Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Allys
07.01.2020 4 z 5

Dej bol napínavý a plný zvratov, postavy vyšetrovateľov sympatické. Kniha sa čítala ľahko a plynule, s morbídnymi časťami som rátala a nemala problém, ale miestami mi to prišlo už na hranici reality - napríklad schopnosť regenerácie po smrteľných zraneniach a následného fungovania Jureka. Prišiel mi ako nejaký nezastaviteľný super anti- hrdina s bojovým výcvikom a 120% zdravím, čo sa dosť ťažko predstavuje, keď ide o pána v dôchodkovom veku :-) Ako oddychové čítanie, keď sa človek príliš nezamýšľa nad nejakými nezrovnalosťami je to ok ;-)

janica09
07.01.2020 5 z 5

Ale jó, zase mi to sedlo. Sice jak už tu někdo píše, je to trochu mimo realitu, ale přesto, Kepler prostě dokáže udržet pozornost na maximum. Zatím nejdrsnější a nejméně realistický díl.

Faila
05.01.2020 3 z 5

Nevím, jestli se změnil tvůrčí přístup autorské dvojice, nebo se mi to jen zdá, ale mám pocit, že v několika posledních Keplerovic dílech se čím dál častěji objevují nesmysly a přehnanosti - a ani Lazar není výjimkou. Chování některých postav, které mi v prvních knihách velmi sedly a zdály se mi celou dobu sympatické, mě v tomto díle děsně iritovalo, přišlo mi až šílené a zcela nepochopitelné, ani vzhledem k okolnostem. Kniha se mi celkově četla dobře, byla napínavá a až na několik nepochopitelných situací mě bavila, přesto je to pro mě jeden z nejslabších kousků této série.

Magnovak
01.01.2020 3 z 5

Hlavní dvě postavy jsou téměř nesmrtelní superhrdinové, kteří mají neomezené možnosti a zdroje. A příběh by vůbec nevznikl, kdyby jedna obyčejná vesnická zdravotní sestra nezvládala komplikované chirurgické zákroky jako na běžícím pásu. Poslední kapitoly knihy už jsou doslova úplně mimo a v knize je i několik chyb.. jsem zkrátka rýpal a pozitivní je snad jen ona brutalita a syrovost a jistá solidní dávka napětí. Od dvojice Lars Kepler bych ale čekala víc, dávám tedy pouze tři hvězdy...

Jakubadavid
16.12.2019 5 z 5

Opět nezklamal. Joona je skvělý, ma sice rysy superhrdiny, ale presto mi prirostl k srdci.

Pav
13.12.2019 5 z 5

To byl zase nervák. Jen kdyby hlavní záporák nebyl nesmrtelný. U dvojky Kepler se mi líbí, že jsou její knihy čtivé od začátku do konce a čtenář nemusí přetrpět žádné nudné statě.

Mates84
10.12.2019 3 z 5

Spoiler:Ale jo,docela dobry.Sice mi Jurek pripominal Chucka Norisse riznuteho supermanem,ale jinak dobra oddechovka.

Peslik
04.12.2019 4 z 5

Po roce co tato kniha vyšla, přišel čas na její přečtení, velké díky za to, že si člověk i trochu osvěžil paměť.
Keplera mám ráda, kniha byla napínavá, trochu místy přehnané schopnosti záporáka a otevřený konec....kdo ví co bude dál.

SimonaP
03.12.2019 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale vadily mi tam nelogičnosti. Když pominu nesmrtelného geniálního jednorukého záporáka, tak si myslím, že když policistka někoho zastřelí, měla by být postavena mimo službu, než se to vyšetří. Navíc mi přišlo, že se nikdo nebál i když věděl, o jak nebezpečného jedince jde.

Jiparis
29.11.2019 4 z 5

Napínavé, na mně příliš krvavé s otevřeným koncem.
Schopnosti Jurka mi občas připadaly neuvěřitelné .

Matkaknihomolka
28.11.2019 4 z 5

Knihy od L. Keplera mam rada a tato se jim take naramne povedla. Napinave, promyslene. Precteno jednim dechem, takze opet chvalim.

Eifka
21.11.2019 3 z 5

Kniha se jako ty předchozí ze série četla sama...to že je Lars Kepler skvělý vypravěč vědí všichni, co ho čtou.

Ale na rozdíl od předchozích knížek byl Lazar na můj vkus hrozně překombinovaný, zbytečně se tam stalo tolik "zla", že jsem se upřímně těšila, až kniha skončí, i kdyby půlku vražd ubrali, ještě pořád by to bylo hodně. Za mě nejslabší Joonův příběh!

Jak je vidět ve Svědkyních ohně nebo ve Stalkerovi, které jsou za mě top, méně je někdy více .

katerina2660
20.11.2019 5 z 5

wooow! super čtení, tak od půlky už musíte hltat každé slovo, každou stránku... prostě super čtení. Četla jsem všechny jejich knihy a ani jedna nezklamala... pokud bude pokračování, tak si určitě také přečtu.

te-ssiinka3905
18.11.2019 5 z 5

Kepler, Kepler Kepler.... Manželé, dva lidi a neskutečné knihy... a žádná nobelovka za literaturu... Sakra proč?!

Geniální kniha, kde jsem v půlce myslela, že je to konec série Joony... Snad ne... Od strany cca 350 jsem jen hltala a hltala každé slovo, odstavec, stranu... Naprotosto famózní kniha, tito manželé mají stát na podestě ne nějaký ohraný Nesbo nebo King, i když ho právě čtu, tak Keplerům nebude sahat nikdy ani po kotníky...

Prostě díky, že nám dáváte tyhle úžasný knihy

Devil-Ivet
17.11.2019 5 z 5

Naprosto perfektní! Napínavé, děsivé, strhující. Akce střídala akci a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další díl.

Romanka89
13.11.2019 5 z 5

Skvělé zakončení série. Prostě Kepler. Jako hlavní zloduch působí sice trochu nesmrtelně a s nadpřirozenými schopnostmi, ale proč ne.

Layyen
12.11.2019 4 z 5

Jurek Walter se zdá být nesmrtelný ale i na něj došlo..

AnetaKor
07.11.2019 4 z 5

Zřejmě mi někde nunikla nitka, díky které bych to vše pochopila. Příběh se pohybuje ode zdi ke zdi, kdy už jen čekáte, jaka dalsi absurdita přijde. Ano, je to čtivé, ale dost odkloněné od reality.

karbulka
07.11.2019 5 z 5

Prostě Kepler....

ujira
05.11.2019 5 z 5

Vzkříšení Jurka Waltra a touhy jeho psychicky narušené mysli po potrestání vyšetřovatele bylo odvážné, jako je vždy pokus napsat pokračování trháku č. 1. Myslím, že spisovatelské dvojici L. Kepler se to podařilo natolik, nakolik je možné podruhé vkročit do téže řeky.
Čtivé, napínavé, temné, nikoli krvavé drama.