Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Anna.Mal
03.11.2016 5 z 5

Kniha byla super. Občas tedy byla místy hodně brutální. Z fantasy přejít do kruté reality byla docela darda :D ale knihu doporučuji:)

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Hypnotizér aneb buďte jako v transu

Na následujících řádcích odhalíte povídání o knize, která rozhodně dostála svému jménu. Jedná se o knihu Larse Keplera s názvem Hypnotizér a toto dílo vás skutečně chytí a nepustí. Jste díky němu jakoby ve stavu transu a svět kolem vás najednou není podstatný a naopak hlavní je ona kniha. Nejenom já, ale i mnoho dalších hledalo po Stiegovi Larssonovi a jeho excelentním Miléniu další skvělé kriminálky a u Larse Keplera se jich rozhodně dočkali. Příběh nedrhne ba naopak svižně spěje kupředu, není nalinkovaný dopředu a vše v něm má své místo. Postava komisaře Linny je prvotřídně sepsaná a velké většině z nás musí být ihned sympatický. Ostatní postavy jsou také sepsané velmi dobře a rozhodně se neztrácejí někde v šedi, ale jsou zapamatovatelné. Kepler nás nešetří s brutalitou, ale na druhou stranu ona brutalita je součástí této skvělé knihy a bez ní by to už nebylo tak dobré, nebo alespoň podle mě. Rozsahově kniha tak akorát. Na prvotinu nutno dodat, že se jedná o bravurní výkon.

Knihu bych doporučil obdivovatelům knih Stiega Larssona, milovníkům detektivek, jelikož se jedná o klenot moderní současné krimi literatury a to si prostě nechcete nechat ujít.

parley3
23.10.2016 4 z 5

Super, ctive. Pro me byla nejnapinavejsi kniha Stalker, tudiz ostatnim uz nemohu dat takovy pocet hvezd. Navic se v neltrych knihach opakuji podobne popisne pasaze (jsem nekde a mam divny pocit...najednou neco zahlednu...) a nekde i stejna temata - napriklad hypnoza.

Knihoholka:'33
22.10.2016 5 z 5

Jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla. Naprosto. Nemohla jsem se od knížky absolutně odtrhnout, mělo to spád, chvílemi mě mrazilo a..a... Byla to prostě neskutečná pecka. Jediná věc mě teda trošku zklamala: myslela jsem, že hlavním tématem bude Josef Ek a chtěla jsem, aby toto téma bylo tím hlavním, a ne vedlejším. Ale i tak mě knížka neskutečně bavila a opravdu málokdy mě takhle zaujme některá kniha.

Charlote
18.10.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Pro mě skvěle napsaný thriller.

Greene
04.10.2016 4 z 5

Čtivé, napínavé, ale pro mě nezajímavé. Vykreslení postav nic moc, uvěřitelnost spojená s Josefem Ekem tak na hraně, spíš pod ní. Jako odpočinková literatura super, ale nečekal bych, že se něco takového stane světovým bestsellerem. Možná se ale někdy pustím do dalších dílů.

Blekí
02.10.2016 4 z 5

Byla kniha plná klišé? Ano. Byl příběh už ke konci zbytečně natahovaný? Ano. Užila jsem si čtení i tak? Naprosto.

Na úvod bych se hned ráda vyjádřila k tomu klišé. Klišé jsou většinou chápána výhradně negativně. Tady ovšem není důvod. Většina dnešních autorů se snaží být tak neotřele originální, že ve výsledku je jejich dílo jeden velký kýč. Tady jsou ale klišé (charismatický a nereálný detektiv, tajemná složka ala hypnotizér s temnou minulostí, psychicky labilní lidé, krvavé vraždy, etc...) využita chytře a výsledek byl ten, že Hypnotizér byla snad první kniha, u které jsem se bála a opravdu mě to bavilo. Radši si přečtu dobře zpracovaný příběh s klasickými klišé, než nudnou, ale originální knihu, děkuji pěkně.
S tím natahováním. Nebudu lhát, do čtení některých pasáží jsem se taky občas musela vyloženě nutit, ale to nebylo tak časté. Ano, občas toho bylo moc a jak už někdo zmiňoval, Josefova storyline prakticky neměla smysl, ale řekněte mi, bavilo by vás osekané? Mě osobně nejspíš ne. Mě bavilo, jak mi autor motal hlavu různými podezřelými postavami (kdo z vás nepodezříval Evu, hm?) a ve výsledku mě stejně zvládl převést a překvapit.
Když už jsme u těch postav, hodně v komentářích čtu, že čtenářům přišly nesympatické a nelogické. Zvláštní, mně, která nad charaktery většiny knih ohrnuje nos, snad nikdo vyloženě nevadil :)

