Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6056 6056

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

Dinotrain
15.12.2020 5 z 5

Libilo

Terectioncandy1
15.12.2020 3 z 5

Musím bohužel konstatovat, že mě knížka spíš zklamala. Na Keplera jsem slyšela spoustu chvály (a slyším stále), takže nejspíš dám v budoucnu šanci ještě jinému dílu, ale Hypnotizér fakt nic moc.

Iveta123
12.12.2020 4 z 5

Docela pěkné od začátku, trochu zdlouhavé uprostřed, konec velmi napínavý, zajímavé rozuzlení a propojení několika příběhů.

evilunicorn
03.12.2020 5 z 5

Jasně, tahle dvojice skrývající se pod pseudonymem Kepler je naprosto skvělá.Kdysi jsem četl Písečného muže a Stalkera a tak jsem už věděl,že dostanu zatraceně dobrý thriller,ale tohle jsem opravdu nečekal.Možná je to tím,že jde o první knihu ze série,nebo jsem prostě nebyl dostatečně připravený,ale tahle kniha,to je opravdu jízda.Skvěle napsané,bez vaty, strhující děj a přitom natolik originální,že strčí většinu podobných knih hravě do kapsy.Kratší kapitoly sekají děj právě tak akorát, abyste si řekli "tak ještě jednu dám". Velmi dobré, tohle je diamant mezi thrillery.

Anduli.
27.11.2020 4 z 5

Moje první zkušenost s tímto autorským duem. Příběh byl neotřelý a napínavý, knížka se četla sama, běhal mi mráz po zádech. Líbil se mi správně surový popis spáchaného zločinu a charakteru pachatele, který dostal prostor hlavně v první polovině knihy. Ačkoliv mě od začátku dost zaujalo téma hypnózy, postupně mě lehce přestávaly bavit opakované popisy, jak se hypnotizér Erik Maria Bark s účastníky terapie potápí do hluboké vody atd... zejména rozsáhlou pasáž popisující jeho minulost by šlo dle mého vkusu trochu zkrátit. To je ale jen malé nepodstatné minus :) Hlavní hrdina, komisař Joona Linna, je sympatický blonďák, který má vždycky ve všem pravdu. Škoda jen, že v knize jeho postava nedostala větší prostor, aby si ho čtenář mohl více oblíbit. K tomu ale, jak předpokládám, dojde v dalších dílech. Hypnotizér mě totiž i přes drobné nedostatky přesvědčil, že stojí za to přečíst celou sérii.

Hany.Honey
18.11.2020 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje, dobrá zápletka, sympatický detektiv Joona. Některé popisované scény mi vyloženě přišly líto - dítě v kleci, jako pes a dostává zkažené jídlo. Všichni na hypno terapii vesměs úplní blázni a nebezpeční jedinci. Hodně se v recenzích píše o Pokémonech a to negativně, ale to mi nijak nevadilo, přešla jsem to. Spíše se mi zdálo, že detektiv se nadstandardně do všeho stará a chce vyřešit cokoliv mu přijde pod ruku se závěrem, že měl pravdu, že. Vesměs nemám negativní hodnocení a těším se na další díly a že jich je... :-)

Havrnka
12.11.2020 5 z 5

Moje první kniha od těchto autorů. Mě se líbila moc a pokračuji k dalšímu dílu.

LuciLu
07.11.2020 3 z 5

Tys ještě nečetla Keplera? Tak tuto otázku jsem dostávala často a rozhodla jsem se to napravit. Jsem zvyklá číst série postupně, takže jsem sáhla po Hypnotizérovi ... a můj dojem ... průměrná kniha, která nenadchne ani neurazí. Některé části se mi zdály nedotažené do konce či zcela zbytečné. Hlavně část ohledně “pokémonů”, co to jako bylo? Když už si autoři dají práci s nějakou dějovou linkou, tak by ji měli dokončit. Občas jsem se musela vracet, abych se orientovala v souvislostech. ... No, asi jsem už zhýčkaná sériemi od Cartera, Bryndzy nebo Marsons, ale tohle se moc nepovedlo.... OK, beru to jako prvotinu této autorské dvojice a dám jim ještě šanci ????

