Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Azmodan
30.08.2016 4 z 5

Kniha není špatná, hlavní příběh je zajímavý a konec se mi také líbil. Je zajímavě akční.
Co mi na tomto autorovy nesedí je styl psaní. Občas jsem si připadal, jako bych četl seznam na páteční nákup a tyto pasáže mě i nudily.
Co mě také mrzí je fakt, že z hypnotizérského tématu, psychologie a všech těchto věcí nevytěžilo daleko víc. Oproti tomu je "hypnotizérská" část spíš uměle vtlačena do děje.
Celkově však zůstal velice zajímavý dojem a jsou tam i velice zajímavé pasáže.

Knihu bych doporučil i když už jsem četl daleko lepší věci a co mě táhne dál je vlastně hlavní nit příběhu, která nezajímavá skutečně není.

DatabazeKnih100
29.08.2016 4 z 5

Příběh se mi opravdu líbil. Ke konci knihy mi do sebe začalo vše hezky zapadat. Drsnější scény byly dle mého v rámci mezí a rozhodně bych je nenazvala brutální, jak se někde uvádí. Proto doporučuji všem, nejen silnějším povahám.
Jediné maličké mínus - pasáž s pokémony pro mě byla zcela mimo.
Série se sice jmenuje Detektiv Joona Linna, ale mám pocit, že jsem (i přes velký počet stran) neměla možnost ho více poznat, a možná už jen proto se určitě pustím i do dalších dílů.

Vlak7
29.08.2016 3 z 5

moooooooc dlouhé.

3nitka
25.08.2016 4 z 5

Opäť dosť drsné čítanie. Ale páči sa mi štýl písania, nemôžete knihu odložiť, aj keď niečo je dosť prehnané. Ale stačí si následne oddýchnuť pri niečom ľahšom a už sa tešíte na ďalšieho Joonu.

maci_aa
24.08.2016 4 z 5

Jako první knihu tohoto autora sem četla Stalker. Moc jsem se těšila na další (tedy první díl této série :-)) A kniha mě nezklamala, Nemohla jsem se od ní odrhnout, četla jsem kdy se dalo, jelikož mám malé mimčo, tak po kousíčkách, Napínavé až do konce, když jsem si myslela, že vím jak kniha skončí, autor mě překvapil a bylo vše zase jinak. Vřele doporučuji.

katule1992
24.08.2016 4 z 5

Pro mě je to úplná novinka, přestože je kniha u nás již od roku 2010. Já se k ní dostala úplnou náhodou. Někde jsem četla, že je to nejslabší díl a kvalita roste s díly. Jestli je to tak, tak se mám na co těšit.

Co se musí Keplerovi nechat je jeho styl psaní. Chvílemi jsem doslova tu brutalitu cítila jako bych tam byla. Husinu jsem měla až bůh ví kde. Jak jsem se začetla, nechtěla jsem od knihy odejít. Myslím, že dokonce je to jedna z nejtlustších knížek letošního roku, další díly mají dokonce i více.

Velice se mi líbilo rozdělení kapitol, protože byly časově seřazeny za sebou. Tím jsem se rychle orientovala, co se v jakou dobu stalo. V půlce knihy se ale dostanete do části, kde se Erik vrací do minulosti a vysvětluje, co se vlastně stalo. Tato část má v kuse asi něco přes 100 stránek a zezačátku mě to vůbec, ale vůbec nebavilo. Pak mi ale došlo, že to má vlastně velký význam v celém ději. Jak jinak vysvětlit celou Erikovu minulost tak, aby se člověk neztrácel.

Shardlake
13.08.2016 4 z 5

Zajímavý příběh a propletené osudy hlavních postav...

Alilka
09.08.2016 5 z 5

Chtěla bych ještě dodat, že knihy vydané v sérii je dobré číst popořádku. Pokud si přečtu nejdříve knihu vydanou jako čtvrtou a pak si přečtu knihu vydanou jako první, může se mi ta kniha zdát slabší. :-)
Série, jejíž hlavní postavou je komisař Joona Linna, vyšla v tomto pořadí:
1 - Hypnotizér, 2 - Paganiniho smlouva, 3 - Svědkyně ohně, 4 - Písečný muž, 5 - Stalker

Schary
08.08.2016 4 z 5

Knihu jsem četla jako druhou po Písečném muži. Tato kniha je poněkud slabší, ale je pořád značně čtivá:) Trošku jsem čekala větší propojení mezi první a druhou půlkou knihy a že hlavním darebákem druhé půlky bude CHarlotte nebo Eva a budou nějak ve spojení s Josefem.

simonnell
07.08.2016

Kniha se mi moc líbila. Líbilo se mi třeba hodně to, že se nestřídala v jedne kapitole součastnost s minulostí Erika. Že to bolo podané, tak jak je.