Ve výsledku, pro mě velmi atraktivní kniha ve svém žánru. Temný a poutavý příběh, zajímavé postavy a napětí až do konce. Jen prosím příště trochu více Joony :))

blackdarkness
01.10.2016 3 z 5

Ze začátku mě to hodně bavilo, pak přišla část hysterického jednání hlavní postavy (Simona), pak se přeskočilo do minulosti, podle mě, se to akorát zbytečně natáhlo a pak přišel konečně konec, který už byl zase zajímavý. 3 hvězdy odpovídají polovině, kterou jsem si užila.

DickBach
26.09.2016 4 z 5

Skvěle napsané, děsivé, skoro až hororové. Výborné počtení, kterému bohužel nemohu upřít pověstné "ale"...
Nepochopila jsem proč Josef. To malinké objasnění v jedné větě mi nepřijde být - vzhledem k rozsahu příběhu ostatních postav dostačující. Nepochopila jsem pasáž s pokémony. Možná protože nejsem teenager, ale opět, vzhledem k rozsahu ostatních linií... Podobných drobností je tam víc. Kniha se čte téměř jedním dechem, po prvotním šoku však přichází pocit jakéhosi "nedokončena" a to i přes úctyhodnou porci stránek.

kristynyli
22.09.2016 5 z 5

Kniha jako všechny předešlé byla skvěle napsaná. Kepler je prostě jednička. Pozor možná lehký spoiler!! Líbil se mi náhled do minulosti Erika Marii Barka a poté spojení s minulostí, i když myslím že už v této části mohlo být pozornějšímu čtenáři jasné kdo unesl Benjamína. Ale vůbec mi nevadilo podezření na jinou osobu a poté až dovedení k pravdě. Vlastně je to krimi takže to chápu. Už se těším na Playground :))

Raisel
21.09.2016 2 z 5

Hlavní myšlenka - vrah, který vyvraždí celou takřka bezproblémovou rodinu, by mohla mít velký potenciál. To by nám ovšem nesměl být odhalen vrah, natož pak jeho motiv, ještě v první polovině knihy.
Potom se totiž děj už ubírá poněkud nijak atraktivním směrem. Dostává se nám zápletky nové, která je už tak strohá a ohraná, že by ji nezachránilo jen tak něco. K tomu postavy, které se občas chovají velmi bezmyšlenkovitě, nesmyslně, začnou vás otravovat svým chováním a máte to.
Rozhodně jsem tedy čekala víc. Druhý díl asi zkusím, přeci jenom sérii HH člověk taky nesmí vzdát hned po první knize.

