Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491841/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-X5u-491841.jpg 5 3634 3634

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

Miliamka
13.08.2020 5 z 5

Nejlepší díl celé trilogie. Výjimečně čtu některé knihy dvakrát, ale k téhle se určitě velmi brzy vrátím. Celou knihou mnou zmítaly pocity, jako bych všechno prožívala já sama a ne jen hrdinka v knize. Úžasně napsáno (i když věřím, že velkou roli v tom hraje i překlad).

Damonka18
13.08.2020 5 z 5

Tak tenhle díl byl....BRUTÁLNÍ! Už jen od toho střevíčku jsem věděla, že se všechno změní. Rhysand a Feyr. To je pár století. Ty jejich kousavé hrátky.
Řeknete si, že 600 stran je dost. Ale ani v jedné kapitole jste se nenudili. Tolik emocí jsem u knihy jestě neprožila. Ten děj vás vtáhne do toho kouzelného světa a prožíváte s hlavní hrdinkou všechny emoce. (Tolik slz jsem snad jestě u knihy neprolila) Doporučuji tuhle sérii.
Jen mě trošku naštvalo zpracování obálky. Název knihy se ošoupal hned první den, co jsem knihu četla.

girdi
07.08.2020 5 z 5

Nejlepší díl série! Protože prostě Rhysand a Feyre to je fakt pár snů. Jejich humor je správně kousavý, popichování jiskřivé a člověk čeká, co bude se zatajeným dechem. Myslím, že každý čtenář jim celou dobu fandí. Miluju tenhle díl, protože prostě miluju tyhle dva hrdiny (a i všechny ostatní). Doporučuji všem a už teď se těším, až se k téhle knize zase vrátím. Dávám tomu rok, maximálně dva :-D

Ketfl
28.07.2020 5 z 5

Tato série je fakt něco! Absolutně se nemohu odtrhnout. Nádherné. Děj je skvělý, nechybí akce ani romantika. Postavy jsou opravdu moc sympatické.

To vyznání lásky ke konci, to pro mě bylo tak nádherné, že jsem si tu kapitolu musela přečíst dokonce dvakrát ♥

Hned musím pokračovat s dalším dílem.

annes
21.07.2020 5 z 5

Čekala jsem na zvrat, ale že mě dožene ta očekávaná pasáž až k ukápnutí několika slz, tomu jsem nemohla uvěřit. Už chápu, proč je označován druhý díl za nejlepší :-) vskutku jistě kvůli nejromantičtějšímu vyznání :-)) Samozřejmě zbytek děje a ostatní postavy byli také úchvatné :-)

terkah1
14.07.2020 5 z 5

Dechberoucí, nemohla jsem se od toho odtrhnout!
Krásně popsané prostředí, sympatické a zajímavé postavy s propracovaným charakterem, občas jsem se i upřímně zasmála.
Navíc vše do sebe krásně zapadlo (i to, co mi přišlo přistřižené za vlasy v prvním díle)
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Jass
09.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Od chvíle, kdy se Rhysand objevil v prvním díle na scéně, byla mi jeho role "naprosto jasná". Bylo zřejmé, že má být třetím vrcholem trojúhelníku, ale já byla naprosto odhodlaná tomuto klamu nepropadnout. Vztah Feyre a Tamlina byl solidní, žádná obvyklá melodramata, v té těžké situaci si důvěřovali... takže jsem si naprosto netroufala zpochybnit, že jejich vztah je ten konečný... ale co pak autorka provedla... skvělé, naprosto skvělé a důvěryhodně provedené, pokud jsem si v prvním díle stěžovala na nedostatečně prokreslené postavy, tak tady to mizí a autorka vymýšlí krásně spletitý vnitřní svět postav. Pravda... místy bych ocenila trochu podrobnější rozkreslení. Místy je totiž jednání Feyre poněkud nejasné, nebo spíš její nedostatek jednání je poněkud nejasný...
Co se děje týče, kniha by pravděpodobně snesla nějaké to proškrtání, ale vcelku jsem spokojená... Stejně jako první díl jsem ani ten druhý nemohla odložit a bavila jsem se celou dobu. Konec byl z jedné strany předvídatelný, z druhé už tak ne. Celkově jsem hodně zvědavá, jak se budou některé věci vyvíjet, i když se trochu obávám, že začátek dalšího dílu bude trochu nudný...

vodopad152
03.07.2020 5 z 5

Tento díl byl naprosto úžasný. Dle mého názoru nesahá prvnímu dílu ani po kotníky. Naprosto jsem rozuměla hlavní hrdince. Její pocity, její vůle - naprostá bomba. Vykreslení charakterů Tamlina a Rhysanda jsou přesné. Věci jsou dokonale propojené a dávají smysl. Doufám, že pokračování bude stát za to.

Karolína346
22.06.2020 5 z 5

Nejlepší kniha z celé série . Naprosto mě pohlatila a nemohla jsem jí odložit .

