Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

boxas
09.12.2017 3 z 5

Souhlasím s názorem, že tato kniha se nedá odložit. Jenže z jiného důvodu, než že od ní nedokáže člověk odejít. To jsem si totiž myslela první třetinu knihy, druhá část je však tak rozvláčná a se začátkem málo související, že pokud čtenář knihu odloží řekněme na 3 týdny, tak má problém vzpomenout si, kdo je kdo. Pak se "vlak" sice zase rozjede, ale konec je vzhledem k předcházejícímu ději nelogický. A ještě jedna poznámka: překlad vyžaduje opravdu velkou, VELKOU trpělivost od čtenáře! Především 3. osoba sg. přítomného času je fakt místy nesnesitelná!

kika_
29.11.2017 5 z 5

Woooow. Geniální detektivka. V podstatě dva luxusní detektivní případy v jedné knize, které spolu zdánlivě souvisí. Napínavé, nepředvídatelné, prostě jednoznačně doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

tuldas
26.11.2017 3 z 5

moc mě nezaujalo,ale dočetl jsem až do konce

jankaander
25.11.2017 5 z 5

Skvělá kniha,jdu na další.....

BariEli
19.11.2017 4 z 5

Tohle ano, to můžu. Sympatický Joona, napínavý a čtivý děj, zamotaný příběh psychiatra, kterého dohnala vlastní minulost. Ve čtení série rozhodně budu pokračovat. Dávám 4* z 5-ti neboli "hodně slušné" ;-)
------
Poznámka pod čarou: Já teprve teď zjistila, že Kepler není Kepler, WOW :-) Jsem blesk? :-D

tereza0819
19.11.2017 4 z 5

Musim se priznat, ze Pisecny muz, ktereho jsem cetla jako prvniho me uplne pohltil. Tady se to stalo ze zacatku knihy, jakmile se ale vse zacalo ubirat smerem k hypnotizerovi, tolik uz me nebavila a proste uz jsem ji chtela jen docist.

TheGoldenHill
17.11.2017 5 z 5

Zase jedna z lepších severských detektivek. Dobře napsaná, čtivá a napínavá. A ani trocha psychologického dramatu neuškodila. Kniha se mi líbila mnohem více než zfilmovaná krimi.

makyla
14.11.2017 5 z 5

Toto bylo před lety mé první setkání s Keplerem a hned láska na první čtení. Příběh, ač se hodně větvil, neztrácel na přehlednosti a napětí. Za mě palec nahoru a plný počet hvězdiček.

Finduska
11.11.2017 5 z 5

Vyborna kniha,jsem mile prekvapena.

Gužu
09.11.2017 3 z 5

Začátek mě pohltil. Jakmile se ale kniha začala ubírat "hypnotizérovým směrem", ztratila pro mě drive a trochu mé nadšení ochablo.

Simocka
07.11.2017 5 z 5

Napinavy, psychologicky, drasticky az chorobomyselny pribeh, ktory zanecha po precitani zimomriavky.

Misan1993
06.11.2017 5 z 5

Rozjetej vlak, který zastaví až poslední stránkou!!

Welinie
04.11.2017 3 z 5

Popravdě, nic moc. Asi jsem čekala více dle recenzí. A doporučení přátel. Zkusím ještě nějakou a uvidíme.

Hana86
03.11.2017 5 z 5

Velmi napínavá kniha, ke které jsem se dostala náhodou a byla jsem mile překvapena. Nedala se odložit... Velmi doporučuji ke čtení...

Carol96
30.10.2017 5 z 5

Do knihy jsem se začetla hned o prvních stránek. Je psána velice čtivě. Nestačila jsem se divit, jak rychle mi kniha utíkala. Případy, které se v knize řešily byly hodně zapeklité a zajímavě vymyšlené. Již jsem četla 5. díl z této série, Stalkera, který se mi také líbil, ale musím říct, že tento první díl pro mě byl o pár procent lepší. Čel se mi lépe a nechtěla jsem ho odložit, dokud jsem se nedozvěděla, co jsem chtěla vědět (to se nacházelo samozřejmě na konci knihy :D). Na to, že kniha má přes 500 stránek jsem jí měla přečtenou velice rychle, a to nejsem extra rychlí čtenář.

