Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489495/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-Nx6-489495.jpg 5 2899 2899

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží. Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Malinali
02.06.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do nich. A budou mi děsně chybět... Feyre, Rhysand, Mor, Lucien i ten Tamlin... Ano. Skvela fantasy, bylo tezke se odtrhnout, abych vubec sla spat. Tato serie je uzasna, pry ma byt 6 knih... No uz ted se nemohu dockat dalsich. Doporucuji. Napinave, zajimave, akci... Sem tam eroticka scena. Vyborny.

Lil30
24.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, moc jsem si čtení užila. Vůbec mi nevadil tak velký počet stran, protože se pořád něco dělo a děj gradoval k úžasnému konci a bitvě, kterou jsem prožívala s nimi. Jen mě mrzí nevyřešené vztahy, jak to s nimi dopadne? A co Tamlin, najde svou spřízněnou duši? Na začátku dílu mi byl tak protivný, ale poté dokázal, že měl srdce na správném místě. Snad bude i její druhá série stejně skvělá a bude se mi také líbit.

Skalníková
12.05.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé pokračování série, ani v nejmenším mi nevadil velký počet stran, protože celou dobu se něco dělo. Zatímco první dva díly byly spíš o romantice a akce byla až na druhém místě, v tomto díle to bylo právě naopak, což ale vůbec neubralo na poutavosti.
Celý průběh intrik i bitev (i autorčino chorobné párování postav :) ) jsem prožívala spolu s hrdiny, na konci samozřejmě ukápla nějaká ta slzička.

Andynka
07.05.2019 5 z 5

Pro mnohé lidi, byl tento díl zklamáním. Pro mě byl úplně nejlepší. Celých 700 stran se něco dělo. Už zde nebylo tolik překvapivých momentů, ale vůbec mi to nevadilo. Bylo zde dostatek dobrodružství, romantiky a napětí. Jen tedy konec byl na můj vkus až moc růžový, ale i to bylo takové ... příjemné pohlazení po duši. :-)

alabra
06.05.2019 5 z 5

Dobré počteníčko, i přes počáteční přešlapování se děj rozjel naplno a v závěru gradoval. Ve svém žánru a pro určitou cílovou skupinu výborná četba, pobaví se i čtenář mimo tyto kategorie. Ale proč to vyplazování jazyků? Ještě jedna technická připomínka - příliš mnoho stran na tento druh vazby, čtení bylo nepohodlné.

Konfu97
06.05.2019 5 z 5

Konec s velkým K! Dokonale zakončení dokonalé série.. Akce, láska, intriky i nečekané zvraty děje, člověk opět žil příběh spolu s hrdiny. :) Samotnou bitvu člověk prožívá jako by tam sám stál v prvních řadách. Sarah stále více dokazuje svoje kvality :)

Remus Hroozley
30.04.2019 3 z 5

Slabší než dvojka, dočítala jsem ji opravdu s obtížemi přes půl roku. Maasová vytvořila super svět, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Ztrácela jsem se ve všech těch přenádherných zjevech a vílách. Rozhodně bonusové body ale za Tkadlenu a spol. zajímavá partička.

zuzca.h
27.04.2019 5 z 5

Začátek mi přišel takový pomalejší, a nemohla jsme se dlouuho začíst, což se mi u předchozích dílu nestalo, ale zhruba od poloviny se to zlepšilo a konec a bitva to byla smršť knihu nešlo odložit a i slzčika ukápla. Doufám, že se autorka v další knize, pověnuje osudu Elain, Luciena, Nesty a Cassiana , no vlastně by mohla klidně knihu či dvě věnovat osudům "vedlejších" postav.

MichiRat
05.04.2019 4 z 5

No... Tak tahle kniha ve mně zanechala smíšené pocity. Do dvorů jsem se zažrala hned po prvních stránkách, na začátku jsem milovala Tamlina, ke konci samozřejmě Rhysanda... Feyre jsem si celkem oblíbila, to se ale nedá říct o Nestě a o Elain.
Chvílemi mi sice Dvory připadaly jako kniha z wattpadu, ale prostě... Omg. Nedokážu se furt vzpamatovat.
Mrzelo mě ale, že nebylo objasněno, jak to dopadne s Cassienem a Nestou, s Elain a Lucienem... Moc jim ty vztahy přeju.
To samé s Azrielem a Mor. Měla by mu říct pravdu o své orientaci, Azriel by se měl zamilovat do někoho jiného..
Všech těch lidí mi bylo líto, protože jsem nevěděla, jak to s nimi vlastně dopadlo.
To ani nemluvím o Tamlinovi. Na konci se zachoval správně. Stejně jako Feyre bych mu přála, aby žil šťastný život. A já pevně doufám, že bude.
Čtvrtý, dodatečný díl, se číst nechystám, podle recenzí to za moc nestálo, a já si Dvory nechci zkazit. Nevím no, když to píšu, chce se mi brečet, protože jsem musela opustit svůj milovaný vílí svět a své přátelé (ano, čtení knih vážně prožívám). Hodně věcí mě prostě mrzí, ale možná to ten otevřený konec chtělo. I když já otevřené konce ze srdce nenávidím.

Princezna22
03.04.2019

Skvělé pokračování !! Moc jsem se do Dvorů zamilovala. Za mě nevím,která kniha je nejlepší všechny jsou DOKONALÉ! Krásné,krásné a ještě jednou krásné.. Čtivé,děj vyloženě letí mezi řádky. DOKONALOST❤ ❤

leník511
02.04.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. DOKONALOST !!!

