Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491841/bmid_dvur-mlhy-a-hnevu-X5u-491841.jpg 5 3634 3634

Feyre přežila střet s Amaranthou a vrátila se na Jarní dvůr. Avšak ani zde nemá klidu, protože ji neustále pronásledují vzpomínky na to, co musela udělat, aby osvobodila Tamlina i jeho lid. A stejně tak nemůže zapomenout ani na smlouvu s Rhysandem, s kterým má strávit jeden týden v měsíci. Ač je nyní vznešenou vílou, srdce má stále lidské. A navíc si postupně uvědomuje, že na obzoru se objevuje ještě mnohem větší zlo, než jaké kdy zažila. A tak zatímco se snaží vyznat v zákrutech vílího života, zjišťuje, že její role zachránkyně ještě neskončila. Avšak dokáže se vyrovnat s nebezpečím, které se k ní blíží? ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Mist and Fury , 2016

anavi2009
30.10.2020 5 z 5

Tak to už bylo jiné počteníčko než první díl.
*** BACHA, ASI BUDE SPOILER***
Trochu mi to místy teda připomínalo Stmívání, které moc nemusím, všechny ty přeměny, druhové a družky.. No.. Dejme tomu. Nemusím ani ženské postavy, které si neustále zatínají nehty do dlaní, zatínají ruce v pěst, tváří se se naštvaně a všichni je milují. Proč jako..? Tak jsem byla ráda, když se Feyre konečně probrala. A Tamlin..? Boží postava. Miluju ho. Z chudáka Tamlina teda udělali trochu idiota, ten už se z toho asi nevyhrabe a předpokládám, že v dalším díle ho čeká smrt. Tak uvidíme :)
******KONEC SPOILERU****

Těším se na další díl, ještě že ho mám doma :) No pokud bude stejně dobrý, jako tento, tak se můžu těšit na několik pročtených nocí :)

0819
29.10.2020 4 z 5

O ???? procent lepší než 1. Mám moc ráda většinu Rhysandových přátel a samozřejmě i jeho????. Jediné co mi přišlo divné bylo chování Tamlina. Z dobráka se z něj stal blbec během pár stránek.

Sariega
28.10.2020 3 z 5

Každý díl lepší než předchozí musím tomu vytknout jen to že vše je předvídatelné. Také mi bylo z části líto Tamlina, sice bylo jasné že si to udělal sám ale tolik bych ho neodsuzovala.

Fortuna7
25.10.2020 5 z 5

Tisíce hvězdiček!!! Rhysanda jsem si totálně zamilovala. Celý Noční dvůr je dokonalý. Nejlepší knížka co jsem kdy četla! Povinně si to přečtěte!!!

Bebe2004
25.10.2020 5 z 5

Tak tohle se mi líbilo víc než první díl. Mé nesympatie k Tamlinovi se konečně naplno projevily. A Rhysand byl můj oblíbenec už v prvním díle. Měl v sobě cosi, co se mi opravdu líbilo. Má začátku mi vadilo, jak sebou nechá Feyre manipulovat, ale myslím, že toho chtěla autorka docílit. Stejně tak chtěla podnítit zvědavost a touhu vědět, jak to bude pokračovat. Což se jí u mě povedlo.

Ramilya
22.10.2020 5 z 5

Nejlepší série knih

Saraken

Plny pocet

tru32
08.10.2020 5 z 5

Až mě mrzí že jsem již dočetla celou sérii. Už dlouho mě žádná kniha nevzala tolik za srdíčko :) Sarah J. Mass je opravdu paní spisovatelka. Skvělé vykreslila postavy, všechny jsem do jedné milovala. Samozřejmě jsem od první zmínky v prvním díle nejvíc milovala Rhysanda.
Ale kdo ne, že? :D
Škoda že nemůžeme žít životy po boku svých knižních hrdinů.

Celou sérii doporučuji :)

keselylenka
08.10.2020 5 z 5

Horská dráha z prvního dílu pokračuje, ale naštěstí nekončí.

temna.vila
30.09.2020 5 z 5

Druhý díl této série mi ukázal svět, do kterého jsem se prostě měla narodit. Jak magický systém, tak svět samotný - jeho bytosti, zákonitosti, nástrahy a radosti - jsem si absolutně zamilovala. Příběh jsem hltala stránku za stránkou, a to těch stránek rozhodně není málo. V tomto díle jsem propadla Rhysandovi, je pro mě přesně tím správným "bad boyem", které já prostě můžu. Maasové se opravdu musí nechat, že psát umí perfektně - dokáže si se čtenářem hrát a vodit jej za nos. Celý příběh propletla emocemi, silnou atmosférou a napínavou dějovou linkou. Druhý díl považuji za nejlepší díl celé série.