Opravdu tuto knihu mohu doporučit všem, kteří mají rádi dobré severské detektivky. Doporučuji přečíst i těm, kteří tomuto žánru ještě nepřišli na chuť, protože tahle kniha Váš názor určitě změní. Severské detektivky jsou pro mě opravdu top v žánru detektive a krimi knih.

Knihu jsem hodnotila 94% – nechávám si ještě rezervu na další díly, které doufám budou minimálně stejně dobré jako tento první a také 5. díl.

stumpy
26.10.2017 4 z 5

Joona je bezva postava. Po dočtení se člověku po něm stýská. Detektivka je hodně temná. Občas pro mne zmatená, než si člověk zvykne na přítomnou rétoriku v přítomném čase děje :-D. Ale jako vsup do celé série super. Doporučuju číst další.

Barush64
22.10.2017 4 z 5

Ve světě severské knihy se už chvíli se zalíbením rochním, ale Joona mi prozatím unikal. Rozhodla jsem se, že začnu pěkně prvním dílem. Překvapilo mě, že Joona (aspoň zatím) nechlastá, nefetuje a nemá strašnou depku :D A možná mi to tam trochu i chybělo. Spíš než o komisaři to bylo o psychoterapeutovi Erikovi, což je možná škoda. Těším se, že se v dalších dílech s hlavním hrdinou snad blíže seznámím. Během čtení jsem neprožívala extázi jako třeba u Nesbøho, ale po dočtení jsem si uvědomila, že mi kniha vlastně chybí. Další díl už na mě čeká v knihovničce :).

Soda14
21.10.2017 5 z 5

Za mě tedy perfektní kniha. Sem tam možná trochu zbytečně moc důkladně rozepsaná (hlavně zpátky do minulosti bylo až zbytečně moc obsáhlé a dlouhé), ale jinak perfektní napínavá kniha plná "krve, strachu a sněhu" co si přesně od severské krimi / thrilleru představuji! :) 5 *

AnnaBa
16.10.2017 4 z 5

Po celou knihu mě štval vztah Simony s Erikem, mě upřímně jejich hádky nijak nezajímali, proto ubírám Hypnotizérovi jednu *. Jinak se mi kniha líbila.

JPART
13.10.2017 5 z 5

Nepíši recenzi, ale pocit, který mám po přečtení knihy.
... na začátku byl Joona Linna... pak přišel hypnotizer a nic... hmm říkám si, ta hypnóza fajn, ale čekal jsem víc. Místy zmatené. Chvilku mi trvalo než jsem se zorientoval ve stylu vyprávění příběhu. Málem jsem to vzdal. Náhle však jsem si zvykl na to, že Linna je sice hlavní postava knihy, ale že ho uvidím málo a bude mi chybět stejně asi jako jeho synovi. Najedou mě to chytlo. Celkové pojetí knihy, příběhu. Začal jsem vnímat tu atmosféru. Atmosféru tolik populární severské krimi. V podstatě od knihy "Cit slečny Smilly pro sníh" jsem poprvé opravdu cítil sníh, zimu a vše co k tomu patří. A když v ději nastane jistý "menší" zvrat, který mě následně zavedl do minulosti, byl jsem nadšen. Konečně někdo, kdo se podobně jako Stephen King nebojí hrát si s příběhem. Kdo umí napsat zajímavé i vedlejší postavy a nebojí se dát jim v ději větší roli.
Konec knihy, ale hlavně konkrétně dvě pasáže, pak zapříčinily, že jsem, nelžu vám, měl slzy na krajíčku.
Možná je to tím, že sám jsem otcem dvou dětí a vše co se týká zla, které na ně může číhat, se mě osobně dotýká více, než když mi bylo náct.
Nevím jakým způsobem knihu doporučit. Nejsem kritik a vše je subjektivní názor. Někomu kniha sednout nemusí, ale já jsem nadmíru spokojen. A pokud mohu srovnat s Jo Nesbem, kterého jsem nedávno dočetl, tak kniha Hypnotizér, je daleko více severská, méně klišovitá a příběhově rozhodně bohatší. Toť můj pocit krátce po přečtení. ;)