Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489495/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-Nx6-489495.jpg 5 2894 2894

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží. Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Magdyla.8
10.11.2018 3 z 5

Tenhle díl série byl pro mě nejslabší. Nemusel by být ani tak obsáhlý text, kde se stejně jenom domlouvají o bitvě a když teda bitva nastane jsou nesmírně zaskočeni. Také jsem se nemohla pozastavit nad tím, jak jim znenadání všichni běží na pomoct. Doufala jsem, že aspoň autorka nechá někoho zemřít ve válce ať to má grády, ale ono ne.. vylezl z toho docela kýčovitý happyend. Měla jsem ráda postavy Nestu a Cassiana dohromady jen pro ně v knize nebyl dostatek místa.

Lucuschka
10.11.2018

Skvělá série, od které se nebudete moci odtrhnout...

phedr
01.11.2018 5 z 5

Závěr příběhu byl přesně takový, jak by měl být, dramatické okamžiky se střídaly s úsměvnými a ke všem postavám jsem si během čtení vybudovala nějaký vztah

kikibo
31.10.2018 5 z 5

Nemám absolutně co vytknout, při čtení jsem se smála i plakala. Sžila jsem se s Feyre a při čtení vše prožívala jak kdybych byla ona. Po dočtení, jsem knihu jen zaklapla a koukala půl hodinu zasněně do stropu a přemýšlela, co budu dělat dál :D Potřebuju něco v podobném duchu, tak snad budu ze Skleněného trůnu nadšená jako z této série. 1000000/10

AniDi
28.10.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a zklamaná určitě nejsem. Doufala jsem v takový konec. Nicméně mě trochu mrzí, že autorka nerozepsala trošku konec i pro vedlejší postavy. Například pro Casse a Nestu. Ráda bych věděla co se mezi nimi dál odehrálo. Půjdu pátrat, zda nebude pokračování. Určitě neuděláte chybu, když si přečtete celou sérii.

Denčaa
27.10.2018 4 z 5

Na třetí pokračování z říše víl jsem se neskutečně těšila. A sáhla jsem po ní v době, kdy jsem neměla tolik času na knihy, takže se čtení této bichličky trošku protáhlo. Nicméně stálo to skutečně za to. Nemohu jinak, ale všechny postavy mi přirostly k srdci. Opět je tam láska, přátelství i válečná linka. Zkrátka pravá S. J. Maas. Jelikož už je známo, že vyjde novela "po válce", tak si člověk domyslí, jak to s hlavními hrdiny dopadne, nicméně i tak vás to stojí nervy. Začátek děje byl trošku vleklý, napínavé kapitoly střídaly akční, až napětí a zlomových částí bylo neskutečně mnoho. Možná mi jen malinko vadilo, že v knize nebyl takový prostor ohledně vztahů mezi hrdiny. Rozhodně si tuto sérii ještě někdy přečtu. A jsem zvědavá, jestli autorka skutečně napíše ještě další díly.

Barbara182
26.10.2018 4 z 5

Moc hezký závěr série, hrozně se mi líbilo, jak se Feyre na začátku knihy potměšile mstila na Jarním dvoře Tamlinovi a Ianthé :-) Finální bitva s Hybernem mi sice přišla malinko odfláknutá s nedovysvětlenými detaily, každopádně ale moc fajn čtení, byť mým nejoblíbenějším dílem asi zůstane Dvůr mlhy a hněvu :-) Jo a strašně mě štve, že autorka vlastně nerozsekla zápletky vedlejších postav, jakože kdo s kým nakonec bude? To mi bude vrtat hlavou ještě hodně dlouho :-)

ketvin
13.10.2018 5 z 5

Dechberoucí, dokonalé, úžasné, nikdy dost dlouhé... Napínavé!!! Posledních asi 100 stránek jsem se nemohla pořádně nadechnout :D ❤ Miluji tuhle autorku a tato série, stejně jako Trůn, je ..... perfektní!!!!!!

Do všech hrdinů jsem se naprosto zamilovala, vůbec se mi nechce loučit - Cassian, Az, Rhys, Feyre... ❤ Nevím, co číst dál, protože se obávám, že Dvůr to naprosto převálcuje....

Neskutečně se těším na další knihy z tohoto světa a vřele doufám, že jich bude hodně a budou brzy! ❤

Emičkazknihy
10.10.2018 5 z 5

Kniha mě po dvěstě stranách začínala nudit a neměla jsem chuť číst dál, ale nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla, kdybych nedočetla třetí díl série. Jakmile se odbyla část, kdy se řešila taktika a počáteční problémy. Kniha znova dostala napínavý nádech. Když jsem knihu v pátek večer otevřela na první straně a zavřela v sobotu večer naposlední, nechtěla jsem aby kniha skončila, tak jsem ji četla, znova a znova a pak ještě jednou. Když teď knihu otevřu, přesně vím co bude následovat. Když byla poslední bitva, tak jsem brečela a brečela. Musela mě utěšovat banda holek, se kterou jsem byla na chatě. I když vím že se jedná o pouhé fantasy, tak moc mi přirostlo k srdci, že jsem nemohla unést oběti. Jsem ráda že zanedlouho bude vycházet další kniha.

okeey
05.10.2018 5 z 5

Skvělý, napínavý, úsměvný, nervy drásající třetí díl naprosto úžasný série! Autorka píše způsobem, který vás vtáhne do děje tak, že místy ani nedýcháte - při čtení knihy padaly věty typu - no to snad ne!
- děláš si prdel?
- no uff
- jé to je krásný
- zabij ho!!!
- no to je idiot - apod.
S. J. Maas mě fakt baví a těším se na sérii Skleněný trůn, doufám, že bude stejně skvělá jako tato série. Rozhodně doporučuji!