escapelle
02.11.2020 2 z 5

První zkušenost s Lars Keplerem.
No jelikož jsem opakovaně četla recenze že toto je nejslabší dílo, dám mu ještě šanci. Za mě zklamání. Přišlo mi to neuvěřitelné, přitažené za vlasy. Ale hlavně, po Cartrově sérii, mám laťku prostě jinde.
Často jsem se musela vracet, protože mi úplně unikal smysl toho co čtu, jestli jsem třeba omylem nepřeskočila stránku. A Pokemony jsem nepochopila vůbec.
Závěr mě zklamal na plné čáře.
A kdybych Joo u měla popsat jedním slovem, napadá mě pouze "blbeček" ????‍♀️????????
Knihu jsem dočetla jen proto, že to byla taková kravina že jsem potrebovala vědět jaká blbost z toho vyjde????
Tak jsem zvědavá zda si u mě skutečně Kepler zlepší reputaci.

Reona
01.11.2020 1 z 5

Byla to první kniha od tohoto autora nebo vlastně autorů, byla to za mne slátanina a měla jsem problém to dočíst. Dám tomu ještě šanci v další knize, ale nechápu to hodnocení.

helusa2
31.10.2020 5 z 5

Přečteno za 26 hodin... Tož dobré to bylo! Kamarádce děkuji za doporučení a jdu na další díl :-)

Rihatama
30.10.2020 5 z 5

Občas člověk sáhne po krimi. A když je to právě jen občas, doufá, že se nespálí. Můj zájem jde napříč žánry a "chyby" pak člověk draze zaplatí svým časem :). Keplerovi alias Ahndorilovi mě naštěstí nezklamali. Do své tvorby mě neomylně vlákali právě Hypnotizérem, protože tématu hypnózy se jednoduše nedá odolat. Severskou mentalitu i zálibu seveřanů v krimi všeho druhu trochu znám, a i tento švédský hororový krimi thriller si ke mně našel cestu. Myslím, že matematik, astrolog, teolog etc. Johannes Kepler by se asi trochu divil, kdo si propůjčil jeho jméno, stydět by se ale dle mého nemusel :). Keplerovi velice zručně vládnou slovem, děj a zápletky mají promyšlené do nejmenšího detailu, hrdinové žijí komplikované a propletené životy a míra napětí - aspoň pro mě - setrvale oscilovala na horní hranici.

Léčba traumat hypnózou. Keplerovi dokonale využili možností, které skýtá stav změněného vědomí a subjektem i objektem se nestává nikdo jiný než samotný psychiatr Erik. Jeho život převrátili vzhůru nohama, ač se po něm nechtělo původně nic jiného než dělat to, co umí. Hypnotizovat. A tak jsem se taky seznámila s komisařem Joonou Linou, jehož vlastní osud by vydal na samostatný román. Tohle není "jenom" krimi. Je to propracovaný román - vlastně jenom jeho úvodní díl - kde řešení zločinu vyžaduje hlubokou osobní integritu všech zúčastněných, protože tady nejde jenom o život, ale i o duši. Mimochodem, vrah i jeho pohnutky pro mě bylo dlouhou dobu záhadou, což asi také svědčí o dobré krimi, jen brutality by mohlo být pro mě osobně trochu míň.

