Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

natkaf
14.01.2017 3 z 5

Ze začátku mě kniha bavila hodně. Zlehka se četla, zvraty byly dosti nečekané a detektivní linka neotřelá. Od nějaké poloviny jsem se začala bohužel nudit. Všechno mi to přišlo zbytečně roztahané, ke konci jsem k pár spojitostem dospěla dřív, než hlavní hrdinové a musím přiznat, že v jednom případě mi děj přišel až neuvěřitelný. Taky mě mrzí, že detektiv Linna měl tak málo prostoru dokázat, co všechno svede.
Bohužel mě se kniha ve finále až tak nelíbila.

Kaci90
14.01.2017 5 z 5

Skvělé čtení, ve chvílích, kdy jsem zrovna nečetla, jsem o knize musela alespoň přemýšlet :) Má první kniha od této dvojice autorů, určitě ne poslední.

Ester71
10.01.2017 5 z 5

Při čtení této knížky jsem se musela zamyslet nad tím, jak křehká je hranice mezi normálem a šílenstvím.
Napínavý příběh, přečteno během pár večerů. Určitě se k této autorské dvojici ještě vrátím.

Malarkey
08.01.2017 4 z 5

Knihu jsem si přečetl i přesto, že jsem předtím viděl film. Spokojenost ale byla...i přesto, že jsem si na Joonu Linnu dlouho zvykal. Chvílemi mě možná trošku vadilo to, že jsem díky filmu věděl a tušil, co přijde, nicméně napsané je to poctivě a naprosto mě to vylákalo k dalším dílům. Postava hypnotizéra byla tak super, až je škoda, že je součástí jen této knihy.

josska
08.01.2017 4 z 5

Moje první Keplerovka a moc mě bavila,napínavá až do konce,zvraty,super čtení

radus
06.01.2017 4 z 5

Už jsem četla několik knížek od Keplera a musím říci, že ani tentokrát mě nezklamal. Pasáže z Erikovy minulosti a jeho hypnózy mi přišly trochu zdlouhavé a místy nesrozumitelné, ale nakonec vše dávalo smysl a knížka byla napínavá od začátku do konce. Joona Linna v této knížce nedostal tolik prostoru jako v dalších pokračováních, ale i tak se mi Hypnotizér líbil a všem ho doporučuji.

MarianP
05.01.2017 4 z 5

Jedna z ďalších severských krimi, ktoré sa mi dostali pod ruky. Detektívka začína výborne, autor ( prvá kniha od neho) píše mne vyhovujúcim štýlom, bez zbytočných odbočiek z hlavnej línie deja. Kniha v podstate pojednáva o dvoch hlavných zápletkách, z ktorých jedna je v podstate rovnako dôležitá ako druhá. Autorovi by som však vytkol jednu pasáž ( konkrétne ide o 80 strán "spred 10 rokov", kde sa človek dozvie len asi 1 -2 doležité indície). Záver knihy vynikajúci, mrazivý, presne taký ako má byť severská detektívka.
Ešte jednu maličkosť by som vypichol - detektív mi v knihe prišiel ako druhé - tretie husle, čo nebýva zvykom.
Knihu však hodnotím výborne.

wildavk
04.01.2017 4 z 5

Všichni porovnávají Larse Keplera ( spisovatelský manželský pár) s Larssonem nebo Nesbem.
Vůbec bych je neporovnával. Neviděl jsem žádnou podobnost. Musím přiznat, že kniha se mi četla jedním dechem a přečetl jsem ji velice rychle. Hned jsem se pak i vrhl na další díl. Líbila se mi hlavně urputnost vyšetřovatele a jeho "tah na branku" A také jeho hláška : " Tak měl jsem pravdu ?" , s kterou pak všchny otravuje. Líbilo se mi napětí a rychle plynoucí děj. Jsou tam něky těžko uvěřitelné věci, které by v reálném životě asi těžko mohli nastat, ale když od toho člověk odhlédne tak se jedná o nenáročné odpočinkové napínavé čtení, které stojí za 4 hvězdičky.

