Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489495/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-Nx6-489495.jpg 5 3037 3037

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží. Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin, 2017

orangerose
16.12.2019 5 z 5

Pěkně napínavá od začátku do konce, bude dlouhe čekání na 4 díl

marije133
15.12.2019 3 z 5

Druhý díl byl lepší, ale i tak to byla solidní kniha. Klasická S.J.Maas.

Lenka_S
01.12.2019 4 z 5

Ani ve třetím díle nebyla nouze o napětí. Bavilo mě sledovat další osudy Ferye a Rhysanda, ale něco málo tomu chybělo a já neumím říct co.

DreamerX9
24.11.2019 5 z 5

No tak tohle byla PECKA! Ze začátku jsem si říkala, co s tim všichni sakra máte. Ale teď už chápu, co na tom sakra je tak supr. Už dlouho mě takhle knizka nepohltila. Některé části jsem četla pomalu ale konec jsem jednoduše zhltla protože to jinak nešlo :D. Tahle série se opravdu povedla a nelituji jediné stránky (a že jich bylo) velké díky autorce, že otevřela bránu tohohle úžasného a napínavého světa! Doporučuji přečíst všem co žerou Fantasy, jako já.

Alíša236
15.11.2019 4 z 5

Malinko zklamání po úžasném druhém díle. Nebavilo mě číst pořád dokola jak se někdo obětuje a co pro druhé dělá a udělá a konec mi přišel příliš překombinovaný. Ale jako celek pěkné

marketa4469
14.11.2019 5 z 5

Skvělý konec série. Doporučuji ji celou.

Elize
06.11.2019 4 z 5

Oproti předchozímu dílu trochu slabší... Chvílemi se vytrácelo napětí a člověka u knížky udrží jen dobrý jazykový styl, který Maasová nepopiratelně má. Nemohu se ovšem zbavit dojmu, že tak trochu nevěděla, co si počít se závěrečnou bitvou a rozčilovaly mě jak Nesta tak Elain - připadalo mi, že zbytečně narušují plynulost děje a tak trochu nedává smysl, proč zrovna Feyre je Rhysandovou družkou, když i její sestry byly přetvořeny na víly za zvláštních okolností a získaly všemožné schopnosti. Konec předvídatelný a až příliš pohádkový.

zuzana4291
03.11.2019 4 z 5

Ze začátku mi kniha přišla jako erotický román, naštěstí se autorka brzy vrátila ke stylu z prvního dílu. Takže jsem se nemohla od knihy odtrhnout, jelikož byla plná napětí, překvapení a nakonec mi i ukáplo pár slz.

Jeninas
24.10.2019 4 z 5

"Rhys je proslulý tím, že přichází s plány, ze kterých jednomu přestává bít srdce..."

Rhysandovi je přes 500, přesto nechá Feyre pobíhat světem a dělat chyby. Hodí ji do vody a plav, vladařko! Feyre se trochu topí, kdeco pokoní a ještě u toho zvládá strkat nos do cizích záležitostí... Zpočátku jsem měla pocit, že cílem knihy je týrat Tamlina, ale autorka to několikrát otočila, to ona umí bravurně. Co se týče dynamiky děje, je tam pár hluchých míst a některé situace se už moc často opakují (třeba plané vyhrožování zabitím) a nakonec to vždycky všechno zapadne do sebe-možná až podezřele dokonale. Ten konec s kotlíkem a Rhysandem, to už bylo fakt moc. Je to holt pohádka... Ale já ji stejně četla s přáním, ať proboha ještě nekončí, protože postavy této série mi přirostly k srdci natolik, že všude bezmyšlenkovitě kreslím měsíc a hvězdy...

V.Vendulii
16.10.2019 5 z 5

Bože, jak já tuhle sérii miluju.
Musím přiznat, že jsem se při čtení párkrát přistihla, že mě to přestává bavit, že je to zdlouhavé, ale hned v dalším kapitole jsem už zase byla dějem úplně vtažená.
Jsem úplně uchvácená tím, jak drasticky se od prvního dílu všechno změnilo. A s naprostou jistotou můžu říct, že jsem nikdy nehltala sedmi set stránkovou knihu tak, jako tuhle.

Charmedka
08.10.2019 3 z 5

Kniha je pořádná bichlička, má přes 700 stránek, ale překvapivě se mi četla moc dobře, avšak mi přijde, že by se dal příběh docela osekat a zkrátit, protože na těch sedmi set stránkách se toho zas tolik nestalo a příběh se vlekl. Určitě si ráda přečtu další díly, ale stále si stojím za tím, že fanoušek této série nikdy ze mě nebude.

