Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Samery
25.05.2017 3 z 5

Příběh se mi líbil. Zvraty, neustálé přemýšlení kdo je pachatel... to mám ráda. Ale vleklé až moc podrobné popisy, dlouhé nudné pasáže nebo robotické, naivní či nepřirozené jednání postav (viz šéf kriminálky krmící rybičky, psovodka které se musí PŘESNĚ říci, co má dělat...) mi celkem dost vadili. Nemluvě pak o policistovi v penzi, jehož vnučka umírá strachem, zda přežije po přejetí autem, aby o stránku dál procitl a o další už stíhal výtržníky. Ale i tak si přečtu další díl. Snad bude lepší.

Pav
22.05.2017 3 z 5

Jsem zklamaná. Ze Svědkyně ohně jsem byla nadšená, tak jsem se rozhodla pokračovat od začátku, ale očekávání byla asi moc velká. Některé situace mě rozčilovaly, místy se děj vlekl a popisné statě mě nebavily. Občas jsem zapomněla o co šlo, než jsem se prokousala nezáživnější částí. A taky to bylo zbytečně brutální. Ale nevzdávám se, něčím to proložím a přečtu další díl.

AltaMari
17.05.2017 2 z 5

Jsem na straně 80 a zdá se mi to strašně rozvleklé, užvaněné, divně nasládlé, při čtení to drhne ...Např. hlášky typu: "Carlos (ředitel kriminálky, pozn.) krátce pohlédne na akvárium, jako by se obával, aby rybky nezaslechly něco nevhodného". Evokuje mi to starou dámu v sanatoriu, a ne ředitele kriminálky. Nebo: "Asistentka (majitelky galerie) ...zavolá na majitelku: Pac a pusu." A tak to je pořád. Je tam i pár drobných nesrovnalostí, nevím, zda vinou autora či překladatelky. Ale zápletka zajímavá, dám tomu ještě šanci.

bigsmile
13.05.2017 5 z 5

Je to moje další z knih psaných severským autorem a opět nezklamala. Ponurost prostředí protkané osudy postav spolu s popisem hypnotizování osob samotným ve mě zanechal příjemný pocit spokojenosti po přečtení knihy.

martinaandulka
13.05.2017 5 z 5

Moje první kniha. Je to skvělá napínavá detektivka a důkazem je,že mám v knihovně všechny pokračování.

klokan.1905
12.05.2017 4 z 5

Hypnotizér
Mé první setkání s detektivem Joonem Linnou.
Hypnotizér byla knížka, ve které jsem chvílemi doslova lítal očima po řádcích a čekal co bude dál... Pak zase přišly chvilky, kde jsem se vyloženě nudil... Naštěstí převládaly chvíle, kdy jsem se vyloženě začetl a nechtěl přestat číst... Paradoxně nejméně se mi líbil děj kolem popisu hypnózy... :-)
Nicméně dobrá knížka, líbila se mi. Určitě si přečtu i pokračování s Joonem Linnou. Momentální hodnocení 82% je dle mě malinko nadsazené... Dal bych tak 3,5* ;-) Co jsem si přečetl komentáře ke knize, tak tento díl by měl být nejslabší, takže se mám na co těšit... :-D

BaS1972
04.05.2017 4 z 5

Napínavý příběh, pěkně psaný, jako většina severských detektivek.

R.E.M.
29.04.2017 2 z 5

Nic moc. Spíš tedy nic, než moc. Zápletka kostrbatá a téměř všechny postavy jsou nesympatické. Jistě, část postav má psychické problémy, ale i tak je množství podivných lidí neúměrný. Ani rozuzlení zápletky mě nezaujalo. Pro mě zklamání.

Shinju
28.04.2017 5 z 5

Čekal jsem pěkně zdlouhavou a nudnou detektivku, ale autor mile překvapil a dokázal navodit opravdu skvělou atmosféru. I když některé pasáže nebyly zrovna moc napínavé, ale ty dobré převažovaly.

DracoMalfoy
27.04.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Všechno se to tak hezky protínalo.. nechybělo napětí, adrenalin a já si určitě přečtu další díl.

