Dědička ohně

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540074/bmid_dedicka-ohne.jpg 5 3193 3193

Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě o svém dědictví. O dědictví, které by mohlo navždy změnit její život. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly toužící po zotročení celého jejího světa. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu využít pro své plány. Dědička ohně a popela se ale před nikým neskloní!... celý text

Teri_book
06.12.2016 5 z 5

Absolutní pecka ❤ akorát zase zemřela moje oblíbená postava :(

cori
01.12.2016 4 z 5

Autorka se díl od dílu zlepšuje. Dědička ohně je pro mě nejlepší díl série (těším se na čtvrtý). Autorka paralelně popisuje 3 linie - Caelenu ve Wendlynu, kde podstupuje magický výcvik pod vedením víláka Jeřába, čarodějnici Manon Černozobou, která vede výcvik armády vyšlechtěných okřídlených wyvernů, a Chaola, který je v kontaktu s opozicí a generálem Aedionem, a Doriana, který se snaží ovládnou své magické nadání za pomoci léčitelky Sorschy. Parádní jsou scény, kdy se Caelena učí používat svůj oheň a Jeřáb ji pomáhá svou ledovou magií.
Vadilo mi ale skloňování jmen Titus a Abraxos. Jak může někdo (překladatelka?) opakovaně Tita skloňovat jako Titusa?

sarahmoon
29.11.2016 5 z 5

Sarah J. Maas stvořila naprosto úžasný svět. Tak propracovaný a přitom se v něm cítíte tak přirozeně... Píše vážně skvěle! ... Postavy v knize se brzy stanou Vaší součástí. :o)

Nějak se mi dostala pod kůži i Manon... i když jsem z ní byla zpočátku nesvá.
S.J.M prostě umí překvapit ;o)

Tyara
28.11.2016 5 z 5

Absolutní nadšení :) když jsem si tento díl kupovala, měla jsem opravdu štěstí, že zrovna ty dny vyšel i čtvrtý díl, tak jsem naštěstí nemusela čekat dlouho. Miluju styl, jakým autorka píše a její příběh, dokonalý. Doporučuji :)

Napůlanděl
08.11.2016 5 z 5

Nádhera..Zatím nejoblíbenější díl serie...oblíbila jsem si Jeřába, od samého začátku mi byl smypatický. Zvrat, který se udál na konci mi málem vyrazil dech...U této knihy nejde dát míň hvězdiček než pět a kdybych mohla dám určitě i víc.....

Turiel11
06.11.2016 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co sem napsat, abych se neopakovala a pak mi došlo, že se mi to stejně nepodaří... Je to skvělá kniha a je to čím dál lepší. Má sice pasáže, které ji podle mě trošku zpomalují, ale o to lepší to je, když se příběh zase dostane do tempa. Napínavá, temná a krásná kniha, která mi nejednou brala dech. A já mám jediné štěstí, že čtvrtý díl vychází za pár dní.
P.S.: A teď už opravdu nevím, kterému z "mladíků" přát, aby získal JEJÍ srdce. :-D

Deni136
01.11.2016 5 z 5

Knížka je úplně úžasná! Četla jsem ji na jeden dech a ty nejzajímavější časti už znám nazpaměť. Přesně tohle byla knížka pro mě! Bylo spoustu soubojů, magie a taky ta láska! Navíc měl příběh strašně moc flashbacků, takže jsem se zase dozvěděla spoustu z její minulosti. Kniha byla také rozdělena na dvě části. Jedna o Aelin, prostě pokračování na předchozí knihy. A druhá o čarodějnickém spolku s hlavní hrdinou Manon, která zabrala např. jednu třetinu knihy. Příběhy se ale vůbec nezkřížily, a tak jsem moc zvědavá na další díl!
Série se vyšvihla na mojí vůbec nejoblíbenější.

DenkaFantasy
29.10.2016 5 z 5

Děj knížky se mi líbil už od začátku a musím uznat, že se tento díl autorce opravdu povedl a také nepochybuji o tom, že si tuto knihu ještě jednou přečtu. Opravdu doporučuji!

Bet
26.10.2016 5 z 5

Styl s jakým Sarah píše jsem si zamilovala. Její knihy hltám jedním dechem. A Dědička ohně opět nezklamala. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

evik.sv
25.10.2016 5 z 5

Tento díl je opravdu nepřekonatelný doslova mě pohltil a velice překvapil jakou laťku autorka nasadila.První dva díly byly průměrné a Dědička ohně ...prostě WAU.

Mattty
14.10.2016

Třetí díl, mě stejně jako předchozí dva díly, na začátku mě sice moc nezajímalo co provádí Manon, ale jinak bezvadvá kniha. Ani si neuvědomím, že už u toho sedím hodiny, stránky mizí jedna po druhé - zkrátka kniha se výborně čte. Netrpělivě čekám na další díl. .... doufám, že po vánocích bude v rychlosti přeložen další díl :)

FlakeWhite
14.10.2016 5 z 5

Nádhera, doslova literární skvost.
A Chaol!!!!!

RosaRoses
09.10.2016 5 z 5

Mě kniha nadchla, ale trochu mi chyběla romantika z předchozího dílu, tu ale obstojně nahradila magie která je v tomto díle už pořádně rozjetá.

Svatojánek
07.10.2016 4 z 5

mírně mi tam chyběl Chaol a často jsem si říkala "Jeřábe brzdi, nech ji!"
Moc se mi líbila role... teď si nevzpomenu na jméno... no protě léčitelky :D

Leome
04.10.2016 3 z 5

Musím říct, že kniha se mi líbila, ale také je pravda, že předcházející díly mě bavily více. Bylo v nich více napětí a zlomů, zatímco Dědička ohně byla spíše taková oddechovější, navíc, kapitoly s čarodějnicemi mi připadaly už tak trochu nudné. Jinak si ale kniha zaslouží chválu za styl psaní, který mi naprosto vyhovuje, i (většinou) poutavý a zajímavý děj. Tři hvězdičky z pěti :-).

KateChatt
02.10.2016

Úžasná kniha, jen když si prohlížím komentáře tady a u předchozích dílů, tak jsem vážně jediná kdo má radši Doriana než Chaola (co na něm všichni vidíte?)?

duben
02.10.2016 5 z 5

První díl co se mi líbil od začátku, je znát že autorka už trochu dospěla a sice je tu pořád nějaká ta nelogičnost, ale děj a vyprávění se oproti předchozím dílů posunulo o tolik dál, že poprvé hodnotím 5 hvězdami místo 3 a těším se na další díl.

abelmoony
02.10.2016 4 z 5

Trochu jsem se bála jestli v knize, díky její tloušťce, nebudou prázdná místa a po přečtení jsem zůstala mile překvapena. Rozhodně jsem propadla kouzlu Jeřába a myslím, že by mu to s Aelin - Celeany jen prospívalo.
Těším se na další díl. ~

pichova.veru
29.09.2016 4 z 5

Nemohu si pomoci, ale předchozí dva díly byly lepší. Moc se mi líbí Jeřáb a Sorscha :)

ElissAnn
20.09.2016 4 z 5

Příběh napínavý!!! Konečně pořádná dávka FANTASY. (Jak jen nespoilerovat - okey) Takže ti co se těšili na "pravou tvář" Celeany - Aelin tak ji poznáte, jako víla je úžasná. Je tu mnoho nového a je to zajímavé prodloužení děje.