Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10304 10304

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm, 1945

Dani3
27.01.2020

Mrazivé.

eliifa
25.01.2020 5 z 5

Velice zajímavé a napínavé čtení

gan112
22.01.2020 4 z 5

Kryptodokument?

honza7843
21.01.2020 5 z 5

Stručný popis toho, jak snadno se dá spadnout do totality. Skvělé čtení. Pan Orwell prostě věděl...

žlučníkář
08.01.2020 5 z 5

Tak jsem si to konečně přečet a pořád si říkal joooooo, to poznávám, to je společnost, ta každou myšlenku znásilní, ohne a pak je z toho průjem, nebo úplně jiný slovo. Uf, to jsem se teda vymáčknul.

Šárka88
05.01.2020 5 z 5

Krásné a poučné čtení ... ale nebylo už možné rozlišit, která tvar patří člověku a která praseti ... svatá pravda

hellena1523
02.01.2020 5 z 5

Okamžitě jsem se začetla a musím říct, že to bylo až strašidelné čtení.

JointlieKat94
31.12.2019 5 z 5

Tohle si myslím, že bylo zase moc dobré dílo. Nedávno jsem dočetla 1984, a tahle byla na čekačce dlouho. Tak jsem jí šoupla do výzvy 2016, kterou jsem plnila i s tou letošní.
Tímto dílem jsem dokončila rok 2019.

Kniha byla od začátku zajímavá a chytla mě, to prostě Orwell umí- zaujmout.

Taková bajka, antibajka, jak je psáno v doslovu. A je to tak, kniha je o zvířatech z farmy, které trápí to, že nemají svobodu a pracují pro člověka v nedobrých podmínkách, mají málo žrádla.. Rozhodnou se ho z farmy vyhnat a farmě začnou vládnout prasata. Je až neuvěřitelné, co kniha, tak útlá, všechno pojmula, na to, v jakém roce (1943-1944) byla sepsána. Asi každý, já určitě, přečetl spoustu knih z války, ale žádná kniha nebyla taková. Místo Hitlera zde vládlo prase Napoleon, rozdává rozkazy, udává nové zákony.. mazec.

Moc se mi to líbilo a jsem ráda, že jsem se ke knize díky výzvě dostala.

GeRaltzRiVie01
26.12.2019 5 z 5

Dobu jsem nezažil, ale vždy jsem měl názor, že tohle je spíše věc lidské přirozenosti než režimu.. Vždy tu bude něco takového jen v trochu jiné podobě. Bohužel...

jean_ralphio
24.12.2019 3 z 5

jakoze dobry no, ale nevidim moc rozdil od toho precist si nejakou ucebnici historie sssr..

ps. a unavujou me lidi, co kazdou chvili vyskoci s "uz je to tady, jak o tom psal orwell! nevis? tak si precti farmu/1984 a pochopis!!"

Pumpkin
15.12.2019 5 z 5

Chtěla jsem si ji přečíst od té doby co jsem poprvé dočetla 1984. Obě knihy jsou naprosto úžasné. U Farmy zvířat je fascinující kolik hrůzy se vejde na pár stránek. Kniha je velmi mrazivá, a hlavně naši občané by si ji měli přečíst před každými volbami.

MilanCFC
27.11.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která asi nikdy nezestárne. George Orwell v plné síle. V jednu chvíli úsměvné, hned v další zarážející a následně mrazivé.
A ovce jsou prostě ovce.

Cepelka
26.11.2019 5 z 5

Farmu zvířat jsem přečetla jedním dechem. George Orwell se v knize zabývá mezilidskými a politickými vztahy a skvěle popsal tehdejší situaci. George poukazuje nejen na to, jak se lži vyrábějí, ale i na to, jak a proč se jim podléhá.
Jenom díky němu jsem si dokázala uvědomit, co se např. v Rusku ve skutečnosti odehrálo a sama jsem si uvědomila, jak vážná situace to byla, ikdyž to tak možná nevypadalo.
Nejvíce se ovšem děsím myšlenky, že historie se neustále opakuje.

Kuža007
23.11.2019 5 z 5

Nádherná nadčasová alegorická kniha. Plná historických paralel. Farma zvířat se předobrazem jakékoli diktatury, i když tady Orwell jasně popsal tu v Sovětském svazu.

misa1974
23.11.2019 5 z 5

Je to stále stejné po staleti, většina otroci pro hrstku, dnes je to svobodné otroctví (svoboda je cenny přínos) jinak třeba pojdi hlady nebo zimou.

meluzena
21.11.2019 5 z 5

Velice trefné a nadčasové. Bohužel.

Kromě naprosto jasných alegorií byla zajímavá třeba drobná epizodka s parádivou kobylou, která z Farmy zvířat utekla, neb pentle v hřívě pro ni byly důležitější než svoboda.

lonedog
15.11.2019 5 z 5

Bajka o tom, jak se z krásné myšlenky proměněné v realitu stane opět systém, proti kterému všichni bojovali. Jen se změnily kulisy a obsazení. Na knize se mi nejvíc líbily postupné změny sedmi přikázání, kdy nová výjimka šla vždy na ruku vládnoucí třídě. Že jsou si všechna zvířata rovna, ale některá jsou si rovnější, platí v každém režimu, protože ať je myšlenka jakkoliv krásná, pudy máme všichni stejné a nelze je změnit.

lucievachovaxx
12.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha - asi jedna z nejlepších zvolených k maturitě. Moc mě bavila, četla se skvěle, bez složitostí. Je to krásná alegorie, plná kruté pravdy z minulosti..

MP17
31.10.2019 5 z 5

Dodnes nechápu, jak mohl Orwell takhle přesně vystihnout ty různé typy stranických kádrů, včetně těch vzájemných rozepří a následných likvidací. Pokud je toto mezi povinnou četbou, tak je to jen dobře, protože mladá generace si pak může lépe uvědomit, o čem komunismus (resp. jakákoliv jiná stranická diktatura) je.

imhotepcz
29.10.2019 4 z 5

Humorně pojatý popis komunistického stalinovského sovětského svazu od počátku až po vrchol.
Autor to vystihl tak jako kdyby tam sám žil, Dílo je rozhodně nadčasové povedlo se mu to velmi dobře.
Stoji to za to si to přečíst, je to relativně krátké a zábavné.