Safrika
04.10.2019 5 z 5

Nejlepsi dil!

niced
20.09.2019 5 z 5

Celá série byla úplně skvělá, líbila se mi mnohem víc než Skleněný trůn a doufám, že brzy bude nějaké další pokračování.
Rhysand je naprostý top slaďouš, postava Feyre ujde, jediné co mi na celé sérii strašně vadí je její vztah k sestrám. Obě se od začátku chovají hrozně, jakmile se z nich staly víly je to ještě o 250 stupňů horší. Elain je ufňukaný spratek, nechápu proč si hraje chudinku, které všichni ublížili, když může být ráda kam se dostala. Nesta.. to je případ sám o sobě. V posledním díle má nějaké světlé chvilky s Cassianem, kde to vypadá, že by se mohla zklidnit a začít se chovat trochu vděčně a normálně, ale to je jenom zbytečný optimismus. K Feyre se chovala od začátku hrozně, ale ta se jí přesto stále zastává a podlézá jí. No jo hlavní hrdinka prostě musí být světice, která všechno odpustí a o všechny se nezištně stará.

Ainyska
16.09.2019 3 z 5

Za mě prozatím nejhorší díl série. Na tento díl navážu Dvorem mrazu a hvězd, takže je možné, že později tento díl přehodnotím. V nejtlustším díle se toho opravdu moc neděje. Válka, "překvápka", bitky a podobně. Prvních 150 a posledních 200 mělo spád, bohužel vše mezi tím jsem mě moc nebavilo a neustále jsem knihu odkládala. Ovšem série jako celek mě velice chytla a i přes zklamání tohoto dílu se těším na další.

Moje dosavadní hodnocení je:
1. díl = 4*
2. díl = 5*
3. díl = 3*.

Lucik100
26.08.2019 5 z 5

Super pokračování s hodně napětím a romantiky.

Adele02
20.08.2019 5 z 5

Mon Dieu.
S každou její další knihou ji miluju čím dál víc. ♥

SPOILER
A bulela jsem jako želva. Sice jsem si u Rhyse říkala, že to je ohraný a že je jasný, že ho nenechá umřít, protože tam někde musí být to kouzlo, co bylo v jedničce, a hlavně Tamlin, že jo, ale stejně jsem brečela jak malá :D

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Knihu jsem si naprosto zamilovala. Naporvé jsem ji přečetla jedním dechem, stejně jako na podruhé, na potřetí...
Knihy od této autorky opravdu stojí za to. Mám pocit, že je mohu číst pořád a pořád dokola a nikdy se mi neomrzí.
Příběh Feyre a Rhysanda se dostal do zajímavých a nových rozměrů. Trochu mi bylo, ale líto Luciena. Chudák přišel o všechno, coměl už podruhý. A ani nemohl být se svou družkou. :(
Jinak opravdu zajímavý a napínavý příběh.
Doporučuji přečíst:)

Kačka_h
06.08.2019 5 z 5

Hodí se pro holky i pro kluky, děj Vás zanese do kouzelné země plné zvratů, lásky a napětí a přísahám, že jakmile Vás kniha pohltí, už se jí jen tak nezbavíte :)

Tahle knížka?
Tak to bylo něco naprosto úžasného! Nevím, jestli se to zdá jenom mně nebo ne, ale přišlo mi, že námět byl sice takový už trochu ohraný, ale Sarah Maas umí z knihy udělat takový zážitek, že vám těch 700 stránek uteče jako voda!

Postavy si člověk prostě zamiluje! Spousta lidí sice tvrdí, že Tamlina nesnáší, ovšem já osobně se pořád nemůžu nějak přenést přes to, že z něj autorka udělala takového hajzla, a věřím, že je to někde v hloubi duše pořád ten stejný Tamlina jako v prvním díle. Myslím si, že se Sarah potřebovala Tamlina nějak "zbavit", a tak z něj udělala záporáka, aby dala prostor Rhysovi. Rhysand, no to je kapitola sama o sobě :D

Tuhle sérii knížek jsem si natolik zamilovala, že mě dokonce pronásleduje i ve snech. Ale kdo by se tomu bránil? Něco tak kouzelného za přečtení prostě stojí! :)

Lucie.H
04.08.2019

I když se mi předchozí díly velmi líbily a hltala jsem stránku za stránkou tenhle díl jsem nedočetla. bylo tam spoustu nudných částí kde se řešila jen strategie nadcházející války.

tyna4806
01.08.2019 5 z 5

Celá kniha i celá série mě vtáhla do děje neuvěřitelným způsobem. Všude jsem musela číst, nemohla jsem ani minutu stát a nic nedělat a u toho nečíst. Nejlepší série od té doby co čtu. Poklona S.J. Maas. Jedině mohu doporučit