HoneyH
19.06.2020 5 z 5

Podle mně nejlepší kniha série. Všechno do sebe začne zapadat a najednou to není jenom převyprávěná Kráska a Zvíře, ale mnohem více.

nada3314
15.06.2020 5 z 5

Úžasné!

frohlichová.s
06.06.2020 5 z 5

Druhý díl se s tím prvním vůbec nedá srovnat. Byl o hodně lepší a propracovanější. Jestli se vám první díl moc nelíbil, určitě dejte této knize šanci.

pink_unicorn
20.05.2020 5 z 5

Rozjezd knihy je trochu vleklejší, než by asi bylo potřeba, ale páni... Jak se to potom rozjede, to je neskutečné. Tenhle díl mě oproti prvnímu dílu bavil o hodně více, příběh dostal místy neskutečný spád a dějová linka je výborně vystavěná. Své říká i to, že jsem knihu i přes její větší rozsah přelouskala za pár dnů.
Nové postavy (především z Nočního dvora) jsem si zamilovala, staré postavy se lépe vybarvily (především Tamlin a Rhysand) a už konečně začínám přicházet na chuť i hlavní hrdince, která mi v prvním díle strašně lezla na nervy.
Tohle byla jízda a doufám, že další díly mne chytnou podobně.

blackoutzuzi
19.05.2020 4 z 5

První díl se mi líbil o trochu víc a to především tím, že to byl první díl a svět, který Sarah J. Maas vytvořila, mě bavilo objevovat :) Druhý díl na mě působil zbytečně zdlouhavě (taky měl téměř 700 stránek), především pak první půlka byla až moc popisná a věnovaná pocitům hlavní hrdinky. Love story, která je pro příběh samo důležitá, na mě ale už působila trochu nudně, bylo to pořád to samé dokola. Nicméně jsem dost zvědavá, co naše knižní hrdiny čeká ve třetím, závěrečném díle, který je ještě tlustší než tento :D

Per-quiee
17.05.2020 5 z 5

Málokdy se stává, že druhý díl je lepší než první. To, jak se vyvíjel vztah Feyre a Rhysanda bylo tak krásné. Určitě si přečtu znovu.

Veronikados
16.05.2020 5 z 5

Tato kniha byla trošku chaotická. Vadilo mi že tam bylo přes dvě stovky stránek kde se skoro nic nedělo, jen se tam objevil Rhysand. Myslím to tak že tu nebyla žádná akce. Informace, které jsme dostali byly v jednom monologu, pak dalších sto stránek nic a najednou další monolog s dalšími informacemi. To mě docela štvalo. Mezitím co jste četli dál jste na ty informace totiž zapomněli. Dál tam bylo mnohem víc sexuálních scén, dvakrát tolik než v jedničce. Násilné scény tam skoro nebyly, jen se občas vyskytla nějaká menší. Jinak za mě se díl povedl, mnohem víc než jednička, vyzdvihuji jak nejvíc to jde. Rhysand se tam pěkně rýsuje a postupem děje odhalíme více z jeho minulosti, stejně jako u nových dalších postav. Končí to tak nějak otevřeně, ale je to dobře, jinak by čtenáři nedychtili po dalším dílu. Za mě 90% (4.5 hvězdičky, nějaké nedostatky tam byly)

zaandulee
12.05.2020 5 z 5

Po přečtení prvního dílu, jsem byla trošku na vážkách, jestli se mám pustit do dalšího. První půlka první knihy byla totiž velmi nezáživná a zdlouhavá. Ovšem pak se na scéně objevil Rhysand a nabralo to lepší směr. Po přečtení pár hodnocení k tomuto dílu, jsem se rozhodla si knihu přečíst.

A jsem strašně nadšená! Tento díl je o MNOHO lepší než ten předchozí a opět za to může převážně Rhysand. ♥ :D Byla jsem také spokojenější ohledně ostatních postav, jelikož v 1. dílu mě žádné nijak nenadchly, za to v tomto jich bylo hned několik. Líbilo se mi pouto, které bylo mezi Rhysandovou rodinou. ♥ A to nemluvím o něm a Feyre. :D Hned se jdu pustit do dalšího dílu :P

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Nejlepší díl celé série! Půlnoční dvůr je místo, kam prostě chcete na dovolenou a mít po boku Rhysanda a skvělou partu kamarádů. Byla tam akce, láska, krásné popisy a mrzí mě, že to tak rychle uteklo!

Zuzka12627
10.05.2020 5 z 5

Druhý díl této série je ještě lepší než první. Kniha se četla velmi rychle. Obsahuje vše od lásky, nenávisti, zrady, prostředí, děj vás prostě nepustí a musíte číst dál a dál...fantasy jak má být!Už se těším na třetí díl.

nikola2205
05.05.2020 5 z 5

Nejkrásnější fantasy, které jsem kdy četla. Autorka skloubila vše, co od knihy chci.. Napínavé zvraty, skvěle vykreslení prostředí a postav a romanticka linka s kupou sexu, paráda!