Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Schamila
17.07.2018 3 z 5

Začátek dobrý - konec dobrý - střed mi připadal méně zajímavý. Asi to nebude můj šálek kávy, ale přesto si přečtu i další díly, třeba - kdo ví....

sirek
17.07.2018 3 z 5

Maximálně tak thrillerová jednohubka, v žádném případě nic víc.
Manželské duo píšící pod pseudonymem Lars Kepler píše čtivě a záživně, celá kniha je i přes větší objem opravdu čtivá, ačkoliv se ale prezentuje jako severská krimi, ve finále jde jen o místy až sci-fi thriller - i přes fakt, že se jenom hemží kriminalisty, policejní práce zaujímá možná tak desetinu celého případu. Nahrazují ji vzpomínky, podivné hypotézy, flashbacky a náhody. Do toho zde vystupují archetypální postavy v podobě ve-všech-směrech-nadaného policisty Joony, absurdně jednajícího Erica, manželky-hysterky a vážně nemocného uneseného syna. Příběh je jenom protkaný klišé, zbytečnými dějovými odbočkami, vedlejšími zápletkami a zmateným pobíháním popř. ježděním sem a tam, jen aby to celé skončilo, skoro jako po vzoru řeckých tragédií, téměř až zásahem deus ex mašinky. Tadá, bestseller je na světě.

Toho všeho jsem si ale všiml až s výrazným odstupem. Kniha je totiž napsaná čtivě a během jejího čtení jsem se opravdu nemohl odtrhnout, byl jsem napnutý jak kšandy, na postavách mi záleželo a děj mi dával smysl - v knize se totiž pořád něco děje a člověk nad nesmyslností probíhajících situací prostě nemá čas přemýšlet.
Knihu si užijete, pokud u ní vypnete a nebudete moc přemýšlet. Pokud hledáte ale propracovanou napínavou detektivku... no, raději sáhněte po něčem jiném.

kotuldaa
17.07.2018 5 z 5

Super čtení

Aleh
15.07.2018 3 z 5

Další ze severských detektivek, první od Larse Keplera. Zajímavá, čtivá, propracovaná a pořádně zamotaná. Líbila se mi spolupráce psychiatra s vyšetřovateli brutálního činu a využití hypnózy při rozkrývání pozadí kriminálního případu. Zajímavým zpestřením celého příběhu byly i osobní návráty hypnotizéra ve vzpomínkách do minulosti na bolestné životní období v rámci jeho profese i soukromého života. Určitě časem vyhledám ke čtení i jiné tituly tohoto autora, ale neubráním se myšlence, že knihy jiných severských autorů se mi líbily o trochu víc.

Horyc
13.07.2018 5 z 5

Kniha se mi velice líbila. Nemohl jsem se odtrhnout. Myslel jsem, že film bude totéž. Nebyl. Film byl velikým zklamáním. Opět platí, že kniha je kniha, a proto dávám jasných 5* a doporučuji přečíst.

hey123
09.07.2018 4 z 5

Od této manželské dvojice jsem jako první četla knihu Písečný muž..poté se mi do ruky dostal Lovec králíků. V tu chvíli jsem si řekla, že chci další knihy. Začala jsem Hypnotizérem. Kniha je napsaná opět vynikajícím, čtivým stylem, který čtenáře nutí říkat si ,,Tak ještě jednu kapitolu". Zajímavý příběh, ale konec/konce "zlých" postav mi přišel pokaždé moc rychlý. Knihu určitě doporučuji a hned se jdu pustit do další knihy, kterou mám v knihovně - Svědkyně ohně.
Bohužel u mě pořád vede Písečný muž, ale mám takové tušení, že Stalker tuto knihu předčí.

Hana62
09.07.2018 5 z 5

K narozeninám jsem dostala knížku Stalker. Po jejím přečtení jsem okamžitě sehnala všechny díly s Joonem. Výborně psané detektivky - dávkované napění, napínavé osobní příběhy hlavních hrdinů, pochopitelné pohnutky hlavních osob. Moc se mi líbilo - vřele doporučuji!

lenkaabooks
06.07.2018 4 z 5

Tedy z knihy mám hodně nepříjemný pocit. Děti, které snad ani dětmi nejsou, zdá se, že nikdo není šťastný, žádná pozitivní postava. Je to severská detektivka a ty takové asi jsou. Zaujal mě název, hypnóza mě zajímá, Erik byl v tom určitě dobrý, ale stanou se věci, které ho přinutí hypnózy zanechat a pak se k ní vrátit, aby pomohl objasnit brutální vraždy.