sheylka
03.01.2017 4 z 5

Námět mě oslovil, četlo se mi to jedním dechem - přibližně do poloviny knihy. To, co se zpočátku jevilo jako priorita, bylo odsunuto na vedlejší kolej, což mě trochu mrzí. Nemohla jsem se zbavit pocitu, že má autor rozdvojenou osobnost, ze zvědavosti jsem si jej vyhledala a zjistila, že autoři jsou dva - manželé, teď mi to dává smysl. Na druhou stranu musím autorům přičíst k dobru, že člověk tápe a neví do posledních stran. Občas malinko překombinované, ale miluji konspirační teorie a ráda jsem nahlédla pod pokličku hypnózy. Doporučuji :)

davas
02.01.2017 4 z 5

Kniha má velmi kvalitní zápletku ,příběh ,který mne upoutal ....trošku mi vadilo sezení u psychologa,které zabralo v knize poměrně dost stránek ....ale asi to tak má být,dostat vás do té atmosféry,kterou autoři navodili ....a pak to celé poskládat do sebe ....

Alaglesia
01.01.2017 4 z 5

Další seversky autor, který umí. Na Nesba nebo Larssona tak úplně ještě nemá, ale dobrý. Bavilo mě to. Rozjezd byl náročnější, ale potom bezva čtení. Chvílemi jsem musela knihu večer odložit a pokračovat až druhý den za světla, jak mi jednání některých hrdinů nahánělo strach. Také mě překvapil zvrat v dějové linii. Nejdříve řešíte Josefa a jeho stíhání a najednou se ocitáte deset let zpět v praxi Barka. Každopádně se mi příběh líbil, byl napínavý, chvílemi děsivý. Určitě doporučuji k přečtení.

Aymira
30.12.2016 5 z 5

Jelikož jsem jako prvního přečetla Stalkera a až pak začla hezky od začátku Hypnotizérem, věděla jsem už, jaké postavy na mě čekají. V porovnání právě se Stalkerem je Hypnotizér slabší, ale přesto pořád velmi velmi kvalitní a napínavý.

iLuciferie
29.12.2016 1 z 5

Řekla bych spíše psycho-thriller než detektivka. Knížka, která mohla klidně v půlce skončit a být od půlky knihou druhou. Mě bohužel Kepler neoslovil.

Kacenak
27.12.2016 5 z 5

Počkala jsem si, abych mohla porovnat alespoň s druhým dílem, a stále je to jednička, která mě zaujala více. Čte se snadno, rychle, i přes ty časový skoky a myšlenky různejch postav. Hltala jsem ji a byla zvědavá, jak to všechno dopadne.
Sice je Joona Linna roztomilej sympaťák proti drsnýmu Harrymu Holeovi, ale i tak jsem si ho oblíbila. :) Určitě stojí za přečtení. :)

ivulka15
18.12.2016 4 z 5

Kniha není špatná ale upřímně už jsem četla lepší.Velká část příběhu se odehrávala tzv. v hlavě postav a to jí myslím dost ubralo na jakési dramatičnosti a napětí.

KočkomilkaJana
16.12.2016 4 z 5

Kniha se nečte lehce. Je extrémně zajímavá, je neuvěřitelně nabitá fanatismem vraha a dokáže strhnout k přečtení 100 stran jedním dechem. Jenže její neuvěřitelnou slabinou je náročnost změny úhlů pohledů, přeskakování v čase a pro větší prožitek i neustále sledování času (nadpisů kapitol). Abych vás nevyděsila - knihu z nakladatelství Host o 534 stranách jsem odkládala jen velice nerada. Zamilovala jsem si ji. Ale neskutečně mne týrala. Jednou jste v hlavě doktora, co hypnotizuje, podruhé se na svět díváte očima jeho ženy a vzápětí sídlíte v myšlenkách hlavního detektiva Joony … Právě z různosti postav se občas vrátíte v čase a než si uvědomíte, co v té chvíli dělala ta či ona postava, trošku vás to ze začátku rozhodí. Ke konci už tolik ne, protože hltáte text všemi smysly a chcete vědět, jak to dopadne.

sackrebleu
14.12.2016 1 z 5

Dočítať túto knihu bolo celkom utrpenie. Všetko sa príliš vlieklo, celkom mi vadil zvláštny, prílišne opisný rozprávací štýl s nudnými dialógmi (ak teda vôbec boli) autora a postavy mi taktiež neprišli bohvie ako zaujímavé. A aby toho nebolo málo, celý príbeh mi proste prišiel dosť nerealistický (a teraz vôbec nehovorím o hypnóze) a ťažko uveriteľný.
Autorovi dám ešte šancu, ale po prečítaní prvého dielu fakt nechápem, čo na ňom všetci vidia.