Draimi
01.04.2019 5 z 5

Ja proste miluji vsechny díly Dvoru. A konec třetího opravdu stál za to, brecela jsem a ne jednou.

hana.hanigerova
25.03.2019 5 z 5

Tak tahle série, to je absolutní pecka! Všechny tři knihy měly mou plnou pozornost. Hltala jsem každé slovo a žádné mi nepřišlo zbytečné. Autorka má skvěle a do detailů promyšlený svět a perfektně zvládnutou psychologii postav. Vše jsem jí věřila, Prythian jsem si zamilovala a prožívala jsem příběh naplno. Stresovala jsem se, nadávala, rozplývala... prostě autorka mě měla naprosto v hrsti. Každou knihu jsem přečetla za týden, což na mě bylo poměrně rychlé, vzhledem k jejich rozsahu. Kdyby to šlo, nejraději bych nedělala nic jiného, než se zachumlala do křesla a jen četla, četla, četla...

POZOR, SPOILERY

SJM je každým dílem lepší a lepší. V tomto nám odkrývá zase víc ze svého skvěle promyšleného světa. Prohlubuje lásku a pouto mezi Rhysandem a Feyre a zamotává vztahy ostatních. Příběh měl opět mou plnou pozornost a nutil mě číst dál a dál. Kdyby to šlo, nejradši bych se do Prythianu přenesla, i když je nejen plný kouzel, ale taky nebezpečí a zla. Co hodnotím velmi kladně, je fakt, že se válce nebyla věnována půlka knihy. Toho jsem se trošku bála, ale naštěstí zbytečně. Jediné, co autorce vytknu, je fakt, že Rhysand a Feyre (a jejich nejbližší) měli při válce až příliš velké štěstí a někdy to bylo trošku na hraně pravděpodobnosti. I tak jsem ale byla velmi dojatá a husí kůži mám ještě teď, když si na některé situace v knize vzpomenu.

Lalina3
20.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

Vendelie
18.03.2019 5 z 5

úžasná série, tento díl se mi líbil snad nejvíce :)

Denča000
08.03.2019 5 z 5

Nejlepší.... Doufám, že bude pokračování.

pecinka21
07.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, kniha mě tentokrát bavila na začátku ale konec knihy "bitva" tak to pro mě bylo zklamání čekala jsem víc a vadilo mi i když je to blbé že vlastně všichni přežili a ještě mi vadily ty jejich vulgární gesta na to jsem byla v knize alergická

Katie46
06.03.2019 5 z 5

Podle mě zase skvělý díl této série. Kniha je čtivá, zajímavá, překvapivá! Rozhodně nic není náhoda a vždy se tak objeví něco, co čtenář nečeká. Alespoň já to tak měla.
Ano, stalo se tam toho hodně a plno věcí by možná chtělo dořešit ale tak to si můžeme nechat na pokračování, které doufám bude.. =)
Mě se kniha zase líbila, je úžasné, jak má autorka vše promyšlené. Miluji Noční dvůr, Rhysanda a jeho skvělou partu. Jedinou postavu, kterou asi nechápu a nemám ji ráda je Nesta ale tak, snad se to někdy změní. =D =)
Tuto sérii rozhodně doporučuji!

Calla2002
02.03.2019 5 z 5

Škoda, že nemám knihu v papírovém vydání, ale jenom stáhlou na mobilu. Ale i tak jsem si knihu moc užila, i když musím uznat, že ze začátku mě to tolik nebavilo...nevím proč xd
Ale od půlky to bylo úžasný! Bylo to akční a konečnej zvrat mě zabil. Zabil mě ve stejnou chvíli kdy Rhysovi přestalo bít srdce a rozeběhlo se taky ve stejnou chvíli kdy se Rhysovi srdce znovu rozeběhlo. Brečela jsem celý konec a u smrti Suriela, to mě dostalo.
Kniha si nezaslouží míň jak pět hvězdiček, už jenom kvůli konci..

Knihomolkajá
16.02.2019 3 z 5

Myslím si, kritiky již zaznělo dost, a tak se nemusím přidávat. Tentokrát se nad nedostatky pozastavovat nechci, protože bych z toho byla ještě více deprimovaná. Hodnotím čtivost, která byla opravdu lepší než v díle prvním. Čtení mě bavilo a pořád jsem se ke knize vracela, a to i přes to, jak nelogická byla, a jak mě tím iritovala. O tom se tu ale dozvíte od mnoha jiných recenzentů.
Co mě ale vytáčelo snad ze všeho nejvíc, bylo to, jak se nám ze série postupně stávalo něco, co by s klidem mohlo konkurovat Padesáti odstínům šedi. Z YA klišé knihy se nám stala erotická klišé kniha a při představě, že by tohle moje dítě četlo jako YA knihu, se mi chce zvracet. Nedokáži si představit, že bych ji cílovce někdy vůbec doporučila. Už notnou chvíli se tu směji štítku - pro děti.
Série prošla od začátku velkým vývojem a musím říct, že mě již bavila více než díl první, ale to, že je to kniha plná nelogičností, klišé, ztopořených údů a hlavní hrdinka je prostě kráva, mi nikdo nevymluví. Na světě jsou mraky lepších knih s podobnou tématikou, a mně tak zůstává nadále záhadou, jak se mohlo tohle dostat tak daleko a získat na tak veliké oblíbenosti. Po dočtení celé série mi sice kleslo IQ, ale nemohu autorce odepřít, že mě bavila.