Holly

Holly
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542228/bmid_holly.jpg 4 258 258

Holly Gibneyová (SK) série

< 3. díl

Holly Gibneyová sa vracia a má za sebou dlhú cestu. Z ostýchavej, ale odvážnej samotárky sa stala najprv partnerka v detektívnej agentúre Billa Hodgesa a nakoniec úplne samostatná, bystrá a občas aj poriadne drsná súkromná vyšetrovateľka. V novom Kingovom románe musí celkom sama čeliť dvom nepredstaviteľne zvrhlým a geniálne nenápadným protivníkom. Keď sa Penny Dahlová obráti na detektívnu agentúru Stratení nájdení s nádejou, že vypátrajú jej nezvestnú dcéru, Holly nie je veľmi naklonená prípad prijať. Jej kolega Pete dostal covid, nedávno jej zomrela matka, s ktorou mala komplikovaný vzťah, a čaká ju dlho plánovaná dovolenka. Niečo v zúfalom hlase Penny Dahlovej jej však nedovolí odmietnuť. Len niekoľko blokov od miesta, kde Bonnie Dahlová zmizla, bývajú vysokoškolskí profesori Rodney a Emily Harrisovci. Týchto uznávaných osemdesiatročných akademikov spája v celoživotnom manželstve oddaná láska, ale aj temné tajomstvo. Čo sa skrýva za stenami ich suterénu a ako to súvisí s Bonnie? Na rozlúsknutie tohto orieška musí Holly vynaložiť všetku svoju trpezlivosť a inteligenciu, inak jej hrozí nebezpečenstvo.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 24.09.2024
Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Bude vydáno: , Ikar (SK)

Holly, 2023

EllisIsland
20.05.2024 5 z 5

Holly se tedy Kingovi povedla, vtipně podané hnusy jako třeba lehký jahodový sorbet s mozkem mě fakt dostaly. Poslední kniha Pohádka mě nebavila, protože nemám ráda fantasy, ale tohle je docela jiná píseň. Doufám, že nás King ještě obohatí dalším příběhem Holly, když její minulosti věnoval tolik času. A vlastně i budoucnosti detektivní kanceláře Právo nálezce, takže se pokračování dá očekávat. Poslouchala jsem jako audioknihu a interpretace byla výborná. Určitě doporučuji všem, protože svět je plný různých magorů a nevíme, kdy nějakého potkáme :-). Kniha evidentně není vhodná pro všechny vzhledem k poměrně nízkému hodnocení, které mě dost překvapuje. U jiné nejmenované knihy, kterou považuji za mizernou je zase hodnocení vysoké, jsme prostě každý jiný, takže pro mou cílovou skupinu, přeji skvělé počtení :-)

Marty
20.05.2024 4 z 5

Kinga mám rád a čtu ho alespoň posledních dvacet let, ale Holly se upřímně zas až tak moc nepovedla. Nevykládejte si to špatně, pořád je to velmi dobrá kniha, ale asi jsem čekal o něco víc. Samotné vyšetřování je sice zajímavé, ale celkové vyvrcholení knihy jsem si představoval poněkud jinak. Nechci tady spoilovat, takže víc už k tomu neřeknu. Trochu mi taky vadilo neustálé zdůrazňování covidových reálií. Chápu, že to k době, kdy se kniha odehrává, prostě patří, ale přišlo mi to tam nějak nucené a vlastně i zbytečné. I přes to všechno je to ale fajn čtení a čtyři hvězdičky si to za mě zaslouží.

Janizoun
19.05.2024 5 z 5

"Holly" je pro mě další dokonale napsaná knížka od Mistra hororu.
Děj má časové linky a odehrává se v pandemii Covidu 19.
Nic víc prozrazovat nebudu, už tak zdejší anotace k této knize hodně prozrazuje.
King je prostě King a opět mě dostal, jeho knihy jsou nesmírně čtivé a já je stále více miluju.
"Holly" má mé velké doporučení.

Po přečtení jsem se neodvážila napsat jako první komentář, tak moc děkuji mému oblíbenému čtenáři heavy66, že ho zde napsal jako první :-)
Je tu mnoho dlouholetých fanoušků Stephena Kinga a já prakticky s králem hororu teprve začínám a do konce života nemám šanci všechny knihy pana spisovatele přečíst, ale budu se snažit jich přečíst co nejvíce.

heavy66
19.05.2024 5 z 5

Opatrně s obavou otevírám novou Kingovu knihu, jakoby mě to, co je uvnitř mohlo kousnout, a začtu se do prvních kapitol.
Ó, děkuji! Mistr vyslyšel mé volání a po příliš pohádkové Pohádce mi nadělil párek výstavních psychoušů, kteří ...?? Nebudu předbíhat s hodnocením, ještě se ozvu!