Hluk a vřava

Hluk a vřava
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26659/bmid_hluk-a-vrava-D1m-26659.jpg 4 78 78

Jde o otřesný až hrůzný portrét duševní a morální degradace jižanské rodiny Compsonů v prvních desetiletích 20. století. Složitou vyprávěcí technikou (proudy vědomí, časté střídání časových rovin) i kompozicí (například část příběhu poslední generace rodu vypráví syn idiot) seznamuje Faulkner čtenáře se světem čtyř dětí alkoholika a jeho neurotické ženy. Název knihy je symbolicky převzat z Shakespearova Macbetha.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Sound and the Fury, 1929

zipporah
29.12.2011

Začala som to čítať, ale to sa nedalo proste, som si toho vedomá, že som to čítala aj v nevhodnom prostredí, kde boli ľudia... tak zložité bľaboty, autor vravel, že ľutuje, že nie je farebná tlač... ja ľutujem, že som nedošla ani po stovku. Škoda, ale nech mi už nikto nepovie, že Idiot je ťažká kniha, lebo dostane komára z pohára.

WEIL
03.11.2011

Neodvážím se hodnotit.
Byla by to nízká známka a tu dávat nechci.

O knize se říká, že je moderní americký román, experiment, přehodnocující žánrové východisko rodinné kroniky, vyslovuje morální degradaci a společenský úpadek tradičního amerického Jihu.

kniha vyšla v roce 1929.
Co by asi autor psal nyní o morálce či o krizi, když ji viděl v době, která nám nepřipadala ještě tak zvrácená.