JessieEx
14.09.2016 3 z 5

Zpočátku jsem si myslela, že příběh bude o inspektorovi Joonu Linnovi a jeho vyšetřování případu, kdy došlo k vyvraždění celé rodiny. Čekala jsem, že se dostaví zajímavá zápletka, zjistí se, že vrahem byl někdo jiný a nebo něco podobného... Jenže příběh se přenesl od Linny k psychiatrovi a odborníkovi na hypnózu Erikovi M. Barkovi. Barkovi někdo unesl syna a Joona Linna se ujal pátrání. Souvisí únos Benjamína s chlapcem, jež odporným způsobem zmasakroval svoji rodinu? Tuto otázku jsem si kladla po celou dobu čtení knihy, protože pokud by spolu nesouvisely, nebyl by příběh tak trochu rozpolcený? Celkově jsem měla z příběhu pocit, že autor(autoři) zachází až příliš do detailu. Některé kapitoly začínaly ještě dřív, než ty předchozí skončily. Jakoby čtenář neměl být ochuzen o žádnou informaci, aby příběh byl kompletní. Proto také tolik odboček od tématu, vylíčení dětství snad každé postavy, která se v knize objevila a další příběhy, které (zdánlivě?) s tím hlavním nesouvisely. Trošku mě odradila ta více jak 100stránková část o Barkově minulosti a jeho hypnotických terapiích. JENŽE: pravda je, že příběh byl o Hypnotizérovi a taky o tom, že to, co se mu momentálně děje nějak souvisí s minulostí. Takže chápu, že bylo potřeba vše vylíčit. Kdyby bylo na mně, trošku bych to zkrouhla. Pro mě kniha představovala 520 stran na kterých se odehrávaly události jedna za druhou, téměř každá neuvěřitelná, šokující, málo pravděpodobná a velmi děsivá (pro mě to byl opravdu horor, nejsem na takové příběhy zvyklá). Ještě bych vyčetla jednu věc, celkově mě mrzelo, že se autoři nevěnovali více případu Josefa Eka a že některé záležitosti mi přišly nedořešené. Například Josefova sestra Evelyn - neměla nést zodpovědnost za to, že bratrovo jednání nechala zajít tak daleko? A byla ona vůbec normální, když vezmu v potaz to, co udělala, když se v příběhu objevila poprvé? Byl vůbec v knize někdo normální? Naštěstí alespoň manželská krize Erika a Simony byla to nejmenší zlo, co se v knize objevilo. Přes to všechno byla kniha velice napínavá a čtivá a přečtu si i další díly série.

Sarkyss
13.09.2016 5 z 5

Druhá kniha od těchto výtečných autorů, kterou jsem dostala do rukou. Výborný krimi thriller, který mi nedal spát, dokud nebyla zápletka vyřešena. Časté dialogy mi v knize vyhovovaly a stejně tak i příběhy jednotlivých postav, které jsou opět pestrobarevné a velmi poutavé.

RSR
12.09.2016 5 z 5

Výborná detektivka. Napínavá, čtivá, dobré členění jednotlivých kapitol.

Eva88
10.09.2016 4 z 5

Hypnotizér je první kniha, kterou jsem od tohoto manželského páru četla a jsem nad míru spokojená. Detektivka jak má být - čtivá, rychle plynoucí, dobrá zápletka a chvílemi i mráz po zádech. Těším se, jak se pustím do dalších dílů. :-)

Nestorkea
05.09.2016 5 z 5

Zase jedna knížka od Keplera, kterou jsem přečetla na jeden nádech.

divakor
04.09.2016 5 z 5

celá série mě bavila :)

Edona
03.09.2016 4 z 5

Většina čtenářů označuje Hypnotizéra za nejslabší díl z celé série. Mě osobně se Hypnotizér líbil, takže se asi mám na co těšit. Joony Linna mi byl velmi sympatický, představovala jsem si ho jako herce Simona Bakera. Příběh byl ozvláštněn vypravováním v přítomném čase. Střídání postav pomocí er formy, bylo jen dalším přínosem. Jednu hvězdičku udělit nemohu, protože Erikovo "vzpomínání" na to, co se stalo před deseti lety, je jedna "kapitolka", která čítá přes sto stran! To děj vlastně úplně zastavilo, a i když to bylo nezbytné pro vyřešení případu, bylo to zbytečně rozsáhlé rozpomínání.

hruskovalucie93
03.09.2016 5 z 5

Perfektní krimi thriller a můj první díl od Larse Keplera. Chystám se na další a tento díl hodnotím 5 hvězdami.

helenkan
30.08.2016 5 z 5

S napětím,zvědavostí a někdy i s husí kůží jsem četla skoro jedním dechem.