Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

dikobraz
08.04.2016 5 z 5

hmmm, to bolo skvele!! ako som spekuloval, tak som koniec neodhadol. trosku skoda, ze v popredi bol erik a nie vysetrovatel, ale na koniec to vypalilo super. len mi trosku vadilo, ze autor nedotiahol niektore detaily, ktore ma zaujali a ostali nezodpovedane. ale inac to bol masaker. idem na dalsiu.

limetka2008
20.03.2016 4 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, pokud se člověk tedy moc nenípe v neuvěřitelnosti některých (četných) momentů. Ale kdyby to bylo úplně uvěřitelné, bylo by to děsivé. Takhle si můžu říct, že je to jen smyšlený příběh a ne skutečnost. Naštěstí.

koolsavage
18.03.2016 3 z 5

Taková typická severská detektivka dnešní doby. Nebylo to špatné, ale hodně událostí příběhu mi přišlo vyloženě na sílu, tak trochu přitažené za vlasy. /3,5*/

mazlak
16.03.2016 4 z 5

Velmi pěkný příběh, plný napětí a zvratů. Dalo by se však říci, že se jedná rovnou o příběhy dva, které jakoby na sebe pozvolna navazovaly. Ještě výstižněji tento příběh charakterizuje české rčení, že každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Malinko bych vytknul náhle urychlené vyřešení prvního případu. Jinak velice čtivé a poutavé. Z mé strany určitě doporučuji všem milovníkům severských detektivek.

ivule85
13.03.2016 5 z 5

K tomuto autorovi mě přivedla audiokniha Stalker a musím říct že v podání pana Rímského to bylo neskutečně užasné a rozhodla jsem že si serii sjedu od prvniho dílu. Našla jsem je taky jako audioknihy a určitě si je přečtu i v tištěné formě. Musím říct že po stalkerovi který nasadil u mě vysokou laťku byl i prvni díl serie bomba a už se těším na druhý díl :)

ewisek22
06.03.2016 5 z 5

Já věděla, že tahle kniha a tihle spisovatelé se mi budou velice zamlouvati:)) Myslím, že citace od Swedish Radio tuto knihu vystihuje: "Pečlivě dávkované napětí, břitké dialogy a vskutku úžasný popis fungování postižené mysli - přidejte k téhle směsi trochu švédského ledu a dostanete dílo Larse Keplera." A že to dílo je skvělé...Josef, Eva a Lýdie jsou postavy, které jsou opravdu pozoruhodně vykresleny:) Dávám plný počet hvězdiček a Larse si ukládám mezi své oblíbené autory.

Kabátice
27.02.2016 5 z 5

Naprosto strhující! Vtáhlo mě to tak moc, že mi připadalo, že sleduji šíleně napínavý film.

Rose88
17.02.2016 5 z 5

Výborná detektivka. V tomto případě jsem narozdíl od ostatních severských detektivek neměla absolutně žádný problém se začíst. Děj je napínavý a akční prakticky od první stránky a tempo ani v průběhu děje rozhodně nepolevuje. Moc se mi líbí, jakým způsobem byla pojata celá zápletka. Postupně jak kniha ubíhala se pomalu rozplétala a osvětlovala stále víc motivy zůčastněných. Celou dobu jsem měla opravdu pocit, jako kdybych s Erikem a Joonou seděla/postávala v jedné místnosti a řešila případ s nimi. Trochu mi mrzí, že mi hlavní detektiv moc nestihl přirůst k srdci, zato ostatní postavy ve mě dokázaly vyvolat hned celou řadu (spíše tedy negativních) emocí :-) takže já rozhodně doporučuji ke čtení, motivy pro zločiny sice nebyly zrovna nápadité ale po všech ostatních stránkách mi detektivní příběh přišel naprosto perfektní.

