Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Carmaykl
15.06.2020

znacne přehnane a misty neuvěřitelne

Inesitka
14.06.2020 5 z 5

Super kniha jako vsechny od Keplera

Aurellia
05.06.2020

Na knihu som čakala takmer 2 roky, keď som po pár stranách zistila, že bude o Walterovi, tak som ju rovno vrátila do knižnice.

barusak1
31.05.2020 5 z 5

Už aby vyšel další díl

Karel1964
31.05.2020

No.... je to dobře napsané a má to švih. Ale možná byli autoři občas na houbičkách. Jurek je všemocný, dokáže naprosto vše. Teda... doporučil bych mu vzít si žebřík místo tahání se s kusem kombajnu. A Rinus by mohl do kamer koupit baterky. Jeto za vlasy přímo pověšené.

železňák
26.05.2020 odpad!

Jau, to byl fail jak krava.

pavčape
16.05.2020 3 z 5

Možná lze očekávat nějaký SPOILER:

Kniha čtivá jako všechny "keplerovky", děj má spád, krátké kapitoly jsou pro mě plus, napětí tam taky je. Ale teda jako dost přitažené za vlasy. Jurek je Jurek sám o sobě, takového nadlidsky vybaveného dědulu nestvořil ani sám Frankenstein… Ač nemám problém s mrtvolama a zvrácenýma vraždama, tady to jaksi nepasovalo. Těch mrtvých bylo zbytečně moc a tak nějak nadbytečných. Někteří to klidně mohli přežít. Jen díky tomu, že se do děje tak nějak omylem připleti, stálo je to život (např. skupinka pornoherců) . Fakt je někdy méně více. A když se dvoumetrový habán Bobr, který uměl předvídat, kdo v místnosti zemře jako první, dostal v převleku za sestřičku do nemocnice, to už mě docela pobavilo. No a to, že Joona v tom nechal Sagu na dost dlouho samu, to mě pro změnu zas naštvalo. Tak asi budu tuto knížku hodnotit jako průměr. Doufám, že se manželé s Jurkem zbavili i toho škodlivého a příští Joona Lina bude zase jako ty dřívější (Písečný muž, Svědkyně ohně nebo Hypnotizér)

karin4338
13.05.2020 5 z 5

Zatiaľ posledná časť. Krásne prepletené, súhvezdie blížencov ako orientačný bod...super. :D
Najviac, čo ma prekvapilo, že Rinus to mal tak rýchlo za sebou. Na to, aký to bol frajer, som myslela, že bude odolávať dlhšie. Bobr sa mi javí ako strašne zaujímavá postava. Tak som zvedavá, ako sa s ním Keplerovci vysporiadaju. Teším a na dalšie časti.

Sejna1955
13.05.2020 1 z 5

Velmi překombinovaný a neuvěřitelný příběh. Jurek všechno odhalí, všude se dostaví a skoro všechno zničí. Stojí proti němu vycvičení poldové a on je kosí jako hrušky. To, jakým způsobem vypatrátal policajtku, která hlídala Pellerinu, je neuvěřitelné a ještě neuvěřitelnější je, jak lehce se dostal do střeženého bytu. Vybavení krytu, kde se potom skrýval Joona, Lumi a Rinus, to je jako sen ze scifi.
Bobr přežil a je zaděláno na další kombinace.
Kniha mě velmi zklamala.
Podle mého názoru, severská detektivka je na úpadu. Ale budu je číst dál.

pavels36
12.05.2020 5 z 5

Poslední díl série (zatím), bylo opět na plný počet hvězd. Knize nelze nic vytknout a je vidět, že každým dalším dílem jde o mistrovské díla z manželského páru. Rozhodně stojí za to si přečíst i tuto knihu, která v podstatě navazuje na předchozí díly. No a jak to bývá u těchto sérií, tak nejen to, že vše dobře dopadne, ale především opět je konec otevřený. Takže můžeme tiše doufat a přát si aby bylo další pokračování detektivní práce Joona Lina a kolegyně Sága.
Sice v tomto díle hodně lidí zemřelo, včetně těch nejbližších spolupracovníků.Více nejde prozradit dokud si tu knihu nepřečtete nebo v mém pracovním případě neposlechnete :)

Thamilka
12.05.2020 5 z 5

Knihu jsem opět poslouchala při procházce s kočárkem. Opravdu napínavé drama, trochu se mi zdá, že ten Jurek musí mít až nadpřirozené schopnosti, když všechno tak vždy věděl... ale na to jsem si už zvykla :-) každopádně teď budu čekat na další díl a budu doufat, že Sagu zachránili a budou s Joonou pronásledovat Bobra.

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Keplerovci opět potvrdili, že psát umí. U Lazara budete trnout strachy, bude vám smutno a po dočtení ve vás bude ještě dlouho doznívat neutuchající pocit strachu a hlavou vám proběhne myšlenka - zamkl/a jsem dveře?

micha-ella
30.04.2020 1 z 5

Zařadila jsem Lazara do svého seznamu ,,Načaté a odložené."
Přítomný čas! (Do zblbnutí). Ohavnosti! (Ke zvracení.) Nesmysly! (Neskutečné.)
NE!

Manyna
28.04.2020 4 z 5

Méně je někdy více, škoda, zbytečně moc překombinované, ale za přečtení rozhodně stojí a neodtrhnete od ní oči.

rekon
28.04.2020 5 z 5

Opět skvělá detektivka, strhující děj a nezapomenutelný Joona Linna !

michal0383
27.04.2020 5 z 5

Upřímně řečeno, vlastnosti a dovednosti vraha mi přijdou až moc dokonalé, ale ani to nezastínilo perfektní příběh! Přečteno velmi rychle, hlavně díky rostoucím sympatiím k Joonovi a Saze.

DanaKa81
24.04.2020 5 z 5

Postavu komisaře Joony Linny jsem si prakticky zamilovala od úplného začátku série. Cítím bez něj úplné prázdno a doufám, že se co nejdříve objeví na pultech další pokračování. Nevadilo mi ani to téměř nadpřirozené zmrtvíchvstání několikanásobného vraha Jurky, obrovské napětí jsem cítila i tak! Četla jsem knihu do pozdních nočních hodin. Moc doporučuji

ja.cerven
23.04.2020 5 z 5

Bleskově přečteno. Napínací, místy jsem nedýchala a.... a už se těším na další díl ;)

rengers
23.04.2020 4 z 5

Skoro nesmrtelný, chytrý, nepředvidatelný psycholog, zločinec a vrah Jurek Walter, před kterým není úniku, ale Joon Linna je ještě lepší a chytřejší!!!

Sona79
19.04.2020

Zakoupeno na zaklade doporučení. Bohužel jsem utvrdila v tom, ze styl manželů mi vůbec nesedí, nelibi se způsob, jakým je kniha psaná ( oproti napr. Jo Nesbo, jehož detektivky s HH ctu jedním dechem). Až příliš neuvěřitelná zápletka, nelogicky dej a podivné chování postav, které ani množství krvavých obětí nezvrati. Za me Lars Kepler ne..