Cress
29.09.2020 5 z 5

Letos jsem se rozhodla, dát si rereading pár knih a první z nich byl druhý díl Dvorů. Abych byla upřímná, viděla jsem ty chyby, které tahle kniha má, Rhys už mi nepřipadal tak dokonalý, Feyre mi přišla méně otravná, Amren a Mor ještě více boží a stejně tak i Cassian a Azriel. Těch pár scén, které byly, jak vystřižené z filmů pro dospělé mi místy přišli až moc podrobné. Prostě by stačilo, kdyby autorka napsala něco ve stylu: "...a oddali se své vášni." (I když to zní taky hrozně, ale chápete, občas nepotřebujete vědět všechny detaily.) No ale i tak jsem dala 5/5⭐, protože tahle knížka s sebou nese dávku nostalgie a čte se velmi rychle.

kara1959
29.09.2020 5 z 5

Dlouho jsem váhala jestli si mám přečíst druhý díl, jelikož v tom předchozím mi nesedělo pár věcí. Nakonec musím říct, že Dvůr mlhy a hněvu mě mile překvapil a bavila jsem se až do konce.

pajinkad
28.09.2020 5 z 5

Tento díl je pro mě zatím nejlepší z celé série! Kapitolu s vyznáním lásky jsem četla 4x, tak moc mě to strhlo. Opravdu jsem se od děje celé knihy nemohla odtrhnout. Všem vřele doporučuji. Pevné doufám a věřím, ze se najde víc nadšenců a fanoušků této skvělé série!! ????????????????

betule3
15.09.2020 5 z 5

Žádná kniha ve mně už dlouhou dobu nevyvolala tak silné emoce, jako právě tahle...
První díl jsem četla už před dvěma a půl lety. Po jeho dočtení jsem byla příběhem naprosto nadšená a nemohla jsem se dočkat pokračování. Potom jsem ale zaslechla nějaké spoilery (což vlastně ve výsledku nebyly vůbec podstatné informace, ale měla jsem za to, že jsou) a do dalšího dílu se mi prostě už nějak nechtělo. Nerada nechávám série nedočtené, proto jsem se párkrát snažila přinutit to alespoň zkusit, ale prostě to nešlo. Po čase jsem si řekla, že na to už kašlu a zkrátka to nedočtu. A pak, o 2 roky později, jsem na dvůr mlhy a hněvu koukala v knihovničce, a najednou jsem dostala neskutečnou chuť si to přečíst.
Už ze začátku mi bylo jasné, že tohle bude ještě lepší,než jednička. Do děje jsem vklouzla okamžitě, bez jakýchkoliv problémů, jako by to ani nebyla taková doba, co jsem měla předchozí knihu v ruce. Musím říct, že naprosto chápu, proč je autorka tak opěvovaná, protože ty zvraty a vývoj postav je něco totálně úžasného... Moc mě bavilo Rhysandovo a Feyre hašteření na začátku a co se týče Rhysanda samotného, tak jsem právě asi objevila svého nejoblíbenějšího knižního hrdinu. ❤️ Na konci jsem bulela jak želva, což se mi normálně nikdy nestává a jen to dokazuje, jak moc jsem si čtení užila a jak jsem s postavami soucítila. Rozhodně doufám, že k závěrečnému dílu se dostanu dříve, než k tomuto. :D

NONAM
12.09.2020

Wau! Lepší jako první díl pro mě byl určitě. Rhyse jsem si zamilovala a Tamlina bych nejradši uškrtila...
No prostě tuhle sérii miluji už nutně potřebuji další díl!

Ella161
06.09.2020 5 z 5

Mnohem lepší než první díl, jehož některé části jsem přeskakovala, protože byl nudný a nebavil mě. Ovšem od tohohle dílu jsem se nemohla odtrhnout. Miluju Rhyse. Jak se vždy obětuje pro své milované. Jak hraje někoho, kdo není, jen proto, aby ochránil svůj lid. Jak ze začátku Feyre vytáčel. Je prostě dokonalý. Stejně tak jako celý tenhle díl. Nic tam nechybělo. Napětí tam bylo až, až. Silné scény u kterých jsem si pobrečela, také nechyběli. Zvrat tam byl pořádný a takový, který jsem nečekala. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další díl.

Johana
05.09.2020 2 z 5

Pro mne tohle není. Jak už svět, pěkně vymyšlený, znám z prvního dílu, tak mi příběh sám připadá dětinský a nezajímá mne.

Turante
25.08.2020 5 z 5

Och,tak to se nám to pěkně rozjelo, asi začínám milovat Rhysanda. Příběh je čím dál lepší a lepší.

Pawca33
24.08.2020 5 z 5

O kousicek lepsi jak prvni dil.Ryse nejde nemilovat,drzouna jednoho.Hltala sem kazdy slovo,uplne jako realita,jako bych tam byla.Souboje krasně popsany.Urcite si to nekdy prectu znovu.

JanaO118
14.08.2020 5 z 5

Neuvěřitelný vývoj děje, skvělá návaznost, dokonale promyšlené! Opět parádní knížka, kterou jsem (i přes její tloušťku - díkybohu!) přečetla bohužel moc rychle!