Dědička ohně

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540074/bmid_dedicka-ohne.jpg 5 3193 3193

Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě o svém dědictví. O dědictví, které by mohlo navždy změnit její život. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly toužící po zotročení celého jejího světa. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu využít pro své plány. Dědička ohně a popela se ale před nikým neskloní!... celý text

kjama
20.05.2016 5 z 5

Co říct, každým dílem lepší a lepší. Kdo z vás ještě nečetl čtvrtý, tak je to zase o koušíček dál...

kklepkaa
20.05.2016 4 z 5

Není potřeba se mazlit s nějakým vleklým úvodem. Další díl splnil do jisté míry očekávání vytvořená na konci toho druhého. Po romantické dvojce autorka zacílila na děj a já si to užívala. Novinkou je, že zde máme rovnou tři dějové linie vyprávěné různými postavami. Díky tomu čtenář stále ví co se děje na všech frontách. Mě osobně se nejvíc líbila linka Calaeny a Jeřába (ach ten český překlad) a Manon a jejího oře Abraxase. Na druhé straně mě nijak extra nezaujala Dorianova linka se Sorschou. Já té Sorsche prostě nepřišla na chuť. Z nových postav mě ale zas příjemně překvapil Aedion, doufám, že se s ním v dalším díle střetnu. Co se týče Manon, jsem velmi zvědavá jak se protne její linka s Calaenou. Bylo zajímavé číst příběh očima dá se říct záporné postavy. Ale do jaké míry záporná je, to nám autorka odhalí doufám v příštím díle. Ovšem konec je opět infarktový a já jsem velmi zvědavá na další díl.

Ewilka
17.05.2016 5 z 5

Tahle série je čím dál lepší. Překvapilo mě, že děj nemá dvě dějové linie, ale tři. Bylo zajímavé sledovat dění z pohledu někoho ne zrovna dobré povahy.
Hrozně jsem si oblíbila Aediona. Hrozně se mi líbila jeho drzá povaha a myslím, že bych ho měla ráda, ať by byl na jakékoli straně.

Niskushka
17.05.2016 5 z 5

Super, jako vždy, jen mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na přeskakování k různým charakterům v knize. Občas tam byli pasáže, které mě moc nechytli, ale to je otázkou vkusu. Má i překvapivé zvraty. Knihu sem četla jedním dechem opět. :) Akorát mě mrzí, že další díl bude až za dlouhou dobu. Za mě TOP :)

MorbidCuriosity
16.05.2016 5 z 5

Kdybych mohla dat vic hvezd, dam je. Tohle byla neskutecna jizda!
Zatim nejlepsi dil, ackoliv jsen ze zacatku trochu pochybovala. Umru nedockavosti, nez vyjde dalsi :)

Barbarka_CZ
15.05.2016 5 z 5

Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak fakt nevím, kde vezmu u dalšího dílu další hvězdičku. :D Skvělá knihy, vtipná i smutná, napínavá i vyvolávající melancholii (v pozitivním slova smyslu). Dokonce mě v určité chvíli "dohnala k slzám". Paráda. Už aby byl podzim!

estelina2300
14.05.2016 5 z 5

Wow, nevím co dodat. Jedno má asi to, že to byla neuvěřitelná jízda, která mi nedovolila se od té knížky odtrhnout.

Nicky.ca
14.05.2016 5 z 5

Zbláznim sa kým vyjde další diel :D

Alex.Barunka
13.05.2016 4 z 5

Byla jsem doslova překvapená tloušťkou knihy, která je téměř dvojnásobná oproti prvním dvěma dílům. To však znamenalo dvojnásob akce, napětí, dobrodružství a velké množství nečekaných zvratů. Příběh nebudeme prožívat jen s Celaenou, ale i s Chaolem, Dorianem a několika dalšími, zvlášť novými postavami. Navíc se dozvíme mnoho podrobností z minulosti hlavní hrdinky.
Autorka se snad knihu od knihy zlepšuje, většinou to bývá tak, že čím víc knih, tím se kvalita snižuje. Takže ji promíjím sem tam tu předvídatelnost a nějaké to klišé. Byl to prostě nářez a příslibem skvělého dobrodružství do budoucna.

maky11
12.05.2016 5 z 5

ÚŽASNÁ!!!

ikp5930
12.05.2016 4 z 5

Kniha byla opět lepší než předešlý díl. Nebyl to nejlepší titul z žánru sci-fi a fantasy ale mysím že se autorka pohybuje s každým dílem výš. Konečně žádný milostný trojúhelník. Jen mě zajímá kdy vypukne válka. Doufám že další díl bude opět lepší. ( Dědička ohně mi svoji strukturou začíná připomínat měsíční kroniky.)

natalie2171
12.05.2016 5 z 5

A i já jsem upadla do toho transu, ve kterém jsem byla obklopena jak nespoutaným žárem, tak chladným větrem, který pročistil mou mysl a donutil mě se chvíli třást.