Coolniczka12
23.04.2017 5 z 5

Uzasny pribeh. Zpocatku se mi do knihy nechtelo, ale nakonec jsem nemohla prestat cist dal a dal.
Kepler ma svoje pribehy vazne skvele propracovane. Inteligentni, srozumitelne, pro me je to jasnych pet hvezdicek. :)

Driftersoul
22.04.2017 5 z 5

Napínavé, vysoce inteligentní, listy se obracejí sami. Podrobný náhled na švédskou společnost, ovšem i tak trochu naši - vztahy, náctiletí, nemocnice, granty.... everywhere the same. Jen ta ponurost a brutalita příběhu kapku deptá duši. Jedna z nejlepších detektivek, které jsem v poslední době četl.

Joyce24
22.04.2017 4 z 5

Výborný napínavý thriller. I přes vysoký počet stránek jsem knihu přečetla poměrně brzy. Byly chvíle, kdy se nedalo od příběhu odtrhnout. Jen mi trochu vadila ponurost jako u všech severských knížek, které jsem doposud četla. Ale jinak si určitě ještě přečtu další příběh s Joonou Linnou.

bookemma
18.04.2017 4 z 5

Překvapivě výborný thriller. Boom severských autorů v posledních letech mi přišel dost přeceňovaný, ale "Lars Kepler" mě opravdu mile překvapil, především propracovaným psychologickým portrétem postav.

dobama
18.04.2017 3 z 5

Mám ráda severské ponuré, možná někdy až zbytečně brutální detektivky. Momentálně mám nachystaného komplet Keplera.
Začala jsem špatně Stalkerem, nicméně po pár stránkách jsem ho musela odložit, jelikož jsem se v noci budila a měla pocit, že je někdo v ložnici...
Tedy jsem přešla způsobně k 1.Dílů a mé první seznámení s Joona Linnou je rozpačité. Jak se tu již píše, více prostoru je věnováno Eriku Barkovi a jeho životu. Kniha začíná jedním zločinem z kterého plynně zmizí k úplně jinému zločinu, když byl ten první jen tak mezi řečí a pro mne s pár hluchými místy vyřešen, se opět triumfálně vrací k druhému zločinu a dovrší osudy v něm zúčastněných "pacientů". Slovo pacient používám záměrně, neboť i sám doktor Bark a jeho žena, by se měli stát něčími pacienty...
Postava Joona Linny je pro mne trošku záhadou - nechápu jeho vztah k asistence Anje, k Dise...
Některá místa jsou krásně vymyšlená a nahání strach, v jiných vidím mezery a nelogičnost. Každopádně dávám Joonovi dál šanci a pokračuji 2. dílem v pořadí.

Petrasim
17.04.2017 5 z 5

Skvělé jako vždy.

Lenica2010
14.04.2017

Tak tohle už je 3. kniha, co jsem přečetla od jednoho spisovatele ( spisovatelé=manželé).....posledních 150stránek jsem přečetla jedním dechem, bolelo mě celé tělo, jak jsem jen ležela nebo seděla, ale prostě jsem to musela dočíst.....neskutečně napsané... i když ty časové úseky, musela jsme se kolikrát vrátit o pár stránek, o co vlastně jde, ale i tak prostě bezkonkurenční a hned dnes si objednávám další kousek od těchto spisovatelů :)

Anet2106
14.04.2017 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Sice se odehrává ve dvou časových liniích, ale je dobře pochopitelné, co jsou vzpomínky a co je přítomnost. Detektivní zápletka zajímavá, napínavá. I když je pravda, že ten konec moc napínavý nebyl, protože už bylo jasné, kdo je "zločincem" a hlavní hrdinové se za ním pouze vydali. Byla jen otázka, zda kniha bude mít pohádkový (šťastný) konec či nikoliv.
Obecně hodnotím dobře a budu pokračovat s dalšími díly.

Prcek8
12.04.2017

Naprosto skvěle napsaná kniha plná překvapení, dramatičnosti, nečekaných situací a skvělého závěru! Mohu jen doporučit :)

Janin
10.04.2017

Byla to moje první kniha této švédské dvojice.Takže posuzuji pouze tuto knihu,nevím,jaké jsou ostatní.Za mě průměr.
Napětí,dramatičnost,zbytečně dlouhý a rozsáhlý návrat do minulosti hlavní postavy Erika-hypnotizéra.Možná až zbytečně vyostřený a místy nereálný děj pro jednoho hrdinu na tak krátký čas.