Alilka
07.08.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala od dcery k vánocům a nemohla jsem se ke čtení dostat. Využila jsem toho, že právě marodím a do čtení jsem se pustila. Sice jsem po dvou kapitolách zjistila, že už jsem asi viděla filmovou verzi, ale kniha je kniha. Právě jsem jí dočetla a trvalo mi to jen tři dny, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout, pořád jsem jí měla po ruce. Podle mě, je kniha velmi dobře napsaná a dobře se čte. Ať si každý říká co chce, ale pro mě byly zajímavé všechny postavy a příběh má hlavu i patu. Už se těším až se pustím do dalších dílů..., mám ráda knihy, které se čtou takzvaně jedním dechem a tato kniha k nim rozhodně patří. Teď už jen čekám až mi pošta doručí Paganiniho smlouvu. :-D

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Super čtení.

vsvobo
19.07.2016 4 z 5

Jedna z těch dobrých kriminálek. Napínavé a od poloviny knihy skoro nemožné přestat číst. Čtu jednu jejich knihu za druhou. Výborné!

tereza8
11.07.2016 5 z 5

Hypnotizér. První kniha od skvělé dvojice pod pseudonymem Lars Kepler a zároveň i kniha díky které jsem se doslova zamilovala také do všech dalších od tohoto spisovatelského páru. Příběh je svěží, nápaditý, napínavý… nemohla jsem se odtrhnout!

janenick
08.07.2016 3 z 5

Přečetla jsem všechny knihy ze série Joony, tato byla jednoznačně nejslabší.

feex8
05.07.2016 2 z 5

Velmi mi prekazala nelogickost postav, spravali sa uplne hlupo v niektorych situaciach. Taktiez neuveritelne nahody a nehody. Spoiler / gang malych nasilnych deciek, ktore nedokazu spacifikovat ani dospeli - ako vazne? /
Pacila sa mi linia so sestrou, Joona je maximalne nezaujimavy. Vlastne takmer vsetky postavy su zufalo nezujimave (vratane Erika), az na zopar vynimiek. Nudil ma Josef, nudila potetovana frajerka Erikovho syna. Ostatne casti serie som este necitala, ktovie, mozno tie zufalo nudne postavy maju nejaky hlbsi zmysel, mna to ale nejak neoslovilo. Psychologia postav mizerna (az na asi dve vynimky), pribeh prespekulovany, pre mna neuveritelny. Dialogy sa celkom dali, taky priemer. Ale mozno to bude len tym, ze som mala vyssie ocakavania. Kazdopadne, nenaplnili sa.

Moje hodnotenie: 45 %

joslin
04.07.2016 4 z 5

Já jsem se v obsahu knihy neztrácela. Jsem spokojena s volbou knížky a myslím si, že ji jen tak z hlavy nevypustím. Není to zas obrovský literární počin dle mého mínění, ale některé kapitoly mi i něco daly. Líbilo se mi to moc. Postavy mi byly sympatické svou lidskou stránkou..
Dávám palec nahoru.

Kiisaki
02.07.2016 3 z 5

To, co začalo velice slibně, se postupně proměnilo v poněkud roztěkaný příběh se spoustou neustále se zvětšujících mezer a za vlasy přitažených scének. Předně bych chtěla uznat, že je kniha dost čtivá a to i přes to, že není psaná v minulém čase, na což jsem já osobně zvyklá. Čtenář je nalákán velice brutálním (skoro)vyvražděním rodiny Eků, příběh se ale celkem brzy přesouvá k hlavní dějové linii, která už ovšem tak zajímavá není. Postavy jsou poněkud ploché a jak se příběh rozvíjí, začínají se objevovat první pitomosti - nechci je ale moc rozebírat kvůli spoilerům. Motivace záporných postav je zcela nelogická, oni sami mají až nadlidskou sílu a možnosti. Je jich také zbytečně moc. Chápu, že dvojice autorů chtěla čtenáře zmást a nechat je tápat, ale těch odboček a falešných stop na mě bylo trochu příliš... Myslím, že sáhnu po další knize z této série a opravu doufám, že už nebudu protáčet oči v sloup.

Veri-Art
21.06.2016 5 z 5

Tento žánr jsem četla poprvé. Knihu mi doporučila teta a musím říct, že jsem zprvu byla hodně skeptická, protože, jak už jsem psala, nic podobného jsem nikdy nečetla a kriminálky nemám ráda. Tak jsem si řekla, že přečtu prvních 100 stránek a uvidím. Nakonec mě kniha zaujala neuvěřitelným způsobem. Musím se přiznat, že ze začátku jsem si mezi jednotlivými kapitolami dávala 1-2 dny pauzu....musela jsem to všechno strávit. Určitě nelituji, že jsem se do čtení této knihy odhodlala a hlavně děkuju své tetě, že mi ji doporučila a půjčila.

ElisR1
20.06.2016 5 z 5

Mně se kniha líbila, četla se dobře a děj taky nebyl nijak špatný. Pár chybiček to mělo, to ano, ale přesto jsem spokojená.