ashburton
17.10.2020 4 z 5

Klasické drsné severské krimi, místy to bylo dost přehnané. Četl jsem lepší, ale i horší. Sérii jedu podruhé, takže vím, že půjde nahoru.
Fajn čtení, lehce nadprůměrné, 70 %

nicky_f
13.10.2020 2 z 5

Přestože je tohle první díl v sérii, sešlo se to u mě tak, že jsem jej četla až jako poslední, a za to jsem velice ráda. Nevím totiž, jestli bych po přečtení Hypnotizéra měla ještě na další díly chuť. Tento díl mi prostě moc nesedl a nejdéle mi trvalo jej dočíst, některé pasáže jsem dokonce vyloženě přeskakovala, což opravdu moc často nedělám, ale tady mi některé připadaly tak nezáživné a nedůležité, že se mi vůbec nechtělo je pořádně číst. Keplerovy knížky mě hodně baví, ale tento díl je za mě jednoznačně nejslabší.

temna.vila
06.10.2020 3 z 5

Hypnotizéra jsem četla až po zkušenosti s knihou Stalker. A musím říct, že bylo opravdu vidět, jak se autoři zdokonalili a lépe pracují s textem. Ne, že by se mi kvůli tomu Hypnotizér nelíbil, rozhodně stojí za pozornost, ale vždycky jsem ráda, když u autora vidím nějaký progres. A tady rozhodně je, už jen proto si série zaslouží víc pozornosti. Hypnotizér byl fajn záležitostí, nechyběla mu správná dávka napětí, vyšetřování pěkně ubíhalo, postavy byly uvěřitelně zpracované.

munka
03.10.2020 4 z 5

Čo som čakala od tejto knihy? Asi dobré severské krimi. Bola to moja prvá kniha od tohto autora a akosi mi nesadla. Joona mi pripadal nemastný neslaný. Hlavný priestor zabral Erik Bark, až som mala pocit, že budú tvoriť s Joonom vyšetrovací tím . Nestalo sa. Dám sérií ešte šancu ďalším príbehom.

Lady.Lucrezia
03.10.2020 4 z 5

Není to moje první setkání s Keplerem, bohužel jsem četla Svědkyni ohně dřív, tak si to dávám teď popořadě. Nicméně s přihlédnutím k první knize musím říci, že je čtivá tak na hraně, příběh zajímavý, načasování věcí v příběhu dobré a obecně to spěje k tomu, že mě zajímá další počínání autorské dvojice. Za mě tak 3,5*

Palele
03.10.2020 3 z 5

Jsem fanoušek skandinávských detektivek a od Larse Keplera je to moje první kniha. A nějak Vám nevím... Bylo to celkem brutální, což by mi nevadilo (i když vždycky trochu hůř nesu, když jsou v tom namotané děti), ale nedokázala jsem s nikým sympatizovat-najít si toho svého koně. Většinou se vždycky "napíchnu" na nějakého svého favorita, někdy je jich i víc a tady nic. Bark byl většinou na facku, Joona takový nemastný neslaný . Ani nedokážu říct, kdo byl vlastně hlavní "hrdina" a trochu mi vadil i ten styl vyprávění, takové neurovnané skoky z jedné postavy do druhé, ono to do sebe vždycky nakonec zapadlo, ale prostě mi to celé neladilo. Ale příběh sám o sobě dobrý, hodně překvapivé zvraty, Joonovi prostě ještě šanci dám.

Obelix15
28.09.2020 5 z 5

Dlouho mi trvalo než jsem se rozhodl začít tuto sérii od manželů Keplerových. Jako velký fanoušek Adlera Olsena a jeho Oddělení Q jsem si byl jistý, že je laťka hodně vysoko, a nebyl jsem si jistý, že se chci pouštět do další série skandinávských kriminálek. Ovšem, byl jsem mile překvapen. Celou knihu jsem přečetl jedním dechem a nemohl se od ní odtrhnout. Příběh měl vše, co jsem očekával a co mám na severských kriminálkách rád. Kombinace vyšetřovacích metod hlavní postavy spojený s prostředím psychiatrického oboru je dle mého gusta. Už se těším na další díly :)

lencin
27.09.2020

Detektivní příběh ze současného Švédska.
Dobře napsané.
(2013)