Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6058 6058

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

Vilas1979
20.08.2014 5 z 5

Skvělé, za mne plný počet, ze severských krimi jsem přečetl kde co a až teď jsem se dostal ke Keplerovi a jeho Hypnotizérovi. Určitě patří k tomu nejlepšímu, co tento žánr může nabídnout. Napínávé od začátku do konce, nemohl jsem se odtrhnout. Po prvním Wallanderovi od Mankella jsem si skutečně spravil chuť. Těším se na další díly.

Oksalakka
13.08.2014 2 z 5

EEEEEGH, už mě ty příběhy plné psychopatů, násilí a zvráceností nebaví. Napsané je to obstojně, ale příběh prostě zlo.

Katuska88
04.08.2014 5 z 5

Kniha mne vtáhla do děje poměrně kvapem.
Mělo to spád, líbilo se mi propojení postav i vyústění kompletního celku.
Napínavý thriller.
Trošku se musím u všech severských detektivek zamýšlet, zda to přece jen není trochu přehnané, alespoň co se týče nátury jejich "dnešních" dětí. To mne udivuje v každé z nich a "poměrně mne to děsí".
Joona Linna opět super.

eMPavel
04.08.2014 5 z 5

Pecka. Dobrá volba.

Lenyaa
01.08.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, nemohla jsem se odtrhnout....

Moonrose
31.07.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem.

Donika
27.07.2014 5 z 5

Můj názor na tuto knihu by se dal říct jako: Tak to je kruťárna...
Říkala jsem si, že krimi thrillery asi nebudou nic pro mě (tento byl první) a odložila jsem to. No stejně jsem to nevydržela a druhý den jsem pokračovala. Asi si nedám pokoj a přečtu si i ty další.

kachnch
13.07.2014 3 z 5

Ačkoliv je to Keplerova prvotina, četla jsem ji až třetí v řadě. Možná i proto mi začátek přišel trochu nezajímavý a občas i zbytečně popisný.
Zarazilo mě, že příběh se ubíral jiným směrem, než se ze začátku zdálo. Námét se mi však líbil, kniha byla napínavá jak by být měla a čtenář často nevěděl co čekat.
Zbytečně dlouhá mi přišla část, kdy Erik vzpomínal na svou minulost, chvílemi pro mě byla trochu nudná. Některé zvraty se mi ne úplně líbily, či mi přišly i trochu zvláštně pojaté.
Za mě 3 zasloužené hvězdy.

misicka2
07.07.2014 4 z 5

Jedna z lepších severských krimi, od které jsem se nemohla odtrhnout, dokud jsem se nedostala na konec. Za sebe můžu určitě doporučit!

alenecka66
07.07.2014

Kniha mě bavila, jen jsem se občas do toho zamotávala...

Amisha
06.07.2014 5 z 5

Autoři opět nezklamali, kniha se čte úplně sama, děj je plný nečekaných zvratů (někdy až moc) a postav, až mi z toho šla hlava kolem. Sice se mi kniha zdála místy až moc zdlouhavá, ale jinak dojem zanechala.

kom72
03.07.2014 4 z 5

První přečtená severská krimi a nebylo to špatné...

dragonslayer
30.06.2014 5 z 5

Wow!!!!! Víc asi nevím, co říct. Skvělý čtení, o kterém musíte neustále přemýšlet. Neuvěřitelný koncept a prostě a jednoduše se zařadila tato kniha do mých oblíbených a doufám, že pokračování bude stejně dobré, jako toto dílo. :)

Joges
27.06.2014 4 z 5

Povedený thriller a detektivka v jednom. Popravdě, před rokem jsem knihu odložil, protože mě její začátek příliš nezaujal. Když jsem se do Hypnotizéra po čase znovu začetl, musel jsem uznat, že autorská dvojice napsala vskutku mimořádné dílo. Děj mě najednou bavil, napínal a překvapoval. Ovšem propletený thriller byl na mé gusto místy až překombinovaný. Snaha za každých okolností čtenáře šokovat mě prostě nepřesvědčila. Také maželské hádky, nevěry a návraty unavovaly a tyransky surové děti jako Pokémoni mi přišly k smíchu. Četl jsem i zdařilejší knihy tohoto žánru.

Miken008
27.06.2014 5 z 5

Opravdu kvalitní detektivka po delší době, hrozně moc se mi líbila atmosféra a čtivost. Kniha je natolik čtivá, že je schopná vás pohltit a nepustit, dokud ji nedočtete celou. U málokteré knihy se nenaskytne chvíle, kdy byste se nenudily jako u této. SPOILER: jediné, co bych vytkl bylo, že se v příběhu promítají dvě linie, které nakonec vůbec nemají nic společného. Příběh začíná vraždícím chlapce a končí uplně u něčeho jiného. Jakoby autoři v polovině knihy už nevěděli co psát, tak si vymysleli další případ. Kdyby vše souviselo se vším, jak to má být v každé kvalitní detektivce, obecné hodnocení by bylo určitě někde jinde.

Val
24.06.2014 5 z 5

Dle mého luxusní..... O hodně lepší než Svědkyně ohně a kapku lepší než Paganiniho smlouva. Podle mě je Joona Linna příjemnou změnou oproti rozháraným detektivům - alkoholikům, vyskytujících se v každé druhé severské detektivce :-) A pokud toto někomu chybí, tak psychiatr Erik Maria Bark to plně vykompenzuje :-)
Doporučuju :-)

TomasV.
23.06.2014 5 z 5

Moc dobrá detektivka. Komentář dopíšu, až se trochu vzpamatuju :-))

BlodyFox
20.06.2014 1 z 5

Pro mne tedy docela utrpení dočíst. Nevím, jestli je to takto napsané, nebo jen divně přeložené, ale dost mi dával zabrat ten podivně přítomný čas. Sérii Joona Linna jsem začal číst po dočtení kompletní série Harry Hole a nedá se to srovnat. Zdá se mi to jako nepovedená napodobenina. Vcelku se ztotožňuji s názorem Kent2004. Takhle to prostě fungovat nemůže, aby jeden člověk řešil věci tak, jako Joona Lina a Erik s manželkou a tchánem. Dočetl jsem, ale nemám odvahu na další díla tohoto autora. Jo Nesbo ano, Lars Kepler asi moc ne, alespoň pro mne.

bobina58
18.06.2014 5 z 5

Kniha mě opravdu strhla,dobře napsaná,prostě fajn.Viděla jsem i film,ale to se nedá s knihou vůbec srovnat.

Mr.Pajek
17.06.2014 4 z 5

Pro mě maličko zklamání, po Písečném muži jsem čekala víc.