Ydisara
02.12.2016 odpad!

Od autora jsem četla jen tuto knihu a nenavnadila mě, abych se poohlížela po dalších. Předem upozorňuji, že nejsem žádná nanynka, která čte jen Danielle Stellovou. Skandinávské detektivky a kriminálky mám ráda, ať už třeba Stiega Larssona, Jussi Adler-Olsena nebo Jo Nesbø.
Hypnotizéra jsem si přečetla na podnět několika svých známých, kteří mi ho vřele doporučovali... po přečtení jsem jenom nevěděla proč... Nejen, že v jejich podání vypadá Švédsko jako Gotham City, kde děti mohou úplně všechno (což vzhledem k jejich politice, co si smíte a hlavně nesmíte k dítěti dovolit, není zas tak úplně od věci), ale příběh byl roztrhaný a nesouvislý, nevyrovnaný. Hlavní osnova příběhu, tedy vyvraždění rodiny, inzerovaná na obálce se vlastně vyřeší velmi brzy po začátku knihy, a i když vím, že vrah z nemocnice utekl, tak jsem si už měsíc po přečtení knihy nemohla vzpomenout, co se s ním potom stalo...
Postupně se dozvídáme malé kousky Erikovi minulosti, aby jsme pak při jeho jízdě autem byli zatáhnuti do více jak 100 stran vzpomínek, kde nám naservírovali v jednom nepřetržitém sledu všechno, co jsme podle autorů potřebovali vědět. Namísto postupného vedení k pochopení jeho minulosti na nás svrhli bombu a vyrovnejte se s tím, jak libo... mě teda velmi nelibo...
Pak zjistíte, že hlavním dějem knihy je linie, kterou jste považovali za zcela vedlejší a syn který musí brát kvůli ředění krve každý den injekce, se najednou bez nich po nějakou dobu obejde a klidně může chodit... Co chodit - utíkat! A neříkejte mi, že kdyby jste měli od narození nemocné dítě, neudělali byste ani jedinou jeho fotografii, protože by na to nebyl čas. Snad každý by si právě kvůli té nemoci nějaké fotky pořídil, právě pro ten nejhorší případ. Tohle nesmyslné zdůvodnění by se hodilo tak akorát do románku typu Harlequin, kde jsou čtenářky snad zvyklé na podobné nelogické jednání...
Úplně jiná stránka byl styl psaní, který mě naprosto nezaujal. Dialogy byly holé, strohé a občas nesmyslné. To nemusí být nutně na škodu, ale v tomhle případě spolu s absencí jakéhokoliv popisu vnitřního rozpoložení postav, nebo jejich vnějšího chování při rozhovoru, zbyly pouze holé věty, při kterých jsem měla problém pochopit, co kdo cítí nebo proč dělá to, co dělá a co mě přišlo úplně nesmyslné... Říkám si, že by to mohlo být v tom, že autor není autor, ale jsou to autoři-manželé. Představuji si to tak, že dva lidé, kteří spolu píší knihu, spolu samozřejmě rozebírají děj i motivaci postav, píší dialogy, přepisují, vylepšují, popř. i zjednodušují, a po nějakém třetím, čtvrtém přepisu jim vznikne to, co se nakonec objevilo v knize. Oni vědí pozadí, znají důvody a proto jim ten rozhovor dává smysl. Já jako čtenář pak tápu, rozčiluji se a nechápu proč se děje, to co čtu...
Koneckonců, možná to byl jejich záměr (i když o tom pochybuji), aby si lidé domýšleli, spekulovali, rozčilovali se... za jiných okolností bych to i uvítala, ale ne u téhle knihy.
A nakonec... po nějakém čase určitě zkusím i nějakou jinou knihu od této autorské dvojice, protože vzdávat se po prvním neúspěchu není můj styl...

LabajMartin
15.11.2016 4 z 5

Je to kniha která si zaslouží 4*. Od Keplera čtu knihy velmi rád. Tentokrát se Joona trošku vytratil ale myslím, že to ve výsledku až tak nevadilo. Určitě si přečtu i Paganiniho smlouvu, která mi ještě chybí.

Doemit
09.11.2016 3 z 5

Hypnotizér je super napínavá kniha - ostatně jakk všechny knihy od Keplera - akorát mě v ní začínalo nudit to vyslíchání při hypnoze. Proto 3 * z 5 ;)