Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6058 6058

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören , 2009

kristie
27.04.2020 4 z 5

Hypnotizer se četl fakt dobře, po 100 stranách jsem přemýšlela o čem bude sakra dalších 400 stran, ale rozhodně jsem se nenudila. Jediná, podle mě (a dle komentářů nejen podle mě), celkem protahovana část, byla kapitola v minulosti. A taky jsem přišla na to, kdo za tím stojí. Celkově to ale bylo fakt poutavě napsané a přečetla jsem za 2 dny. Zatím slibný začátek série a jdu na Paganiniho smlouvu.

pavels36
20.04.2020 5 z 5

Skvělé čtení. Nějaká chybička tam je,ale celkový dojem je úžasný. Sice hlavní postava tam hraje spíše druhé housle,ale v dalších dílech to bude určitě mnohem lepší. Doporučuji :)

iveetka
12.04.2020 5 z 5

Senzační čtení.. jdu na další díly.

M.Bo.
12.04.2020 5 z 5

Nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Příběh prolínající se s minulostí jednoho z hlavních hrdinů byl hodně poutavý. Pro mě první kniha autora a myslím, že ne poslední.

LeSk
10.04.2020 5 z 5

Zpočátku jsem se obávala tolika stránek, avšak kniha byla přečtena jedním dechem. Děj byl poutavý, nechybělo napětí, akce, překvapení ... Wauuu, už se těším na další jejich knihu. Doporučuji.

mag097
08.04.2020 3 z 5

Po přečtení knížky mám rozporuplné pocity. Dějová linka nebyla špatná, oceňuji zejména to jak se autor z původní zápletky dostane někam úplně jinam, někam kam nikoho z nás na začátku knihy dostane. ALE nedokázala jsem se do čtení zabrat a hltat stránku za stránkou a knížce by neuškodilo kdyby byla klidně o třetinu kratší, příběh by působil dramatičtěji.
Z popisků jsem také pochopila, že se jedná o sérii s detektivem Linnou, detektiv mě ale vůbec nezaujal a nevím proč bych si kvůli němu měla číst další díly. Postava Erika byla mnohem zajímavější.

karin4338
04.04.2020 4 z 5

prvá knižka od Keplera je za mnou. Zaujímavá dejová línie. To čo zo začiatku sa zdalo byť za hlavnú zápletku vo finále skončilo mnoho kilometrov ide. Čo sa týka geografie aj problému, ktorý sa riešil. Čo ma prekvapilo je, že vyšetrovateľ bol v pozadí, ako vedľajšia postava, "len do počtu" :D inak naozaj zaujímavé. tak idem na ďalšiu časť

Anastazie0810
04.04.2020 4 z 5

Toto je první kniha, kterou od této manželské dvojice , se mi dostala do ruky. Je to první díl případů komisaře Joona Linny. Mě se to četlo hrozně jednoduše a plynule, i přesto že mě ze začátku počet stran trochu vyděsil.
Příběh se mi líbil námětem i tím že jsme ho mohli vidět z více úhlů pohledu. Za začátku se možná budete připadat zmateně, ale slibuji Vám, že všechny vaše otázky budou zodpovězeny.
Popisy kapitol tvoří konkrétní datumy a části dnů, to mi pomohlo se lépe zorientovat v časové ose celého příběhu.
Za mě super kniha. Budu se těšit na další.

Gnomo
01.04.2020 2 z 5

Je vidět, že to psali dva lidé. Troufl bych si i říct, jakou část kdo:-) Dát hlavy dohromady je někdy přínosem, ale tady cítím, že to není stopro sladěné. Děj působí zvláštně, rozbitě a bohužel i předvídatelně. Je úplně oproštěn o gradující napětí a zlomové body, které mám tak rád v podobném žánru (mám za to, že vyděsí, nebo překvapí víc správně načasovaná a formulovaná věta, než potoky krve v ní). Opakují se místa, kde něco buď chybí, nebo móóc přebývá. Nasazení některých postav do děje mi přišlo až směšné a v kontrastu s tím "údajná" brutálnost některých scén nemístná a úplně out. Chvílemi jsem měl pocit, že čtu surealisticky laděný text, který se hodí spíš do nějaké knihy Hermanse, než sem (musel jsem se smát). Pokud má někdo tendenci přimknout k nějaké románové postavě a snad jí i fandit, nebo ji nenávidět, tady se mu to nepodaří a z toho logicky vyplývá i fakt, že zde žádná scéna nemůže doopravdy vygradovat. Žádná "husí kůže" se nekoná a napětí by v dobrém "krimi-thrilleru" nemělo chybět. Abych jen nekritizoval a protože se mi knihu podařilo dočíst až do konce:-), úplně špatná zase není. Nápad a zápletka vcelku ujde. Pravda je i to, že se čte celkem svižně.

