Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156875/bmid_hypnotizer-1AN-156875.jpg 4 6137 6137

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě. Erik se však praxi hypnotizéra nevěnuje už deset let a je rozhodnutý, že hypnózu už nikdy provádět nebude. Žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky, a proto Erik prosbu policie odmítá. Když se Erik konečně nechá přesvědčit, všichni se rázem ocitnou ve víru nečekaných událostí. Tyto události bez varování udeří plnou silou do Erikova života. Erikův syn zmizí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení. Jedině tak má šanci zachránit život svému synovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Host

Hypnotisören, 2009

Misha224
27.05.2018 4 z 5

Opět pěkná kniha od těchto autorů.

rekon
18.05.2018 2 z 5

Pro mne zatím nejhorší kniha od tohoto dua. Nemělo to spád, kniha je taková rozkouskovaná. Začátek byl slibný, prostřední část nic moc a konec už to nezachránil.

simona5r
16.05.2018 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Je to mé druhé setkání s tímto autorským duem, ale prostě mi to úplně nesedí. Zápletka je promyšlená dobře, ale je to zbytečně zdlouhavé a "rozblemcané", což mě od dalšího čtení či poslechu odrazuje.

Mates84
09.05.2018 3 z 5

Ne ze by to bylo spatne,ale po vsech nadsenych doporucenich jsem cekala vic,ze zacatku jsem to cetla fakt na silu.Od pulky o neco lepsi.

Jelen51
02.05.2018 4 z 5

Začátek super, pak se vlastně tato linie už vůbec neřeší a vše se začne točit kolem skupiny psychopatů. No dobře no... Trochu mišmaš všeho... už chápu jak můžou dva lidi napsat knihu... každý si jede to svoje :-D a nakonec tam hodíme nějakého pošuka, který za to všechno může... přesto dávám 4 hvězdy - mě to bavilo, zas trochu temná severská krimi a kouknu i na film.

lenysek69
19.04.2018 4 z 5

Kniha mě opravdu chytla..dej byl napínavý. Až na část, kdy Erik vypráví, co se stalo před deseti lety (chápu, že to tam muselo být, aby člověk pochopil "Proč", ale na můj vkus to bylo zdlouhavé a ne moc záživné), mě to opravdu bavilo.

kofina
19.04.2018 1 z 5

Tak zklamání zrovna tady jsem nečekala, ale bohužel. Děj je zbytečně překombinovaný a celý naprosto těžko uvěřitelný, objevují se tam momenty, které naprosto shazují celý příběh (např. probuzení člověka s nenávratně poškozeným mozkem? Asi ne že jo...). Linka s Josefem se navíc zdá být téměř zbytečná, na začátku vypadá slibně, ale pak návratem do minulosti a linkou s Benjamínem se celá v podstatě přebije. Celé části knihy se neskutečně vlečou a nějaké velké napětí absolutně chybí. Často i text a rozhovory působí trochu chaoticky a nepřirozeně. Tahle kniha nic nedá, ale asi ani nic nevezme kromě tý trochy času...

bara1447
19.04.2018 4 z 5

Začátek působil velice slibně, bylo to napínavé a měla jsem problém knihu odložit. Ale asi tak v polovině knihy, kdy se do příběhu z velké části zapojil Benjamín a skupina psychopatů, už to začalo být míň a míň uvěřitelné a mě to začalo míň a míň bavit. Za první polovinu bych dala 5*, za tu druhou tak 2*. Nicméně určitě dám šanci další knize.

David164
18.04.2018 4 z 5

Doporučuji

lucie8267
13.04.2018 2 z 5

Uf, konečně hotovo! Dost mě mrzí, že pro mě první díl od Keplera nezafungoval, ale nedá se nic dělat. Rozvláčnost bych tomu ještě odpustila, ale obrovskou slabinou pro mě byly postavy - působily bohužel jako naprosté karikatury, od čehož se odvíjelo mimo jiné i to, že dialogy byly dost tristní. Až tak mi nevadí, že tam probíhalo násilí na dětech a byly tam vážně HODNĚ pošahané postavy, ale bylo toho až příliš, takže to všechno dohromady nepůsobilo ani za mák uvěřitelně, spíš jako slátanina největších bizárů, co autory zrovna napadla. Nicméně recenze se shodují, že první díl je oproti ostatním o dost slabší, takže to s Keplerem ještě nevzdávám a časem s k němu vrátím.

monte
10.04.2018 4 z 5

Čtivá detektivka se skvělou a napínavou zápletkou.

planeta
08.04.2018 5 z 5

Skvěle napsané, strhující děj. Joona Lina je trochu v pozadí, ale ani mi to nevadilo, toho se ještě nabažíte v dalších knihách. Vřele doporučuji.

