Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10308 10308

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , Práce

Animal Farm, 1945

aneczka
01.05.2014 5 z 5

Abych řekla pravdu, do téhle chvíle jsem si neuměla až tak moc dobře a barvitě představit život v době, kterou autor tak báječně popisuje. Měla jsem akorát naučené pojmy z učebnice dějepisu, ale představu mlhavou. Ale po přečtení poslední stránky, jsem knihu zavřela a řekla si: "Aha, už to chápu a je to šílené." a myslím si, že tohle je také jeden z hlavních autorových cílů. Podat svědectví o životě v tehdejší době, aby i další generace, jako jsme my, mohli tento život pochopit i když jsme jej nezažili na vlastní kůži... A že je psána formou "pohádky"? ... No, a? Která byla vaše první přečtená kniha? Zřejmě to nebyl psychologický román, že? :)

eviku19
18.04.2014 4 z 5

Preceňované, ale pousmejete sa nad touto politickou rozprávočkou,ktorá je síce miestami nudná,ale vy si poviete,že ako správny intoš/intoška by ste to mali dočítať a potom drb a koniec je prekvapivo zmysluplný a vy si poviete:ahááá tak pre toto je to také známe a každý to chváli:):D

Nikolča
15.04.2014 4 z 5

Moc krásná kniha. Vůbec jsem nečekla že mě takhle dostane. Je úžasné co všechno se dá vyčíst mezi řádky.

bararich8
13.04.2014 4 z 5

Kdybych měla knihu hodnotit podle pocitu po dočtení, tak je to snad to nejhorší, co jsem kdy četla. Obsah je prostě děsivý. Ale napsaná je skvěle, z té alegorie až mrazí.

Karcoolka2210
08.04.2014 5 z 5

Dokonalé zobrazenie sveta a spoločnosti. Vynikajúca kniha! Určite si ju ešte niekoľkokrát prečítam :) AJ

Hita
01.04.2014 5 z 5

Krátká a úderná. Přesný záznam toho jak to v minulosti chodilo v SSSR. Jednoznačně si zaslouží 5 hvězd.

Denisa_a
31.03.2014 5 z 5

Jsem velice ráda, že jsem se v rámci školy k této knížce dostala. Přečteno jedním dechem!

KriKri
21.03.2014 5 z 5

Pořád má co říct...

Dixinka
16.03.2014 5 z 5

Ten, kdo zažil uvěří, bohužel. Krásná, smutná bajka. Děkuji, že jsem si ji mohla přečíst.

kacaabba
06.03.2014 5 z 5

Kdo zažil socialismus, kdo sleduje dění v Severní Korei, nemá k tomu co říci. Ale silně to prožívá. Většinu věcí ve vzpomínkách. Naštěstí.

Byxy123
03.03.2014 5 z 5

Kniha, která má stále co nabídnout...

Patapuf
10.02.2014 5 z 5

Cesta do pekla je dlážděna těmi nejlepšími úmysly.....

Manyna
05.02.2014 5 z 5

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější." ... přečtete ji za odpoledne, ale zůstane ve vás navždy.

Seraphin
01.02.2014 4 z 5

V knize je obsažena celá tíseň i hrůza totalitního režimu. Nic víc k tomu už nemohu napsat.

ladypink
28.01.2014 4 z 5

Úžasná kniha. Udivujeme mě, jak dokázal Orwell napsat bajku, která vystihuje totalitní režimy.

RimmerCZ
26.01.2014 5 z 5

Skvěle se čtě spolu s 1984, Souostroví Gulag, Jeden den Ivana Děnisoviče... První jsou realistické odhady a projekce, druhé jsou zkušenosti potvrzující pravdivost prvého.

Miken008
26.01.2014 5 z 5

Opravdu sílá, kterou by si měl přečíst úplně každý povinně. Mrazivé až do morku kostí a realistické, přestože se jedná o bajku.
Téměř jsem se nemohl od knihy odtrhnout, a musel jsem číst dál a dál, protože byla napsaná tak krásně a srozumitelně, aby předala své poselství celému lidstvu. Smékám před Ericem Blairem...

Alisce
26.01.2014 5 z 5

Bylo dost zvláštní číst něco tak všedního. Všechno v knize je tak pravdivé, ale nic se o té doby vlastně nezměnilo. Smekám nad tím jak skvěle George Orwell knihu napsal.

dadako
15.01.2014 4 z 5

Pěkná knížka. Takový předkrm pro 1984, které se mi líbilo více. Neustále žasnu nad tím jak Orwell dokázal vytušit směr jakým budou totalitni režimy směrovat a jak dopadnou.

Martinka 135
07.01.2014 5 z 5

Výborná kniha! Pro mě o něco slabší, než 1984, nicméně stále Orwellův (geniální) standard. Naprosto nadčasová antiutopie, která má i dnes co říci. Mistrovsky zvolená alegorie.