Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10297 10297

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm, 1945

Tess23
15.07.2020 5 z 5

Zarážející a až děsivé, že tato kniha byla napsána jako fikce, která ale vlastně vůbec fikcí není..

mina5465
10.07.2020 5 z 5

Musim povedat, ze su to roky kedy som citala tuto knihu. Stale ma desi co sa stane s prasatami, ktore sa dostanu ku korytu. Neprijemne pravdiva fikcia..

Martin70
08.07.2020 4 z 5

Bohužel až příliš odpovídá současnosti.

Jrsnbl
30.06.2020 5 z 5

1984 a Farma zvířat - knihy, které by si měli přečíst naprosto všichni. Možná by se v dnešní společnosti žilo lépe. :)

000nugatovej
27.06.2020 4 z 5

Jasně - klasika. Čteno po letech potřetí. Už mi ty alegorie připadaly chvílemi až moc prvoplánové. Ale bavilo mne to tentokráte číst ne jako bajku o sovětské minulosti, ale o plíživé současnosti. Bohužel.

Bibionyka
25.06.2020 5 z 5

Čtivá satira přivádí nás čtenáře k zamyšlení. Orwell měl velmi dobrý smysl pro alegorii.

daneczech
24.06.2020

Tak, přesně tohle tu u nás za žádnou cenu nikdy nesmí nastat znovu. Už proto je správně, že tato kniha patří do seznamu povinné literatury. Říká se: "Podej mu prst a vezme si celou ruku." U komunistů to moc neplatí. Když jim podáte prst, nezbude z vás ani mastný flek.

Jaruttkayova
21.06.2020

Tuto knihu bych chtěla především doporučit Všem lidem. Její děj je jasný a konkrétní a protože je kniha psaná formou bajky, nutí každého čtenáře se zamyslet. Opravdu dobrá kniha.

ddd666
21.06.2020

Kniha je velice čtivá a k zamyšlení. Kvůli ní jsem si přečetla další Orwellova díla. Jsem ráda, že ji (na mé škole) přidali do seznamu četby k maturitě.

Anitram22
21.06.2020 5 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Její obsah je dost k zamyšlení. Určitě doporučuji přečíst.

MarekN.
16.06.2020

Čtenář, znalý historických souvislostí, může v knize přesně sledovat satirický odraz událostí 20. a 30. let, v socialistickém Rusku. Farma zvířat se nesnaží o přímé varování do budoucna, jako o něco mladší Orwellovo dílo 1984, ale ukazuje ironický, avšak nikterak přikrášlený obraz něčeho, co už lidská společnost poznala. Komunistické totality.

josef_p
16.06.2020 5 z 5

Rozhodně jedna z nejlepších knih, co jsem zatím četl. Velice zajímavé dílo až z toho mrazí.
Tuhle knihu určitě doporučuji, naprosto skvělá, výstižná, k zamyšlení, vtáhne do děje, že ji nebudete chtít pustit z rukou (aspoň v měm případě :D)

SLD
16.06.2020 4 z 5

Velice čtivá kniha, popisuje celý koloběh zlidštění a s lidskostí přijde i neúcta, chamtivost a podvody.

Michaela.S
15.06.2020 4 z 5

Tato kniha skvěle zobrazuje totalitní diktaturu, i když takovýto žánr nějak není můj šálek kávy, tak tato kniha mi přišla dost zajímavá.

Fidcom
15.06.2020 3 z 5

Tato kniha je na svou dobu opravdový klenot. I když alegorie nejsou úplně můj šálek kávy, tato se Georgu Orwellovi moc povedla a krásně vystihla společnost 50. let.

ŠLenka97
15.06.2020 5 z 5

Vysoké hodnocení úplně vypovídá o knize. Je opravdu skvělá!

iceVS
07.06.2020 4 z 5

Kniha je bezesporu aktuální v naprosto každém režimu, to je prostě marný.
Ale přiznám se, že mě tyhle alegorie a jiné fantas(y)magorie nijak zvlášť neberou, mám ráda věci řečené jasně a na rovinu :-)

Nunee
04.06.2020 4 z 5

Hodnotím vysoce z velké úcty, ale bohužel mě kniha nedokázala úplně vtáhnout, až na pár okamžiků. Myslím, že je to ale pouze tím, že jsme už s touto myšlenkou tak ztotožněni a smířeni, že nás už nepřekvapí ani nešokuje. Dříve to bylo rebelantské, odvážné, znepokojující. Dnes už je to pouze konstatování faktu...

zaru0878
02.06.2020 2 z 5

I přes vysoké hodnocení, mě kniha moc nezaujala.

n.ezn.amy
29.05.2020 5 z 5

Tato kniha patří na vrchol mezi klasická díla. Vzpoura zvířat proti majitelům farmy a jejich vyhnání, kdy z idey rovnosti mezi všemi a krásného života, se opět vrací vše k diktatuře tentokrát ne lidmi, ale jinými zvířaty. Orwell naprosto vystihnul výsledek každé revoluce s tím, že procitnutí z opojení "svobody" je drsné a realita je pak někdy mnohem horší