Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6060 6060

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

denisa3489
23.02.2015 4 z 5

Má první kniha od této manželské dvojice a musím říct, že jsem byla nadšená. Líbil se mi styl, kterým je kniha napsána. Oproti ostatním, kteří si stěžují na vkládané retrospektivní příběhy, mě právě tyto úseky zaujaly nejvíce. Nepřipadaly mi vůbec rušivé. Vyloženě jsem po nich prahla, protože spisovatelé postupně odkrývali detaily života hlavních postav a zodpovídali mi postupně dříve mnou kladené otázky, čímž ve mně celou dobu udržovali napětí a zvědavost. Knihu jsem přečetla jedním dechem a doslova jsem ji hltala. Musím říct, že mě zklamal závěr, který mi připadal velmi nereálný a tak trochu překombinovaný. Přišlo mi to nepromyšlené a tzv. přespříliš. I přesto knihu hodnotím velice kladně a těším se na ostatní knihy Larse Keplera!

arthera
16.02.2015 2 z 5

Má první letošní přečtená "bichle" přes 500 stran. Začnu klady: na to, že má tolik stran, čtení šlo dobře. Líbila se mi možnost dvou hlavních hrdinů detektiva a psychologa. Obě postavy ale mohly jít lépe psychologicky rozpracovat.
Co se týče děje byl takový kostrbatý, zpočátku měla kniha spád a pak se vše začalo natahovat vloženými příběhy, které měly úplně jinou atmosféru a plynutí, což bylo rušivé.
Ve výsledku pak na mně kniha působí, jako by ji nepsali dva lidé, ale minimálně čtyři. A popis akční scény na konci knihy byl buď výsměch spisovatelství jako takovému, nebo nedostatek invence překladatele.

menelluin
10.02.2015 2 z 5

Na začátek musím poznamenat, že jsem to poslouchala jako audioknihu, takže mi možná něco zásadního uniklo, ale celkem zklamání. Nečekala jsem sice kdovíjaký literární výkvět, ale aspoň nějaké napětí a zajímavou zápletku. Nebyla jsem schopná to ani doposlouchat, skončila jsem u 37. kapitoly. Postavy mi byly v zásadě dost nesympatické, celé mi to nedávalo pořádně smysl, něco mi přišlo vyloženě přehnané a naprosto nereálné a styl vypravění mi neseděl. Přestala jsem to poslouchat, když mi došlo, že už se to asi nezmění a mně je v podstatě jedno, jak to celé dopadne. No ale abych úplně nekřivdila, tak nějaké to napětí tam místy bylo, jinak bych se nedostala ani do půlky. Ale asi mi celkově nesedí tenhle žánr severské krimi.

Monča13
09.02.2015 5 z 5

Kniha je úžasná. Dobře se čte, plno zápletek, které vás budou napínat do poslední chvíle, Joonu jsem si zamilovala a všem, co mají rádi detektivní knihy moc doporučuji!

petra3242
27.01.2015 3 z 5

taková lehká zpatlanina, nicméně dobře se čte, příběh je zajímavý, ale na mě až moc zamotaný. Klidně by z téhle knihy mohli autoři udělat knihy dvě nebo i tři

VladkaBU
08.01.2015 4 z 5

... ještě dřív, než jsem se rozhodla přečíst tuto knihu, jsem viděla film. Ale po přečtení knihy se mi příběh líbil víc, a hlavně byl jak jinak než jiný oproti filmovému zpracování. Také se mi líbila víc druhá polovina příběhu. Zajímavé

THERISA
06.01.2015 4 z 5

Hodně dobrá kniha, ten závěr je diskutabilní a rozhodně by mohl být lepší, ale to nijak nesnižuje celkovou kvalitu knihy, která je na velmi vysoké úrovni. Za poslední dobu rozhodně jedna z nejlepších detektivek, jaké jsem měla možnost přečíst.

Thamilka
04.01.2015 4 z 5

Dost dobrá kniha!!!! Nejvíc mě bavila asi od druhé půlky :-) byla napínavá a zajímavá, stojí za přečtení ;-)

martinkaLLL
28.12.2014 5 z 5

Knížka mě začala bavit od první stránky a pokračovalo to až do poslední. Opravdu napínavé a ani jednou jsem se tam nenudila.

moncam
04.12.2014 5 z 5

Má nejlepší knížka, kterou jsem tento rok četla. Lars Kepler umí.

konformita
02.12.2014 5 z 5

Nezbývá mi nic jiného, než si pana Keplera přečíst celého. Pokud jsou všechny jeho knihy takové nebo alespoň zčásti, mám se na co těšit. NAPÍNAVÉ!! Jak babské gatě :-)

Majulinek
07.11.2014 5 z 5

Úžasné! Tato kniha mě přímo nadchla. Velice čtivé a poutavé. Rozhodně za to stojí si přečíst další příběhy Joony Linny.

Beruska18
30.10.2014 5 z 5

Napínavé čtení!! Bylo těžké se od knihy odtrhnout .... Velmi doporučuji.

Pavlnka
21.10.2014 5 z 5

Super knížka. Nedalo se než číst do brzkého rána, ale to vstávání :o

frukeška
21.10.2014 5 z 5

Nebudu se nějak rozepisovat.. Skvělá severská detektivka :))

Zodiak
20.10.2014 4 z 5

Tak jsem dal čtyři hvězdy, ale kdyby to šlo, dám asi tři a půl. Půl bodu dolů za ten konec, který se mi opravdu nelíbil a který jinak celkem vydařenou knihu trochu degradoval. Mám rád severskou krimi a ani tato nezklamala. Solidní rozjezd, překvapivý vývoj, dá se říci, že se stále něco dělo. Ano, některé pasáže by se daly vypustit, ale autoři jsou placeni od stránky, takže s tím se musíme smířit. Dost těžko jsem si zvykal na ten styl vyprávění. Jakýsi čas přítomný průběhový? Omlouvám se gramatikům, toto jsem ve škole nikdy úplně nepochopil. A zvlášť na konci mi to přišlo, jako když čtu stručný výtah z nějakého scénáře. Trochu mě zklamalo, že na konci již nebylo nic o Josefovi a jeho sestře, nějaké dovysvětlení jejich osudů. Ale další případ Joony Linny si přečtu.

WoodoX
19.10.2014 5 z 5

Mňa kniha prekvapila, veľmi príjemne. Napätie dokázali autori stupňovať povoľne až do konca, i keď popravde sa mi už niekde za prvou polovicou strácali súvislosti v deji. Nič to však nemení na fakte, že kniha sa mi veľmi páčila, nadchla ma a vzbudila ďalší záujem o meno Lars Kepler.

Anya636
16.10.2014 5 z 5

Prostě úžasné. Nejprve jen takový lehký rozjezd událostí, kdy se stále nabalovali nové a nové informace a zápletky které jaksi nějak nešli k sobě. Od půlky dále jsem knihu již neodložila a přečetla jedním dechem, protože skládačka náhle začala zapadat do sebe s parádním rozuzlením. Doporučuji.

Vec1980
11.10.2014 4 z 5

I tento severský příběh má něco do sebe. Více vstupních impulsů se změnilo v působivý děj s mnoha zvraty a nečekaným (nebo čekaným) souvislostmi. Určitě nezklame ... úvodní příběh Joona Linna kam patří i písečný muž (vlastně kvůli němu jsem se vrátil k předchozím příběhům).

weberda
10.10.2014 4 z 5

Napínavé čtení,ale trochu zbytečně zdlouhavé. Jinak se dobře čte, doporučuji.