Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

hajrys
23.02.2017 4 z 5

Musím říct, že děj je někde trošku přitažený za vlasy. Nepřišla jsem na to, jak spolu souvisí příběhy Josefa a Lydie, krom té hypnózy. Přesto mě knížka vtáhla do děje. Detektivky moc nemusím, ale inspektora Linnu beru ráda na milost :-)

klarence
22.02.2017 5 z 5

Musím říct, že už jen začátek byl dramatický, tak jsem si říkala co bude asi dál...
bylo to drsné, napínavé a super.Nedokázala jsem se odtrhnout.

Lidudu
20.02.2017 5 z 5

Přečetla jsem Stalkera, zjistila jsem, že je to už pátá kniha ze série, donutila jsem nechutným vydíráním a odpornou manipulací drahou polovičku skočit do auta a okamžitě odjet do čtyřicet kilometrů vzdáleného knihkupectví a zakoupit mi tak Hypnotizéra. Nejsem na to pyšná, to vůbec, ale aspoň je na tom krásně vidět, jak dobrá tato autorská dvojice je, když se čtenář uchýlí k takovým ohavnostem jen aby se dostal k jejich dílu.
Hypnotizér mě nadchl asi tak tisíckrát víc než skvělý Stalker. Miluju příběhy s vyšinutýma padouchama. Byla jsem tak unešená že mi byla odpuštěna i ta manipulace a vydírání a pro Paganiniho smlouvu se jelo další den víceméně dobrovolně. Jen čtěte, je to super!

TipsyChipsy
20.02.2017 5 z 5

Dobře vymyšlená masakrovitě krvavá severská detektivka. Kde se to v těch seveřanech bere? Asi to píšou, protože to lidi čtou. Čím víc krve a zvrhlosti, tím větší tržby. No musím uznat, taky me to bavilo, ale bylo to jen audio. Film mě následně nenadchl.

HankaMarek
15.02.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem četla. Napínavá od začátku až do konce. Nedoporučuji do MHD, vždy jsem se začetla a přejela i několik stanic.

kaca82
14.02.2017 4 z 5

Knížka plná napětí, boční děje mi nevadily, byla jsem o to víc napjatá, který se ukáže jako ten hlavní. Co mi ale vadilo, byla obrovská americká překombinovanost v závěru, příliš mnoho psychopatických osobností v jednom okamžiku. Kdyby v tomhle autoři trochu ubrali, tak by to u mě mělo určitě plný počet hvězdiček..

Eifka
13.02.2017 3 z 5

autor umí čtenáře napnout, ale byla jsem chvílemi trochu zmatená, která dějová linka je ta hlavní

poiu
10.02.2017 4 z 5

„Protože minulost není nikdy mrtvá, není dokonce ani minulostí – jak jsem často citoval Williama Faulknera. Myslel jsem tím, že každičká věc, kterou člověk prožije, je v něm neustále přítomna. Každý prožitek ovlivnil každou naši volbu – a pokud se jednalo o traumatické prožitky, pak minulost pohltila téměř celou přítomnost.“
(Str. 321)

cipperka
07.02.2017 3 z 5

Měla jsem problém se do knihy vůbec začíst, takže jsem ji četla přes 2 měsíce; příběh dostal spád až posledních pár stran ke konci, což je škoda, protože mě to od dalších Keplerových knížek trochu odradilo... ještě že není nastálo v mé knihovně :-)

ellescorpio
06.02.2017 2 z 5

Keplerovky jsem četla chronologicky od Paganiniho smlouvy ke Stalkerovi (Hypnotizér tehdy nebyl v knihovně) a teď jsem se dostala k jejich prvotině. Jsem ráda, že jsem s ní nezačala, protože by mě to od další četby tohoto autorského dua nejspíš odradilo. Strašně se o vleče, nic moc se neděje, sto stran uprostřed knihy o hypnotických seancích před deseti lety byly vyloženě utrpení. Asi se v první knize teprv hledali, protože další knihy jsou fakt pecka.

KnihomolkaMari
05.02.2017 5 z 5

Je to moje první kniha, kterou jsem od Keplera četla a nejsem vůbec zklamaná! Všechny mé očekávání se splnily, kniha byla plná napětí a já ji zhltla za víkend! Určitě si ráda přečtu další jeho knihy, má zajímavý styl psaní, pro mě neobvyklý a to se mi právě líbí! Opravdu výtečná detektivka!