Celý příběh ústil do neustálého crescenda a já jen mohu žasnout nad tím, jak autorka z napínového děje udělá ještě napínavější závěr. Tyhle knihy mají to, co by měla každá kniha mít. Rozdílné přechody mezi úvodem, jádrem a závěrem děje.

Tak jak jsem zpočátku měla v obliblě Chaola, nyní mám větší sympatie k Jeřábovi. Tak jak se autorka vybila v druhém díle na romantičnosti, tady jsme jí cítili jen opravdu jako lehký vánek. Ale i přesto jsem věřila v nemožné.

Tento díl byl procházkou nikoli růžovým sadem ale samotným ohněm. Příběh dosáhl ještě větších rozměrů. Představuji si ho jako stále se rozvíjející strom jehož větve dosahují velmi vysoko a nevím, zda se někdy znovu potkají.

Aléda
04.05.2016 5 z 5

To byla teda PEKELNÁ JÍZDA.
Každý díl se stává čtivější a propracovanější a napínavější a temnější. Minulý byl fakt šílený, šíleně užasný, ale tenhle ho snad ještě překonal (pokud je to vůbec možné:D) Když mi knížka přišla, všechno ostatní šlo prostě stranou.
Je vidět, že autorka má promyšlený každý detail a je naprosto úžasné, jak to všechno do sebe zapadá. Byla také příjemná změna, že se děj odehrával na různých místech z pohledu nových a hodně zajímavých postav (a samozřejmě i našich už dobře známých).
Ať se snažím sebevíc nedokážu na Dědičce ohně najít jedinou chybičku. Fakt bezchybná knížka s neuvěřitelně silnou hlavní hrdinkou a napínavým dějem.
Ten kdo váhá a ještě ji nečetl, tak radím: do toho!!
Budu odpočítávat dny do dalšího dílu, tak snad to uteče:)

Jandýs
04.05.2016 5 z 5

"Fantastická lahůdka" :-)) skvělá knižní série! Jsem ráda, že se odvíjely 3 scény - S Dorianem, čarodějnicemi a Celaenou . Je to tak akorát, že se příběh hezky čte a udržujete si pozornost ke všem postavám :-) - asi to zmiňuji se zkušeností s Odkazem dračích jezdců - kde poslední dva díly byly tolik o válečné politice a několika osudech najednou, že jsem se v tom chvílemi fakt ztrácela. Tohle se vážně povedlo! Těším se na další díl JAKO malá holka :-))))))))))) ;-)

milunka21
04.05.2016 5 z 5

Koukam ze nejsem jedina kdo vcera pretahl a dnes je k.o. :-D V pul jedny :-D jsem docetla dedicku a jako by to nebylo malo tak jsem pak nemohla usnout z toho ze dalsi dil bude nekdy na podzim :-D Ale jinak je to bozi serie,kazdy dil je cim dal lepsi a jsem rada ze dedicka je tak tlusta a ja ji mohla cist o neco dyl nez predchozi dily.Poradne jsem si to vychutnavala :-) a priznavam se ze miluju Jeraba :-D sceny s nim a Celaenou byly nej :-D

AjinQa
02.05.2016 5 z 5

Autorka se zase překonala.
Nejdříve jsem četla Dědičku ohně v angličtině a moc mě nezaujala, ale když jsem ji vzala znova do ruky, nemohla jsem přestat číst. (I když jsem četla knihu 7 dní :D)
Příběh byl opět napínavý a zajímavý.
Ihned jsem si zamilovala nové postavy jako Manon a "Jeřába".
Jediné co mi na knize vadilo, byl překlad Jeřába ze jména Rowan. (Přeci jenom "Princ Rowan" zní lépe než " Princ Jeřáb")
Na konci jsem byla hodně napnutá, takže se nemůžu dočkat na další díl, který na mě čeká na poličce.
Na 100% hodnotím 5* Jen chci říct že Maas má ty její knihy lepší a lepší. Už se nemůžu dočkat na ACOTAR.

AnnieBlack
01.05.2016 5 z 5

K tomuto dílu lze říct jen jedno slovo - nadpozemské.

Prim.
01.05.2016 5 z 5

Úžasné, nemohla jsem vůbec přestat číst.

Kikii
30.04.2016 5 z 5

Stejně tak, jako 1. a 2. díl, byl i 3. díl opravdu skvělý! Knížku jsem přečetla během dvou dnů a už se nemohu dočkat 4. dílu! Sic vyjde až na konci října, ale jsem si jistá, že to za to čekání bude stát! :)

shey
29.04.2016 5 z 5

Úžasný díl!!! Určitě doporučuji! Autorka má příběh skvěle promyšlený. Čekání na pokračování bude dlouhé.....