Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Lucik87
13.10.2017 4 z 5

Byla jsem namlsaná Lovcem králíků. Hypnotizér byl o level níž.

CHezunka
11.10.2017 5 z 5

skvělá kniha, jak už Kepler má ve zvyku, opět prvotřídní

mandari
10.10.2017 5 z 5

Parádní kniha, strhující příběh se spousty zvratů, které čtenáře nutí číst a číst :)

sramkovamichala
10.10.2017 5 z 5

Kniha od začátku velice napínavá, je zde spousta zlomových okamžiků, které čtenář ani neočekává. Zápletka se rozplétá postupně, tudíž závěr knihy není tolik neočekávaný, přesto hodnotím výborně a pokračuje dalším dílem série Joony Lina.

Jirika
26.09.2017 5 z 5

Myslím že to byla první kniha kterou jsem od této dvojce četla a pak následovaly další.. Doporučuji..

ddkk
23.09.2017 5 z 5

"Keplerovi" jsou mými oblibenci (snad mimo Playground).Jednoznacne plny pocet.

markettH
22.09.2017 4 z 5

Text je čtivý a příběh měl spád. Pouze je škoda, že Joona Linna, podle popisu sympaťák a profesionál, nedostal větší prostor.

Lil30
22.09.2017 3 z 5

Je to má první kniha, kterou jsem si od této dvojice přečetla a čekala jsem asi mnohem více kvůli recenzím, které pěly jen chválu. Z celé knihy mám zmatené a rozporuplné pocity. Nebyla špatná, ale chování téměř všech postav bylo často zcestné a nepochopitelné. I u těch, které měly být psychicky v pořádku...Vsuvka o 10 let zpět mi nevadila, bylo zajímavé zjistit, jak se vše událo. A o milostných scénách se klidně mohli jen zmínit, nic do příběhu nepřinesly. Chvílemi jsem přemýšlela o odložení knihy, ale nakonec jsem ráda, že se rak ně stalo. Snad budou další díly lepší...

tyjá
21.09.2017 5 z 5

Spíše triller než detektivka a za mě úžasný. Neustálé se tam něco dělo.

lucie5078
21.09.2017 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Některé části byly velice čtivé, příběh měl spád, bylo to napínavé.. a jiné bych úplně vypustila, v knize mi přišly zbytečné (například milostné scény, jako proč?). Hodně se mi oproti jiným líbila vsuvka z Erikovo minulosti a hypnoterapeutické skupiny, náhled do duševně narušeného člověka. Jak už se někdo zmiňoval, chování některých postav je občas docela zarážející, hlavně vztah Erik - Simona a i péče o jejich syna. Určitě si od autorů ale přečtu další knihy a dám jim ještě šanci. Měla jsem asi vysoká očekávání kvůli recenzím, proto jsem trošku zklamaná.

kackamy
20.09.2017 2 z 5

Hypnotizér není technicky špatná kniha, příběh se čte opravdu rychle, na začátku knihy vás popadne a vy pořád čekáte, kdy přijde ten boom a skvělý rozuzlení a tak vůbec.. jenže ona místo toho přijde pasáž "o deset let zpět", která je tak zdlouhavá, že díky ní skoro zapomenete, co se dělo před ní, a co že to ten Joona vlastně teď vyšetřuje. Nakonec je to, co si z knihy odnášíte spíš zmatek v hlavě, než bezvadný čtenářský zážitek. Většinu postav byste nakopali a dost často vás kniha nutí ke zvolání "Co to sakra..?"
Přesto se mi nechce na Keplera zanevřít a dám určitě šanci i dalším knihám v sérii, koneckonců - zas tak hrozné to nebylo.

perpe2a
20.09.2017 5 z 5

přečetla jsem první knihu ze série a jsem nadšená. jasně do chrise cartera ještě kousek chybí, ale musím uznat, že je to napínavé, překvapivé a hezky čtivé. doporučuji všema deseti

starejĎurda
19.09.2017 3 z 5

Nejdříve jsem myslel, že knihu ani nedočtu. Nakonec jsem ji přelouskal a závěr mě i bavil. Kriminální zápletka vlastně neexistuje a Joona Linna toho vlastně také moc nenavyšetřuje. Děj je dost zmatený a postavy často neuvěřitelné. Chvíli jsem také přemýšlel, kdo je hlavní hrdina knihy. Zda je to Erik Maria Bark, nebo Joona Linna. No, přesto dám dvojici Lars Kepler ještě šanci. Už jsem četl i horší brak, ale tři hvězdy jsou maximum.

AnetaPospisilov
18.09.2017 5 z 5

Knížku jsem si koupila protože jsem ji někde zahlídla v akci a říkala jsem si, že ji zkusím. Doma jsem koukla na hodnocení a nestačila jsem se divit. Před necelým týdnem jsem knížku začala číst a nedokázala jsem se od ní odrhnout. Za mě výborná knížka, která odpovídá svému hodnocení, čte se sama, vtáhne vás do děje jak nic a nepustí.

Ďumbierka
15.09.2017 5 z 5

Kniha je veľmi čtivá :) na Slovensku nemáme také pekné slovo pre tento výraz.
Úplne som sa zamilovala do vyšetrovateľa Joonu a mám doma aj druhý diel z tejto série.
K dvojici Lars Kepler som sa dostala až teraz a je mi to aj ľúto, lebo Hypnotizér bol veru môj šálok kávy a čaju :)
Vyšetrovanie, napätie, akcia, panika a chaos, no ak máte toto v knihe radi, za mňa skvelá.

lovemika
13.09.2017 5 z 5

Kniha je až děsivě poutavá. Nejsem zrovna příznivcem žánru krimi, detektivky mě nikdy nebaví a nejsem schopná je dočíst. Ale Hypnotizér je tak prodchnutý tajemnou atmosférou a dokonale načasovanou akcí, že jsem nemohla přestat číst. Po velmi dlouhé době kniha, která mě donutila odložit spánek dokud nedočtu. Detektiv Joona Linna, který má vždy pravdu, se mi 100% musí objevit brzy znovu v ruce v dalším pokračování.

Safira55
11.09.2017 3 z 5

no... bylo to pěkný a napinavý ale zmatený

M100
10.09.2017 4 z 5

Napínavá od začátku,ale pak přerušeno a psáno o minulosti....ale jinak fajn čteni.I když Písečný muž byl lepší.

shimice
07.09.2017 4 z 5

Až na první cca čtvrtinu, kdy jsem měla trochu problém s množstvím postav a někdy zbytečných odboček, se mi knížka četla sama. Sympaťák Joona se sympaťákem chudákem Erikem a jeho nesympatickou "manželkou roku" Simonou, všechny vystupující děti zřejmě vychovaný v americkým kultu dítěte.. v rodině Erika lži a nekomunikace, řada vztahových věcí nedořešená, proč a jak takové manželství ještě funguje, nechápu. A konec spíš pro Chucka Norrise ;-)

SadUnicorn
03.09.2017 4 z 5

Úžasně čtivé, napínavé, ale ten konec se mi zdál trošku přehnaný. Rozuzlení bylo rozhodně nečekané. Ale násilné přerušení děje v polovině a přeskok do Erikovy minulosti mi byl rozhodně proti srsti a už jsem se těšila, až se kniha vrátí k původnímu ději. Doporučuji, čte se to samo.