Vercutka
07.04.2018 1 z 5

Četla jsem na doporučení kolegyně,která mě kdysi přivedla k Jo Nesbovi, takže jsem byla pochopitelně natěšená. O to víc mě asi kniha zklamala. Nechápu, proč autor víc nepropracoval a hlavně nedokončil příběh o Josefovi. Pořád jsem čekala na nějakou spojitost mezi oběma příběhy a ono nic. Musím rychle do knihovny, abych si spravila chuť nějakou "oddychovkou".

márčina
06.04.2018 4 z 5

Má první přečtená kniha od Keplera, a myslím, že dám šanci i dalším jeho dílům :) děj zajímavý, kolikrát jsem si myslela, že "už vím", ale tak předvídatelné to není. Celkový náhled do světa hypnoterapie mě bavil. Sem tam je to trošku přetažené za vlasy, kdy se dá pochybovat o tom, jak by se to odehrálo ve skutečnosti. Určitě ale doporučuji přečíst, na to jaká je to bichle, se čte sama. :)

Devil-Ivet
05.04.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, tajemné, drsné. Sice to mělo pár světlých chvilek, ale jinak je to dobré. Nápad je to opravdu skvělý a je to dobře propracované. Zápletka taky skvělá. A co se týče psychologie některých osob, nemůžu nic vytknout. Jsou tu dobře vidět poruchy a myšlení psychicky labilních osob.

Nela.Rob
05.04.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, Joona Linna se mi stal velice sympatickým a taktéž i další knihy této série.

Strnady095
05.04.2018 4 z 5

Skvělá kniha... hodně "rozšířená" detektivka... prostě prima zážitek.

wendulka321
30.03.2018 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a musím říct Pavel Rímský prostě umí, mrazivé, napínavé, jen na mě až moc dlouhé měla jsem pocit že snad nikdy nebude konec...ale líbila se mi. Už se těším až si poslechnu další díly.

chandel
25.03.2018 1 z 5

Celá kniha v zásadě o ničem, především ze začátku až příliš úchylná a nechutná, ale přežila jsem to. Autoři se soustředili na líčení takových detailů ohledně lidského těla a tělesných tekutin atp., ovšem podstatné detaily jim unikaly. Hlavní dějové zvraty byly často těžce přitažené za vlasy, nereálné, s častými chybami v ději. V knize se objevuje spousta kapitol, ke kterým se autor už posléze nevrátí, vůbec nemají vliv na děj a tudíž jsou zbytečné. V postavách v knize jsem se taky ztrácela. Podle mě knížka pro psychopaty napsaná psychopatem.

Denisa232623
24.03.2018 5 z 5

Za sebe mohu knihu doporučit. Poslední detektivka od Keplera a já se nemůžu dočkat, až bude další.
Souhlasím s ostatními že část s Josefem rychle přišla ale také rychle odešla, také souhlasím s tím, že některé části byly přehnané, ale jako celek je to super detektivka. Od začátku do konce se v knize něco děje a čtenáře to nutí číst dál a dál. Já osobně jsem v současné době nenašla žádné detektivky, které by byly schopné Keplerovy konkurovat. Protože všechny jsou stejné. Na začátku se něco stane, celá kniha je o nudném vyšetřování a nakonec v mnoha případech přehnaný a nereálný konec. Kdežto Kepler podle mě má každou detektivku ve které se něco děje po celou dobu a proplétá se mezi více lidmi,místy a podobně.
Proto já dávám určitě 5* i přes pár nedokonalostí, protože Kepler je srdčitá záležitost.