Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

fayne
22.03.2018 4 z 5

Moje nejtlustší přečtená knížka - popravdě se knihám nad 400 stran vyhýbám a kdyby se mi nedostala do ruky jako e-kniha, tak po ní asi ani nesáhnu, ale měla rychlý děj a do poslední chvíle člověk neví, jak skončí. Jen mě nepohltila naplno, jako jiné knížky a na můj vkus až příliš moc krve, takže "jen" 4 hvězdičky :-)

Sudin
21.03.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem četl. Málem jsem zmeškal oslavu, protože ji bylo třeba dočíst. Už se těším na další v sérii.

Majulda8
18.03.2018 4 z 5

Zpočátku mě to úplně nechytlo a moc jsem netušila, proč je tak moc rozepisovano o historii. To samozrejme ctenar pozdeji pochopi. Hezky psana detektivka.

allyce
18.03.2018 4 z 5

Nahoru, dolů, nahoru, dolů. Bavilo, nebavilo, bavilo, nebavilo. Tak se dá shrnout můj dojem z knihy. Kdyby autor vypustil některé pasáže, rozhodně by to knize prospělo a pak by nestačilo k hodnocení ani pět hvězd. Takhle jen čtyři a s odřenýma ušima))

esfinge
15.03.2018 4 z 5

Pro mne druhy Kepler, opet pres 5oo stran a zase to rychle uteklo. Cetlo se dobre, ale par veci a situaci pritazenych za vlasy. Dejova linka s Josefem me zamrzela, ze jak silne nastoupila, tak rychle vyprchala. Erikuv navrat do minulosti sice zajimavy, ale tak nejak nudne odbyty, pritom ty postavy jsou v pritomnosti dulezite... A o zhypnotizovani cloveka v komatu, ktery dokonce pres endotrachealni kanylu mluvi, tak to fakt pochybuju.

Petra153
15.03.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla, protože byla mnohými doporučována. Kniha se mi četla lehce, zřejmě proto, že jsem čekala kdy do začne být lepší. Text budí až vtíravý dojem autora ( či autorů ) o to napsat něco úžasného. Být dobrý spisovatel. Vždy je něco dobře "nakousnuto"ale není to dotažené. Něco tomu chybí a co chybí je nahrazováno zvláštními komplikacemi. Ale jo, mám to jak se říká odčkrknuto.

lucie7876
06.03.2018 4 z 5

Moje druhá kniha od této dvojice. Musím přiznat, že ve vzpomínkové části jsem se už trošku nudila ale kniha má spád. A víc psychopatie už neunesu :)

Jamilily
05.03.2018 4 z 5

Hledala jsem nějakou další severskou detektivku, protože Nesboa mám přečteného snad tisíckrát... sáhla jsem po Keplerovi, protože mě zaujala anotace na obálce. Knížka byla čtivá a téma zajímavé, ale čím dál jsem četla, tím víc mi bylo fyzicky špatně... opravdu tohle dokážou někteří jedinci udělat? Hvězdička dolů za přílišnou krvavost a trošku nereálný konec... (spoiler: scéna s autobusem na konci? i když jsem jí četla vícekrát, nepochopila jsem, jak se z toho nakonec všichni dostali...)

asam
01.03.2018 5 z 5

Čtivá detektivka, někdy trochu přitažená ze vlasy. Skok do minulosti mi to trochu zamotal, musela jsem se vrátit a zopakovat. kde to vlastně končilo. Jako by se odvíjely dva příběhy, na sobě nezávislé. Ale to byl můj problém, asi jsem četla moc rychle a nepozorně. Doporučuji k přečtení. Severské detektivky mají něco do sebe.

Usignolo
23.02.2018 4 z 5

Trošku mi to trvalo, než jsem se Hypnotizérem prokousala. Asi hlavně proto, že nesnáším krev a pan Kepler zachází do hodně velkých detailů, takže jsem se bála a bylo mi špatně :D Četlo se to vlastně dobře a rychle, protože to bylo napínavé jak kšandy, ale asi si dopřeju trošku relax, než se pustím do Paganiniho smlouvy.

Dashmo
22.02.2018 5 z 5

Velmi putavy pribeh.mal uzasny, plynuly a prirodzeny priebeh. Nic co by bolo do deja vtesnane nasilu. Bolo zaujimave zacitat sa do pribehov vsetkych postav a postupne odhalovat tajomstva a vsetky suvislosti.

Zlajda95
21.02.2018 4 z 5

Moje první Keplerovka, užila jsem si ji jako mluvené slovo. Druhá dějová linie mi připadala příliš rozvláčněná, možná by to bylo zajímavější, kdyby byla více propletená s první dějovou linií, nadruhou stranu - nenastal by pak žádný dějový zvrat :D I pořes tuto výtku je to dobrá detektivka :-)

Katerinaa1
20.02.2018 5 z 5

Dlouho jsem nic tak dobrýho nečetla !

zuzka894
17.02.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Nedalo se od ní odtrhnout. Dva dny a jedna noc strávená u Hypnotizéra. Kniha, která vás chytne a nepustí dokud nepřečtete poslední větu. Joona Lina je sympatický a svérázný chlapík. Líbila se mi i postava dr.Erika. Tahle kniha prostě nemá chybu.

wharewind
17.02.2018 3 z 5

nelíbila se mi dějová linie Benjamína, která úplně přebila tu s Josefem.

pavlina9305
14.02.2018 5 z 5

Skvěle dávkované napětí, mrazilo mě, ani na jedné stránce jsem se nenudila, a začalo to pěkně od prvních stran, tak to mám ráda... Výborné čtení. Doporučuji.

PetrzOlomouce
10.02.2018 5 z 5

Larse Keplera jsem vyhledal kvůli čtenářské výzvě a určitě přečtu další knihy.
Hypnotizér nadchl, časté mrazení v zádech a husí kůže když se na scéně objeví Jozef zaručena. Jen mě mrzí, že jeho osud byl takový neslaný nemastný, určitě by si postava zasloužila větší prostor v závěru. Kniha se čte jedním dechem, velice čtivá. Jasných 100%

hellena1523
06.02.2018 3 z 5

Hypnotizéra jsem si užila jako audioknihu načtenou Pavlem Rímským, jehož hlas mi ke knize opravdu sedl.
Příběh se mi líbil a některé scény byly téměř za hranou toho, na co jsem ochotná přistoupit.
Příběh nebyl špatný, postavy mě nijak neurážely, ale tak nějak to stejně nebyl top toho, co jsem četla (nebo poslouchala). Řekněme lepší průměr.
Nicméně mě tato kniha oslovila natolik, že se pustím asi do některé z dalších.

Lejdus
05.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělý příběh. Tento žánr nečtu nejraději, ale ani na jediné stránce jsem se nenudila.

Maevie
04.02.2018 4 z 5

Knížku jsem jako většinu ostatních od Keplera nedala z ruky a překousala jí během pár dní. Příběh se čte rychle, ani poměrně dlouhý skok do minulosti mi nevadil. Po přečtení knížky jsem ale měla pocit, že mi kus příběhu chybí - škoda dějových linek s Josefem a tyranizujícími dětmi, které tak nějak vyprchaly do ztracena.