Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6137 6137

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören, 2009

Janniska
25.09.2018 5 z 5

Zajmavě propletená zápletka(v tom připadě vlastně zapletená) konec jsem nečekala,vlastně jsem podezřívala někoho úplně jiného než se celou dobu zdálo a on to byl někdo třetí.Byla to má první kniha od autorů do čtenářské výzvy a myslím že nebyla poslední.

modrakytara
24.09.2018 5 z 5

Velmi dobře napsáno, s postavami jsem soucítila, bála se a měla pocit, jako kdyby se celý děj odehrával kolem mě.

Leniii
16.09.2018 5 z 5

Moc pěkně napsaná, četla se dobře...napětí nechybělo :) těším se na další knihu :)

Ran
13.09.2018 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, která vás udrží v napětí od začátku do konce. Celkově se mi kniha četla výborně.

Abia
11.09.2018 4 z 5

Moje první knížka z této série. Chytla mě a nepustila. O nelogičnostech nepřemýšlím, jedu na vlně a chci se dozvědět, jak to dopadne. Hodně možností, s výsledkem jsem spokojená. Detektiva jsem čekala temnějšího, tenhle má taky něco do sebe.

PPardinio
02.09.2018 3 z 5

Nebylo to úplně špatné, ale přišlo mi, že se zde autoři teprve zahřívají. Pozdější knihy s komisařem Joonou Linnou mají větší spád. Zde se vše točí hlavně kolem Erika a jeho manželky, která si jede vyšetřování po vlastní ose. K ruce má zázračného otce, kterého nezastaví ani srážka s autem. Oceňuji zajímavý námět s hypnózou, ale linie s bestiálním Josefem Ekem mě bavila více, i-když v jeho případě bylo hrozně moc nelogičností a otazníků.

sylva8672
01.09.2018 5 z 5

Tato manželská dvojice me prostě nikdy nezklame!!!!! Opět další úžasná kniha plná napětí!!! Takže mi zbyva už jen Paganiniho smlouva a mám precteno vše. Pak uz bude asi těžké najít něco takhle čtiveho :-(

frantisek8863
28.08.2018 4 z 5

O proti Písečnému muži to bylo slabší, tento příběh má několik rovin, kdy se prolíná minulost s dneškem. Postavy se postarají o zápletku, napětí a zvraty tak se kniha dá svižně přečíst. Při odhalování střípků Joonova osobního života jsem začal číst knihy podle posloupnosti vydání.

Lunitka
28.08.2018 1 z 5

Por Pisecnem muzi jsem dala dalsi sanci autorum a to v podani audioknihy. Bohuzel v necele polovine nemuzu dal. Nesmyslnost a nelogika deje me nuti knihu odlozit.

Makyny
19.08.2018 2 z 5

Tak jsem sáhla po své první severské krimi a nevím, jestli to byla ta pravá volba. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla, jednání některých postav mi chvílemi přišlo nesmyslné. Dva spolu téměř nesouvisející příběhy a jeden detektiv, který má vždycky pravdu. K dočtení jsem se musela donutit a druhou hvězdu jsem dala jen proto, že mám ráda severské země. Keplerovi dám ještě šanci Paganiniho smlouvou.

Terimi
17.08.2018 4 z 5

Začátek knihy byl pro mě nenáživný, zdlouhavý, ale jak jsem se přes prvních pár kapitol dostala, tak jsem se od knihy nemohla odlepit.

katerina2660
07.08.2018 5 z 5

Super, ostatně jako všechny knihy tohoto autora. Už mi zbývají přečíst jen dvě... bohužel... snad bude psát dál :-)

ivzu77
30.07.2018 4 z 5

Moje první setkání s detektivem JL. Čtivé, napínavé, tajemné. .... půjdu i do dalšího dílu.

Melodiel27
28.07.2018 5 z 5

Tato spisovatelská dvojice nemá chybu. Začla jsem lovcem a až nyní začínám číst tuto sérii od začátku a nelituji. Napínavé do poslední stránky.

Marelzwareli
25.07.2018 5 z 5

Tak tuto knihu jsem si fakt užil a těším se na dalšího Joonu :-)

Veronika.Lap
25.07.2018 3 z 5

Hypnotizér byla moje druhá kniha (po Písečném muži) od dua Keplers a musím říct, že jsem čekala víc. Možná je to tím, že se jedná o jejich prvotinu. Nápad jako takový je skvělý a zaujal mě, ale rychlost děje byla na mě pomalá a ani dějové linky jednotlivých postav mě tolik nezaujaly. Znovu bych nečetla.

Manyna
25.07.2018 4 z 5

Napínavé jak kšandy a prostě skvělá jízda.

Pauline23
23.07.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst po Paganiniho smlouvě a čekala jsem asi víc...ale trošku depka. Nebylo to špatné, ale....jsem ráda že jsem začala číst jiný díl než první.

Colletka
20.07.2018 3 z 5

Malé zklamání.

Eldaren
20.07.2018 3 z 5

Mela jsem velka ocekavani vybudovana hodnocenim knihy okolim i kladnymi odezvami na internetu. Po precteni bych zaradila ovsem mezi prumer.
Chovani postav je obcas zmatecne, napad dobry, ale zpracovani pokulhava.