lenya
19.03.2020 3 z 5

Po přečtení takové rozporuplné pocity. Knihu jsem sice přečetla jedním dechem a byla zvědavá, jak to všechno dopadne, ale chvílemi se to přííšerně táhne. A ano, neskutečné je to taky dost často. Přitom je to škoda, podle mě by to mohla být napínavá strhující detektivka. Vadilo mi poměrně velké množství různých nechutností - přes cákání krve, prořezávání hrdla, bodání, úchylný sexuální praktiky, zneužívání a další různé násilnosti. Přirovnala bych to k lacinému hororu - v tom kvalitním je člověk pořád v napětí, má strach, ale přitom neodtrhne oči od obrazovky. V tom laciném člověk neustále odvrací zrak a někdy i ztlumí zvuk. Takže závěrem - kniha se dobře čte, ale asi bych ji nedoporučila. Ale pokud si člověk chce přečíst něco pikantního, napínavého, trochu nechutného a šíleného - tak to je přesně ono.

Magdalena_j
17.03.2020 3 z 5

Knihy od Larse Keplera jsem dlouho obcházela obloukem v domění, že se jedná spíše o thriller. Teď jsem dala šanci prvnímu dílu, který mě docela překvapil. Kniha má zajímavý námět, o hypnóze nic nevím. Příběh je celkem zamotaný. Musím říct, že střední pasáž, kdy se hlavní postava vrací ve vzpomínkách mě úplně nebavila a těžko jsem se ke knize vracela, ale finále je poměrně strhující a zároveň se mi líbil, že je rozuzlení celkem překvapivé.

anezka5057
17.03.2020 5 z 5

Kniha vás naprosto pohltí již po první kapitole. Někdy se i zastaví dech :) super čtení!

Ridley
14.03.2020 3 z 5

Tak jsem to zkusila.....doporučení a všeobecná chvála způsobila, že jsem čekala asi víc...příběh dobrý, zajímavé i to, že je příbéh z pohledu úplně někoho jiného (ani pachatele ani vyšetřovatele) ale nic nebylo do hloubky...takové povrchové...ale když nebude co číst, dám i další díl

Monini
04.03.2020 2 z 5

Tak jsem v detektivkách zase sáhla vedle. To je místy tak neskutečně blbé, až to bolí. Původní zápletka je úplně upozaděná. Simona je neskutečná husa. Vyšetřovatel je pouze vedlejší postava. Popis událostí před deseti lety až moc dlouhý.

tompal
02.03.2020 3 z 5

Napínavé, promakané, trochu zdlouhavé, místy překombinované až nevěrohodné.

Betty11
20.02.2020 4 z 5

Dočetla jsem, a byla jsem spokojená, pro mne napínavé, až na kapitolu kde Erik vzpomíná na události před deseti lety - jo jistě to objasnilo v ději dost souvislostí, jen si myslím, že přes sto stran je příliš. Potom už zase příběh běžel jak na drátkách. Za mně 4 *

Bookholic17
19.02.2020 5 z 5

Úžasná knížka, ze začátku jsem si říkala že skoro 600 stran v paperback je pro mě hodně, ale nemohla jsem se odtrhnout od začátku do konce napínavé. Když už si myslíte , že víte jak to bude a co bude následovat, vše se změní. Doporučuji.

borupet
18.02.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem v poslední době četla. Čtivé a napínavé od začátku do konce. Mám koupeno prvních šest dílů, hned začnu číst druhý. Za mě určitě top.

janina66
15.02.2020 5 z 5

Kniha se výborně četla. Samozřejmě jsem tušila, že Benjamina najdou, ale i tak jsem se bála, ohledně jeho nemoci se srážlivostí krve. Doufám, že v další knize vydrží Erik už bez návykových prášků.

tabaluga
12.02.2020 5 z 5

Z této dvojice autorů jsem naprosto nadšená, sice jsou knihy obsáhlejší, co se týče počtu stran, ale za mne jedine dobře. Kniha byla napínavá a přečetla jsem ji téměř na jeden zátah, nešlo se od ní odtrhnout. Další díly se mi zdají už i vice propracované. Za mne mohu opravdu doporučit...