Aira
25.09.2018 5 z 5

Nádherný, strhující a dechberoucí třetí díl této série. Autorka dokáže čtenáře přímo vtáhnout do děje a vy zažíváte to, co hlavní hrdinka. Jediná chyba - nemá pokračování. Ale už teď vím, že se k téhle sérii jednou vrátím a přečtu si ji znovu.

kaaaca
25.09.2018

Ja proste nenachazim slova :) Jednim dechem,neda se presta cist,nadherny pribeh a ten konec... naposledy jsem takhle bulila, kdyz zabili Dobyho... ufff, premyslim, jetsli to nezacnu cist jeste jednou od zacatku :-D

Miss.hell
25.09.2018 5 z 5

Momentálně jsem beze slov.. možná až se nadechnu

Arwen329
23.09.2018 5 z 5

Jedním dechem wooow. Nádherná kniha a opět nádherné pokračování již třetího dílu. Z knihy jsem úplně unešená a řeknu Vám u konce jsem u toho řvala jako želva. Těším se na další pokračování protože pro mě je tento svět únik z reality. Nádhera ❤

Gedzita
18.09.2018 2 z 5

Uf, hotovo. Jeden bod za Amren a druhý za chudáka Luciena. Soudě podle některých komentářů jsem čekala, že se to bude číst hůř, ale šlo to. Úplně chápu, co na tom holky baví, já ale s YA definitivně končím, ať je hodnocena sebelíp :)

MiraiYume
18.09.2018 5 z 5

Fantastické zakončení fantastické série. Přiznám se, že jsem poslední díl četla dvakrát. Za sebou. Mě tedy opravdu bavil. Bylo těžké se od něj odtrhnout. Každá scéna, každá stránka byla důležitá pro dokreslení postav a událostí. Ten šílený počet stran mi vadil jen v jediné věci - fakt se mi nevešel do žádné kabelky, což naštve, když musíte čekat až domů, než si přečtete tu nejnapínavější scénu, před níž jste už vážně museli spěchat do práce/školy.
Feyre prošla od prvního dílu dlouhou cestou. Ve třetím je někým úplně jiným, než byla v první knize. Naprosto se nechala pohltit svou mocí a titulem vladařky. Jako kdyby to bylo docela samozřejmé. A to je koneckonců dobře. Většina z nás se někam vyvine, zvlášť když čelí tak těžké situaci a nejasné budoucnosti, za kterou se musí prát. Rhysand byl stále skvělý, úžasný a ostatní postavy stejně tak.
Bitva na konci byla epická. Skvěle popsaná, nebylo těžké si ji představit. Napínavá a konec tak dojemný, že jsem to vážně neměla číst večer před spaním. Úplný závěr byl víceméně otevřený, plný nadějí. Mám ráda konce typu: "A žili šťastně až navěky." Ale tady mi to nevadilo. Bylo to přesně tak, jak mělo. Tamlina mi bylo nakonec docela líto. Ztratil nejvíc, ale přitom si stále zachoval čest a odvahu.
Dvůr se zařadil mezi jednu z mých vůbec nejoblíbenějších sérií. A opravdu moc ráda se k ní jednou vrátím.

veru_nedvedova
14.09.2018 4 z 5

Tato knižní série je naprosto úžasná. Už se těším na další knížky o tomhle světe. Pravděpodobně to budu číst stále dokola, protože z tohohle světa nemůžu odejít.
Ale tenhle díl byl pro mě nejslabší, byl skvělý to ano, jen se mi moc nelíbil konec. Některé scény tam byly naprosto zbytečné a některé by mohla autorka naopak více rozepsat.
Každopádně doporučuji všema dvaceti! :)

wildXchos
04.09.2018 4 z 5

Rozhodně lepší než druhý díl. Postavy jsou skvěle propracované, děj se dobře posunuje, ale občas mi připadá, že se autorka opakuje.

Makaja
03.09.2018 3 z 5

Celkově mě série bavila víc než skleněný trůn, konkrétně tento díl ale asi nejméně. Přišlo mi to celé nějak překombinované a přitom nedotažené...nevím. SPOILER: Víceméně všichni klaďasové přežili (případně se z poloklaďasů stali úplní klaďasové) a to také nemám úplně ráda - je to totiž nanejvýš nepravděpodobné KONEC SPOILERU. Co mi ale u všech knih SJM začíná opravdu vadit, to je příliš mnoho sexuálních scén příliš přímočaře podaných - hodilo by se mi to spíš do erotického románu než YA. Já přečetla asi dvě, pak už jsem přeskakovala, nepřišlo mi to ani podstatné a ani zajímavé.

whiolet
30.08.2018 4 z 5

Bože,jak já se těšila na tenhle díl. Jako ratlík jsem se klepala na to až si tuhle knížku přečtu......Jenže
Bohužel mě třetí díl tolik nebavil jako ty předchozí dva. Nevzal mi dech jako díl druhý,prostě to bylo fajn,ale ten ÁÁÁCH efekt chyběl.
Chvílemi mi to přišlo utahané a někdy jsem měla pocit,že autorka vaří z vody a sama neví jak se z toho vymotat.
Přesto dávám 4 hvězdičky,jelikož je to čtivá fantasy, a plusové dojmy převažují nad těmi negativními.
Ráda si přečtu další díl až vyjde a já se opět přenesu do Velarisu k mým oblíbeným postavám :)