NikolettaHole
05.07.2018 4 z 5

četlo se to dobře a bylo to napínavé, moc se mi líbily návraty ke skupinové hypnóze :)

Inka063
27.06.2018 3 z 5

Celé to na mě působilo spíš depresivně a pochmurně, než napínavě. Šestileté děti členy vyděračské bandy, třináctiletá holka kouří jak tovární komín a ještě před svou matkou s rozedmou plic ... Propletené až moc, jen proto, aby autoři čtenáře svedli z cesty, něco úplně samoúčelného (proč ta nemoc Benjamína? Větší napětí?). Vadil mi i až moc detailní popisný styl (udělal tři kroky, otevřel ledničku ...), jako kdyby autoři chystali scénář k případnému zfilmování. Zbytečné leckteré dialogy (Joonovo vynucování si své neomylnosti). Zkrátka žádné nadšení.

Veríňák
27.06.2018 4 z 5

Ani se mi nechce věřit, že jsem četla knihu stejného autora, který napsal Písečného muže. Jasně, pořád bych Hypnotizéra nezařadila ani zdaleka mezi nejlepší knihy, které jsem kdy četla, ale měla jsem náladu na severskou detektivku a tahle mě vážně bavila. Ve srovnání s Písečným mužem tu nebylo až tolik "superhrdinských" výkonů, nereálných situací, umělých dedukcí bez pořádných logických vysvětlení...
Jako čtivá, severská jednohubka (navzdory více než 500 stranám zhltnuto skutečně rychle) super.

miasa01
24.06.2018 3 z 5

Při čtení knížky jsem byla nadšená. Příběh měl spád a i když se zápletka začínala víc a víc zamotávat, bylo to zajímavé. Například části o hypnóze jsem četla jedním dechem. Koncem knihy jsem už měla nepříjemný pocit. Ten konec znám! Já už tu knížku četla. Nikdy se mi nestalo, ze bych příběh hned ze začátku nepoznala, a tady jsem to zjistila až díky závěru. A došlo mi proč. Ačkoli se příběh dobře čte a některé části jsou opravdu zajímavé, není tam nic, co by ve mně zanechalo výraznější stopu. Nenašla jsem v ní pro sebe nic tak osobitého, originálního, aby ve mně zanechala jakoukoli stopu. Jako velké mínus hodnotím nedokončený příběh s Josefem.

Radííí
20.06.2018 5 z 5

Skvělá kniha... napínavá a super propletená. :)

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Severským autorům jsem se trochu bránila, je to taková modní vlna, ale Lars Kepler se mi líbí. Je to napínavé, čtivé. Ta jména mě trochu zabíjí, někdy se přistihnu, že si z nich dělám skomolené přezdívky, ale jako tedy šanci seveřanům rozhodně dám.

iveta3867
12.06.2018 4 z 5

napínavý, dobře se četlo, těším se na další díl..

Layss
07.06.2018 5 z 5

Perfektní věc! Přiznám se, že to pro mě nebyla první knížka od Larse Keplera (nejdřív jsem četla Svědkyni ohně). Naštěstí to ale nevadilo, četba byla skvělá. Knížku jsme přečetla za pouhé 3 dny, a kdybych nemusela dělat takové ty nudné věci, jako chodit do práce a spát, bylo by to jistě rychleji.

aachilovka
01.06.2018 5 z 5

mě se kniha líbila, chystám se na další. děj mě chytil a konec se mi líbil - myslím v tom smyslu, že pachatele jsem netypovala

Péťa1950
01.06.2018 3 z 5

Čtivé, místy rozvleklé, závěr příliš nereálný i na detektivku.

stolind
29.05.2018 3 z 5

Prvni kniha od Larse, zajimave proniknuti do sveta hypnozy, bohuzel mi ale nebyla uplne sympaticka postava Erika kteryv se v knize objevoval temer porad. Naopak me velmi zaujal Joona a tak budu se serii jeste pokracovat. Misty zdlouhave, zajimava zapletka, tezko uveritelne, trochu nerealne na detektivku ale je to jen zacatek.

vlkcz
29.05.2018 3 z 5

Detektivky moc nemusím, Hypnotizér mě zlákal pověstí autorů a tématem, které se dotýká mé oblíbené psychologie.
Po přečtení mám smíšené pocity. Oba hlavní hrdinové (detektiv i psychoterapeut) v člověku vzbudí sympatie, ale celkově mi přišel příběh poněkud rozvleklý a některé linky zbytečné (Kenneth, nemoc Erikova syna, Erikova závislost).
Za mě průměr.