Deti z Bullerbynu

Deti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155237/bmid_deti-z-bullerbynu-155237.jpg 5 4685 4685

V malej švédskej osade Bullerbyn sú len tri gazdovstvá – Severné, Stredné a Južné. Žijú tu tri rodiny, v ktorých je šesť detí, traja chlapci a tri dievčatá. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Anna a Britta prežívajú v krásnej prírode dni plné drobných, ale o to významnejších radostí, bezstarostných hier, detských šarvátok a hádok. Zabrať dostávajú aj skutočné priateľstvá. Príhody malých nezbedníkov už celé desaťročia patria k čitateľsky najobľúbenejším titulom zlatého fondu literatúry pre deti. A nielen pre ne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Bullerbyboken, 1947

Vierka_kikanika
01.02.2018 5 z 5

Úžasná kniha, návrat do bezstatostného detstva:)

omgjako
19.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka. Líbí se mi ty dětské hry plné fantazie. Každý den spousta radosti. To dětství (když je zdravé a hezké) je super: jít nakupovat je dobrodružství, protože jsme "jako dospělí", péct perníčky na Vánoce je super, protože můžeme vykrajovat, co chceme... Pro nás, jako dospělé, je to rutina, nuda, vánoční stres.
Je to škoda..
Někdy mám pocit, že toho mám tak moc a všechno k dispozici, kdykoli si to usmyslím, že je pak vlastně těžký se z toho radovat... Je těžký radovat se z toho, že mi dal někdo karamelu, když můžu jít do krámu a koupit si jich kilo, kdykoli mám chuť.
No nic... to je takové moje dlouhodobé přemýšlení :)

Martina86
17.01.2018

Milá vzpomínka na mé dětství, knížku jsem četla znovu a znovu, ne třeba celou, ale oblíbené kapitoly. Dobrodružství dětí z Bullerbynu mi přišla tenkrát opravdu napínavá:-)

Colletka
11.01.2018 5 z 5

Má nejmilejší kniha dětství :) Těším se, až ji budu jednou číst dětem.

2bj
09.01.2018 5 z 5

Děti to moc bavilo, pozornost udržela i tříletá, protože je to napsané dětským jazykem. Přečetli jsme ji celou.

Ginosaji
08.01.2018 2 z 5

Asi jsem měla jako dítě jiný vkus nebo jsem pouze nechtěla číst. Bohužel, kniha ve mně vyvolává jedině tak odpor (byla to pravděpodobně nějaká povrchní záležitost, nicméně se to hluboce zakořenilo). Ke knize už se nevrátím. Z dětského věku jsem vyrostla a jak už tu někdo psal, nejspíš by mi příběh neměl co nabídnout.

Vlk.kh
05.01.2018 5 z 5

Jako děcko jsem byl z tohohle nadšený. Četli jsme to na základce v hodinách čtení, ale o pár let později jsem si to střihl ještě jednou samostatně. Bylo to fajn :-)

kackamy
03.01.2018 5 z 5

Knížka, kterou čtu většinou znovu a znovu, když jsem dlouho nemocná. Ani nevím, kolikrát jsem příběhy z Bullerbynu přelouskala, když jsem byla malá, natož od té doby. Jedna z nejúžasnějších knížek vůbec, popisující krásnou dobu a moc milé dětské příběhy.

Kaja01
02.01.2018 5 z 5

Ke knize jsem se po několika letech opět vrátila a i doteď je to pro mě milé, krásné čtení. Je pěkné přečíst si o době, kdy se děti dokázali zabavit venku bez veškeré elektroniky, počítačů a mobilů. Jako malá jsem si vždycky přála prožívat to, co ony děti z Bullerbynu.