ZuzCer
16.02.2016 5 z 5

Vážně povedená a napínavá kniha. :D Přečetla jsem jí asi během týdne. Bavilo mě to od začátku do konce a překvapovalo mě to na každé stránce. V některých částech to na mě bylo docela drsné.

ritz
14.02.2016 5 z 5

Pro mě teda jedna z nejlepších detektivek, co jsem přečetla, dokonce mi nevadila ani švédská jména, což u jiných je problém. Četla jsem jedním dechem, výborně napsané. Za mě super.

wildprincess
12.02.2016 4 z 5

Moje první od Keplera a rozhodně ne poslední :)

melien
11.02.2016 4 z 5

Další s knih, kterou jsem přečetl od Lars Kepler, a musím říct, že první pule knížky byla napínavá a hodně mě bavila. Druhá půlka knihy, byla už poněkud utahaná, ale přesto stala za přečtení...

jindrusa
08.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, přečteno jedním dechem za 2 dny :-) Jsem zvědavá na další díly. Srovnání s Larssonem mi přijde trochu mimo, je to úplně jiný styl!!!! Tohle je ryzí detektivka, jednoduchá, přesto čtivá a plná překvapení.

Evule81
07.02.2016 5 z 5

Kniha super, těším se na další díly ☺

evis_ka
05.02.2016 5 z 5

Tak z této knihy jsem naprosto nadšená. Pro mě jednoznačně "wow kniha"

misbyxo
31.01.2016 3 z 5

Moje první knížka z téhle série a od tohoto autora a nevím co si o tomhle myslet. Anotace knížky mě zaujala, i začátek knížky byl skvělej a napínavej ale pak se to otočilo a vyvinulo uplně jiným směrem než jsem očekávala že se to vyvíjet bude. Ne že bych chtěla aby bylo po mém, ale takhle jsem nečekala že se děj bude vyvíjet. Četla jsem jí docela hodně dlouho, ani ne možná tím že bych neměla čas ale spíš tím že se mi ani moc nechtělo. Způsob psaní mi nevadil, ale ani nijak neoslnil. Dávám 3hvězdičky ale myslím si že i 2,5* by byly namístě.

KristinaK
30.01.2016 3 z 5

Ze začátku jsem byla nadšená, konec mě trochu zklamal, ale kniha velmi dobrá!

Gyl
23.01.2016

Nedostal jsem se přes 20. stránku. Nemám prostě rád knihy, ve kterých " Detektiv Fridrik Ericcsson, jehož matka byla Švédka a otec Polák, jel za ranního rozbřesku ve svém starém, oprýskaném, růžovém Fordu Continental z roku 1972 klidnou ulicí Gustava Husáka, která se zvolna svažovala vilovou čtvrtí směrem k přístavišti vybudovaném ve dvacátých letech, jehož sláva odešla již před desítkami let, a kouřil doutník."

Nechci to ani hodnotit, Ať je to detektivka jaká chce, já to prostě nedal.

Terie
18.01.2016 4 z 5

Není to špatná kniha, nápad zajímavý, provedení už trochu pokulhává, nicméně 4* si to zaslouží.

Nevím jak ostatní, ale já si nemůžu zvyknout na četbu v přítomném čase. Takové to "Muž jde, zastaví se a říká." namísto "Muž šel, zastavil se a řekl." Prostě mi to vadí. Jinak bych si to určitě užila víc.

Michla76
17.01.2016 1 z 5

Tož jak má novodobá "severská" detektivka 82% nemože to byt nic iné jak slátanina....
Ale seriózně; podle toho, co sem dosud ze Skandinávie přišlo (film je na tom stejně, viz např. Most) se zdá, že v současné době zřejmě veškerá severská populace trpí některým ze známých psychiatirických onemocnění - depresemi počínaje, těžkými psychozámi konče. Minimálně jsou téměř všichni nějakým způsobem sociopaté a to včetně dětí. Postavit na takové platformě detektivní příběh dokáže pak snad i děcko, jelikož nic není nemožné. A přesto, zakončení a vlastně i celý příběh, nemožnými byly. A to na to byl Lars Kepler dva...