde. Linie týkající se zneužívání dětí mě zajímala také, možná i víc.
Několik kapitol po sobě je nazvaných "kapoitola"; jako by to nadbytečné písmeno přesně charakterizovalo, co mi vadilo. Něčeho je tam až moc:
- vět, které vyjadřují vztah sociopatky k lidem: její myšlenky plné pohrdání a averze čteme stále a stále (mám radši, když si z náznaků mohu vyvozovat sama)
- neuvěřitelných řečí či činů, neodpovídajících inteligenci postavy: sociopatka vyhodnotí vyšetřovatelku jako mimořádně inteligentní, předloží jí ale lživý fakt lehce vyvratitelný; i Kim dělá kopance, ačkoliv dobře ví, s kým se utkává (ale o čem by pak byla knížka, že)
- vodítek od autorky, aby nám nic, ale opravdu nic neuteklo; opakování je matka moudrosti? - houby, tady spíš otravnosti
- slova, které nikdo neříká, ale v překladech angloamerických detektivek se vytrvale objevuje. Zatraceně, kdy už to "zatracený" přestanou překladatelé používat? Např.: hledá se malé dítě: "Jaké zatracené dítě?" Nebo se mluví o psychiatrovi pro psy (hm...): "Zatracený psí cvokař."
Tato poslední poznámka je nedůležitá, ostatní zmíněné věci mně ale vadily; po přečtení jejích dvou knih Angelu Marsons mezi své favoritky nezařadím.

kittlerka
17.12.2018 5 z 5

Už je do delší doba, co jsem četla první díl, až jsem zapomněla, jak mě tato autorka baví.

Kim je skvělá postava. Děj je opravdu dost zajímavý a případ k tomu velmi poutavý.

TeaPeter
01.12.2018 4 z 5

Zajímavá kniha o tom, jak neskutečně obtížné je bránit se psychopatovi. A pokud je lékařem, je to o dost horší. Na konci pak jeden zvrat navíc jako bonus, pravda ve vedlejší dějové linii, která tam byla jakoby navíc.

konicekbily
01.12.2018 4 z 5

Toho, kdo má rád psychothrillery, kniha určitě potěší. Hlavní negativní hrdina je dobře popsán, jednání v knize pochopitelné. Nevím, jak by to dopadlo ve skutečném životě, kdyby byl psychicky oslabený člověk vystaven podobnému tlaku.

-markéta-
01.12.2018 5 z 5

Další případ Kim a další pecka! Bohužel jsem se ke knize dostala až teď, docela po dlouhé době, co jsem četla "Němý křik".
No, co bych o této knize napsala.. Zítra si jdu koupit třetí díl, protože to prostě žeru.
Zaprvé studuji kriminalistiku, takže mě to bere jednou tolik a zadruhé to jsou prostě případy, kdy vážně do konce knihy nevíte, jak to bude.
Zezačátku mě tedy trochu nebavila, ale věděla jsem, že to bude zase super.
Jo a taková maličkost, miluju Kim.

roman9276
30.11.2018 5 z 5

Jo, jo, jo, sakra, jo! Kim je naprostá sympaťanda, která si prožila v dětství svoje, ale dokázala to zúročit. Pokračování Němýho křiku mě vodrovnalo. Tady je dobře ukázaný, co může dokázat sociopat, takovým malým popostrčením. Výborně napsaný, postupně gradující vyšetřování, atmoška, že bych si uhryzal nehty. Líbilo se mi, že od začátku vlastně víte, kdo za tím vším stojí a tím pádem máte šanci ho dobře poznat. Konec mě teda hodně překvapil. Pecka!

Storm5007
29.11.2018 5 z 5

Kniha mě nezklamala stejně jako první díl. Moc mě bavila. Sympatický je celý tým detektivů, který je v knize velmi dobře zpracován jak charakterově tak dějově. Příběhem se prolínala úžasně vysvětlená linka o poznání čeho je schopen sociopat, které se střídalo s vyšetřováním hlavního příběhu této knihy. U tohoto případu, mě ale mrzí, že si čtenář nemohl sám dedukovat, kdo je druhým pachatelem, protože tam autorka nedala žádné indicie a hlavní hrdinka si to prostě v jistém okamžiku uvědomila a bez vodítka pro čtenáře byl najednou příběh vyřešen. Škoda. Ale jinak knihu moc doporučuji a už nyní čtu třetí díl. :oD

MonikaK
28.11.2018 5 z 5

Musím říct, že přestože známe totožnost narušeného bezcitného psychopata od samého začátku a přestože bych si myslela, že právě proto to nemůže fungovat, byla jsem velmi příjemně překvapena. Hádanka zde stejně byla v podobě druhého případu. Navíc velmi, velmi oceňuji práci autorky na této knize, protože je vidět, že autorka v rámci přípavy knih si načetla o psychologii psychopatů dosti a ač to obvykle nedělám, četla jsem si doslov, aby dostala inspiraci na knihy, po kterých sáhla. Vkládám je do knih, které plánuji přečíst. U autorek detektivek tuto práci bohužel často nevidím, spíše u můžu, takže musím říct, že jsem konečně našla ženu, která zdá se píše knihy, které mi opreavdu sednou. S radostí sahám po dalším díle a moc se těším, jak se bude vyvíjet hlavní postava.

Princezna_V
28.11.2018 3 z 5

Lehce rozporuplné pocity. Sice skvěle vylíčené přemýšlení sociopata ale na celou knihu to asi nestačilo a tak je zaplantán i případ pedofilů, jehož rozuzlení mi lehce uniká...

Januli
28.11.2018 4 z 5

Trošku jiná detektivka, než jsem zvyklá a vůbec mi to nevadilo. Je hrůza, čeho všeho je člověk schopen a jak psychicky nemocný člověk dokáže díky manipulace provést příšernou věc. Kniha se mi moc líbila a těším se na další.