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Občas mám potřebu si přečíst nějakou knihu ze svého dětství a byť jsme ji před pár lety četly spolu s mou dcerkou, ráda jsem se k ní v tomto předvánočním období vrátila. Mám ráda příběhy A. Lindgrenové, v Bullerbynu je klid, pohoda, obyčejný jednoduchý život. Děti jsou stále venku a zažívají spoustu krásných dobrodružství a já se ráda na chvíli zastavím a zavzpomínám....

witiko
18.12.2017 5 z 5

Jedna z mála vyloženě milých knih této autorky – bez všech těch lindgrenovských špendlíků a žiletek narafičených do plyše.

helenkan
16.12.2017 5 z 5

Tahle knížka byla moje oblíbená v dětství. Pamatuji si jak jsem jí hltala a líbily se mi jejich jména. :-)

lushi
16.12.2017

Čtení do první třídy skvělé, ale fakt je to vyloženě kniha pro děti. Dětské knihy si čtu ráda, ale Děti z Bullerbynu mi teď už nic nenabídly. Chtěla jsem si je ale přečíst, protože mám dojem, že v dětství jsem si možná jenom prohlížela obrázky (ty si totiž pamatuji, narozdíl od těch příběhů).

M-arta
12.12.2017 5 z 5

Klasika, která se tom správném věku se čte jedním dechem...

Znedla
09.12.2017 3 z 5

Vždy jsem měla knihu zasunutou někde v kolonce tu už číst nebudu - myslím, že to bylo tím, že byla jako povinná ve čtení asi ve druhé nebo třetí třídě. Teď pro mě byla Výzva 2017 (i když nakonec jsem zařadila jinou knihu). Četla jsem dětem jako pohádku před spaním. Dětem se kniha moc líbila. Já jsem se občas i zasmála, ale myslím, že už se k ní asi nevrátím...

LuckaH2
03.12.2017 5 z 5

Nadherna detska kniha, plna pratelstvi, detskych dobrodruzstvi

no.a.co
03.12.2017 5 z 5

Všechno to bylo tak zábavné a tak ohromně napínavé. A na konci ani nevím, jak mi bylo. Trochu veselo a trochu smutno a pak už jen veselo. Byla jsem malá a chtěla zažívat všechna ta skvělá dobrodružství. Teď, když jsem velká, chtěla bych být v blažené spokojené nevědomosti. No přece nikde jinde nemůžou být tolik šťastné děti, jako u nás v Bullerbynu. Všimli jste si někdo toho děsiveho stínu blížící se války?

Chesterton
30.11.2017 5 z 5

Bezkonkurenční dětská láska:))

Turlogh
27.11.2017 5 z 5

Dodnes vzpomínám, když jsem si tuhle knížku jako malý klučina vybral v mém oblíbeném knihkupectví u Labužníka v Havířově a doma jsem se pak začetl do zajímavých příhod šestky. Přečetl jsem tuto skvělou knihu v dětských letech několikrát, samozřejmě mne oslovily i nádherné obrázky od nezapomenutelné Helenky Zmatlíkové, která věru zanechala krásné stopy v české dětské literatuře.
I po letech si vybavuji například obrázek-plánek domků, ve kterých bydlí šestice hlavních hrdinů, ten se mi líbil i prostorovým vyjádřením. Řekl bych, že vyprávění i atmosféra této knihy je natolik povedená, že Děti z Bullerbynu jsou nejlepší z knížek Astrid Lindgren. Škoda, že dnes již děti příliš nečtou, protože tato knížka opravdu stojí za to ! V pozdějších letech se mi knížka přičiněním mladších sourozenců kdesi ztratila, ale před pár lety jsem si ji pořídil přes aukro znovu. Ovšem přiznám se, že jsem ji zatím znovu nečetl a to z obavy, že by mě v dospělém věku již jaksi neoslovila a pocítil bych zklamání. (Viz. některé z níže uvedených komentářů.) Ovšem, mám to promyšlené. Je-li pravda, že staří lidé jsou jako malé děti, počkám si ještě nějakých dvacet let a pak si knížku znovu přečtu. Již se na tu radost těším! :-)

Iv8
06.11.2017 5 z 5

Klasická klasika snad pro každého.