mamadli1922
04.02.2017 2 z 5

POZOR MOŽNÝ SPOILER

Moje první kniha od Keplera a rozporuplné pocity. Už jsem si zvykl, že severské detektivky jsou až směšně přecpané sadistickými vraždami a vyšinutými osobnostmi, přesto mi trochu unikla spojitost mezi Josefem a Lydií. Jakoby postava Josefa v průběhu nějak vyšuměla do ztracena a jeho úloha v příběhu je pro mě takovou samostatnou záhadou. Nehledě na to, že PATNÁCTILETÝ šílenec toužící po zabíjení lidí uteče z nemocnice, policie po něm bezvýsledně pátrá, on si mezitím (zajímalo by mě jak) obstará adresu tajného policejního bytu, zabije policistu, který byt hlídá, unese sestru, se kterou souloží, a hurá dál zabíjet, zatímco celá země po něm bezvýsledně pátrá. Zlaté naše Případy prvního oddělení, tam skutečně může člověk věřit, že se všechno může opravdu stát, ačkoli je příběh atraktivní. Postava Josefa je skutečně slabinou. Jinak oceňuji celkovou vykonstruovanost složitého příběhu, návrat do Erikovy minulosti mě bavil. Jen mě překvapilo - na to, jak popisovali Benjamína jako křehkého invalidu, kterému při sebemenším zranění hrozí smrt, se kluk nakonec ukázal ve formě, že by možná zvládl lehčí variantou Spartan race.

Lana33
31.01.2017 4 z 5

Myslím, že série s Joonou je skvělá. Hypnotizér patří asi do průměru celé série.

ŠtěpánkaB.
31.01.2017 3 z 5

Za mě nejslabší Keplerovka s Joonou Linnou. Některé věci zůstaly nedovysvětlené a působí v příběhu nepřirozeně, účelově. Ta prostřední dlouhá pasáž o Erikovi mě vysloveně nudila.

miloslav0399
25.01.2017 3 z 5

Další Kepler přecpaný násilím všeho druhu, se zvláštím důrazem na děti. Ne že by kniha byla špatná, ale všechno, co do ní chtěl autor napěchovat, se tam nevešlo. Sice pěkně rozpracoval tři nezávislé sadistické skupiny, ale všechno dořešit a vysvětlit už bylo nad jeho síly. Škoda, stačilo něco ubrat... Takhle ve mně Hypnotizér zanechal smíšené pocity a dojem z Keplera rozhodně nevylepšil. Taky mi dost vadily asi čtyři expicitní erotické scény, které autorovi opravdu nejdou :-)

alzbeta2843
24.01.2017 3 z 5

Nie je to moja prvá Keplerovka a priznám sa, že keby to bola moja prvá kniha tak by som asi už asi Keplerovi nedala šancu. Kniha je zaujímavá, každopádne mi tam isté veci vadili a miestami som mala pocit, že čítam dve rôzne knihy a niektoré veci zostali záhadou. Udeľujem 3 hviezdičky práve, preto že viem že sú i lepšie diela od autora. Určite však stojí za prečítanie, nebola to nudná kniha to určite nie, dokonca som posledné stránky hltala a musela som to dočítať.

Petruse21
19.01.2017 4 z 5

Po Netopýrovi od Nesba, kterého jsem četla chvíli předtím, mi to přišlo jako nebe a dudy. Hypnotizér mě příjemně překvapil, škoda jen toho konce, přišel mi moc rychlý a hodně věcí zůstalo nezodpovězených.

akšuram37
19.01.2017 3 z 5

Tak jsem jí konečně zdolala!! Začala jsem Hypnotizéra číst v září a dočetla ho včera. Nikdy jsem snad takhle dlouho žádnou knížku nečetla!

Knížka byla napínavá, to žádná, ale byla i náročná na čtení a já jsem vždycky po stránce usnula (asi mě Erik zhypnotizoval ) :-D. Detektivky moc nečtu, toto bylo úplně něco jiného i než vidíte ve filmech a seriálech.

Nicméně bych si chtěla přečíst i další díly, uvidíme, jak dlouho budu číst druhý díl…

dominika2585
16.01.2017 4 z 5

Moje první Keplerovka, na kterou jsem se opravdu těšila a musím říct, že nejsem zklamaná. Možná až na trochu pomalejší rozjezd mě kniha bavila od začátku do konce, a bylo těžké jí odložit. Jediné co mě trochu překvapilo, bylo to, že detektiv Linna byl v knize spíše jako vedlejší postava. Přestože se série jmenuje Detektiv Joona Linna, přijde mi, že zrovna v tomto díle mu autoři nedali dostatek prostoru. Spíše jsem přilnula k postavě doktora Erika, a už teď si nejsem jistá, jestli se mi další díl bez něj bude líbit jako tento :)

zacatecnice
16.01.2017 5 z 5

Muj prvni Kepler a rozhodne ne posledni. Krasne napinave, a to az do konce. Libilo se mi tema hypnozy. Tezko se tesne po docteni pise neco, v cem by nebyl spoiler :-) Prectete si to a uvidite :-)