Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49733/bmid_hypnotizer-aJN-49733.jpg 4 6058 6058

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Erik však praxi hypnotizéra ukončil před deseti lety a žádost o pomoc v něm probudí bolestné vzpomínky. Komisařovu prosbu zprvu odmítne, nakonec se však nechá přesvědčit a všichni se rázem ocitnou ve víru dramatických událostí. Erik je nucen postavit se tváří v tvář minulosti a vrátit se ve vzpomínkách zpět do časů, kdy jeho profesionální život ležel v ruinách a jeho manželství bylo na pokraji zhroucení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Host

Hypnotisören , 2009

allebra
09.10.2014 5 z 5

Strhující čtení, chvílemi jsem snad ani nedýchala! :-) Skvěle propracovaný příběh, žádné nesrovnalosti, všechno se vyjasnilo, ani chvíli jsem se nenudila. Nejprve jsem byla nemile překvapena tak brzkým odhalením vraha, což se ale brzy vyloučilo a potom jsem už byla napjatá až do konce a bylo velmi těžké se od knížky odtrhnout! Rozhodně stojí za přečtení! Těším se na Paganiniho smlouvu i na další knížky od autorské dvojice.

fabija
03.10.2014 4 z 5

Tato kniha byla mou první detektivnkou, shledávám tuto knihu velice dobrou a zajímavou. Velice dobře se čte. Co mě ale zaskočilo byla rychlost, jakou autor vyřešil první zápletku. Každopádně jsem nečekala jaký důvod byl pro to, aby hlavní hrdina opustil svou práci hypnotizéra. V této knize naleznete hodně zvratů a nenadálého průběhu, ... rozhodně se při její četbě nudit nebudete. :D

princesse
03.10.2014 4 z 5

Knihu jsem četla již po druhé. Co dodat? Po prvé jsem ji četla jako novinku a od té doby jsem zvládla i ostatní knihy od této dvojice autorů a všechny stojí za přečtení a rozhodně i vícekrát. K dobré knize se ráda vracím i po letech znovu.

KláraV.
02.10.2014 4 z 5

Napínavá detektivka s horovými prvky. Moc se mi to líbilo.

Lenis
01.10.2014 4 z 5

První, a určitě ne poslední knížka od tohoto spisovatele.

Joujalicka
29.09.2014 5 z 5

Strašidelné čtení.

petrzel
23.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Děj měl spád a to jak se tu píše překonbinované mi to tedy nepřišlo. Jediné co mi vadí a to na všech severských detektivkách jsou ty jména a názvy to se nedá zapamatovat

nemeckovatereza
22.09.2014 3 z 5

v sobotu jsem viděla i film (první jsem četla knížku) a ten se dosti liší od knížky, ale možná bude bavit lidi, kterým knížka přišla zdlouhavá

LenZa28
21.09.2014 3 z 5

za mne příliš.. příliš násilí, příliš dlouhé a několikrát jsem se zamyslela nad autory, jak se můžou vžít a vlastně vymyslet tolik násilí. Obzvlášť scény s dětmi.. Určitě se knize obloukem vyhnu ( a to jsem vyrostla na Deaverovi), ale dávám 3hvězdy za to, že to "nakonec dobře dopadlo" - aspon že tak. Styl psaní, vajdřování, se mi taky líbil

KattyV.
18.09.2014 4 z 5

Než jsem knihu začala číst, tak jsem se podívala na posledních pár komentářů a říkala si, jak to?...Severská detektivka, to musí být přece bomba. :-)
No...příběh jsem hltala tak do strany 300 a pak už jsem to jen chtěla dočíst. Některé situace mi připadaly naprosto směšné a neuvěřitelné.
Tentokrát sice nebyl detektiv ožrala jako například Harry od Nesba, ale psycholog závislý na prášcích tomu taky moc nepomohl. :-)
Dala bych tři a půl hvězdy, ale jelikož je to "Keplerových" první knížka, tak jsem to zaokrouhlila na čtyři.
Snad další detektivka bude lepší.

mystar
18.09.2014 5 z 5

Super, zajimave, desive, napinave od zacatku do konce. moc se mi to libilo.

kaptah
17.09.2014 3 z 5

umele prekombinovane, pro prekvapeni za kazdou cenu

Atheal
14.09.2014 1 z 5

Nechápu, kde tahle knížka nabrala tak vysoké hodnocení. Kromě toho, že se postavy chovají naprosto nelogicky, jsou navíc tak nesympatické a protivné, že bych je nejradši všechny profackovala. Příběh je zbytečně protahovaný, skok do minulosti nudný a nezajímavý. Původně jsem dala dvě hvězdičky, ale potom, co jsem napsala komentář, mi došlo, že netuším za co.

Honz88
13.09.2014 3 z 5

Dobrá kniha, napínavá, četla se dobře, ale na druhou stranu mi v některých částech přišla trochu jako slátanina se spoustou nepravděpodobných situací. Je zde skoro běžné, že člověk, co s těžkým zraněním leží na jednotce intenzivní péče napojen na přístoje a kapačky ihned po útěku z nemocnice vesele běhá venku a podává nadlidské výkony, závěrečná část s potápějícím se autobusem to posunula ještě o něco níž.

Petulko391
05.09.2014 2 z 5

Prvú knihu od týchto autorov som cital paganiniho zmluva ta sa mi zdala o dost lepšia.. Hypnotizer ma až tak nezaujal a keby to bola prvá kniha od týchto autorov asi by som ďalšie načítal...

kutikk
05.09.2014 3 z 5

Kniha mě extra nenadchla, takovej lehkej nadprůměr. Vadilo mi, že ani jeden z hrdinů mi byl nesympatický. Postavy mi přišli až moc takové nemastné, neslané. U detektiva Joony mi přišlo, že se v knížce ani moc neobjevuje. Po dočtení mám v hlavě jen Erika, Simonu a Benjamina. Zajímal mě i případ malého vraždícího kluka na začátku, ke kterému se v pozdějším ději vůbec nevrátilo. Po tak skvělých recenzích od známých jsem čekala opravdu více.

kubla111
05.09.2014 5 z 5

Vynikající kniha. Dění se časově srozumitelně prolíná, i přestože jsou to kolikrát velké úseky. Přesto nezapomenete na předchozí děj. Byl jsem spokojen - taková kniha se čte sama.

Evelin
02.09.2014 4 z 5

Kniha byla o něco slabší oproti Svědkyni ohně, ale určitě čtivá a konec napínavý :)

lakyh
26.08.2014 4 z 5

protože jsem předtím už četl Paganiniho smlouvu, která podle mě byla prostě lepší, tak mě to malinko zklamalo a musím dát o jednu hvězdu méně, ale i tak je to samozřejmě jedna z nejlepších severských krimi a svědkyně ohně a následně písečný muž naprosto The best, takže když začnete tímto, tak věřte, že to bude ještě mnohem lepší a lepší...

lenka.v
22.08.2014 5 z 5

Jedním slovem... PERFEKTNÍ !!!!