Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10304 10304

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm, 1945

_Žanet_
27.10.2019 3 z 5

Z maturitních knížek je pro mě zatím nejlepší ze všech, co jsem četla. Pořád to ale není vyloženě něco, co bych si vzala jen tak do ruky. Každopádně se to číst dalo a myslím, že jako maturitní četba je to dobrá knížka, která se dobře rozebírá. Bohužel pro mě, kniha je docela nezáživná. Děje se pořád v podstatě to stejné dokola a tak mi to přišlo trošku nudné. Kdyby kniha měla víc stran, určitě by mě bavila o dost míň. Každopádně nápad super, líbí se mi jak autor dobře vystihuje tehdejší problematiku a taky se mi líbí, jak kniha skončila.

Šnek86
25.10.2019 4 z 5

Dokonalá alegorie ve formě bajky, která odráží stav pochybné lidské společnosti.Jen s chutí do četby.

Davidolos
09.10.2019 5 z 5

Alegorie, která mě už od prvních stran plně vtáhla do děje, kdy zvířátka páchají revoluci a za jeden večer mě provedla celým úpadkem a dekadencí tohoto "románu."
Velice krátká, chytrá kniha, která vás zabaví od začátku až do konce. Pro příznivce antiutopických témat nutnost.

Angie_Missfit
08.10.2019 5 z 5

Fascinující a bohužel stále velmi aktuální, až z toho mrazí. Líbil se mi i stejnojmenný film.

Kllara
03.10.2019 5 z 5

Velice podobné dílu 1984 a stejně úžasné, čtivé a promyšlené.

SPOILER: Nejvíce mě z celé knihy zasáhl asi osud Boxera, protože takhle krutý konec si opravdu nezasloužil... Něco mi říká, že náš soudruh Napoleon by taky potřeboval menší odvoz... KONEC SPOILERU.

Nejhorší však na tom je, jak bolestně pravdivá a aktuální tato kniha je a to přitom pochází z roku 1945! Neuvěřitelné, jak se nic nezměnilo. A neuvěřitelné, jak dokáže jeden člověk napsat tak úžasné dílo, s tak bohatou obsahovou stránkou a to všechno vměstná do sta stránek. Určitě doporučuji přečíst.

Velekněžka
30.09.2019 5 z 5

Není subkultury farmy bez kultury farmáře. O té se však Orwell rozepsal jinde...

Elsasbooks
17.09.2019 3 z 5

Maturitní četba- krátké a čtivé. Na maturitu doporučuji!

pige
15.09.2019 5 z 5

Geniální knížka. Nadčasová.

Jaehyun
10.09.2019 5 z 5

Úžasná kniha! Četla jsem ji k maturitě a dost jsem se u ní pobavila. Je jednoduchá a dá se přečíst za pár hodin. Myslím že autor dokonale zasadil postavy do rolí zvířat.
Rozhodně doporučuji pro ty co se chystají k maturitě.

LilKure
08.09.2019 5 z 5

Jednoduše klenot každé knihovny. (čteno v originále)

iveta3867
01.09.2019 4 z 5

Drsný čtení.. krásně napsáno

mataj
21.08.2019 5 z 5

Geniální a nadčasová kniha (bajka), poukazující na postupný přesun od revoluce za lepší život a rovnost všech k totalitě a rovnějšímu postavení vyvolených.

VitoP
21.08.2019 5 z 5

O fous lepší než 1984. Těžko říct zda mi to tak připadá díky jisté pohádkovosti, nebo jen se mi to lépe čte. "Už jste někdy viděli mrtvého osla?" Benjamin 1945

Jizi
19.08.2019 5 z 5

Orwell byl génius s geniálním pozorovacím talentem.
To byla jedna z myšlenek, která mě s emocemi na škále od kristovanoho přes nene po neskutečný, během čtení průběžně provázela.
Ve své absolutně dokonalé přiléhavosti stále (ano, protože lidstvo se ze svých chyb skutečně nedovede poučit - nebo možná nechce? U koryta je přece tak dobře a chybějící páteř docela slušně nahradí mocenský korzet) až bolestně aktuální příběh.
Orwell viděl, chápal, rozuměl a psal.
Jak bychom dneska nějakého Orwella užili.
Otázkou je, jestli bychom mu byli ochotní naslouchat.
Protože čtyři nohy dobrý, dvě špatný! Vlastně pardon, teď se to zpívá jinak... Tak znovu a lépe!
(A poznámka na konec: kniha vznikla na přelomu let 1943/44, a přestože je příběh nadčasový, je nezbytné vnímat i historický kontext, v němž byla psána.)

RosMeggie
18.08.2019 5 z 5

Úžasná nadčasová kniha, ze které až mrazí. Poslouchala jsem ji jako audio knihu a musím říct, že o to víc mě bavila, byla skvěle namluvená s básněmi a písněmi, které jsem si koncem i prozpěvovala.. :D

Sice dílo patří k povinné četbě, ale rozhodně se ho nemusíte bát, je opravdu velice čtivá a zábavná, plná narážek, které by se daly aplikovat i na dnešní dobu. Rozhodně doporučuji přečíst.

Vaše Rose

Kate72
11.08.2019 4 z 5

"Všichni jsme si rovni, někteří jsme si rovnější", dobrý slogan:-D. Kdo by to byl řekl, že po takových letech bude tato alegorie na komunismus stále živým tématem.

zbožňuju_knihy
10.08.2019 5 z 5

Tahle tenká brožura si zaslouží rozhodně 5*.
Jsem ráda, že jsem si ji přečetla a zakoupila.
Zanechala ve mně velký dojem.
Určitě doporučuji k přečtení.
Komunista ze mne nikdy nebyl a nikdy nebude...
Prasata.

verulik196
07.08.2019 5 z 5

Farma zvířat je skvěle napsaná alegorie. Mohu jen doporučit.

MikeDV3
01.08.2019 5 z 5

Hodně dobrá knihu. Je až k nevíře, co vše se v této knize dá najít a osobně musím přiznat, že to ani všechno moc nejsem schopný pochopit. Kritiku komunismu ještě poznám, ale znaky Marxismu jsou už trochu nad mé síly.

Lenisk@
29.07.2019 5 z 5

Já mám takovou radost, že se mezi knihami s nálepkou "povinná četba" nachází skvosty! Další důkaz toho, že ti učitelé vlastně vždycky věděli, co nám doporučují :).