Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

herbess
17.01.2016 1 z 5

Strasna blbost. Mam rad detektivky, temne detektivy, ale tohle je prvoplanovity a predvidatelny brak. Postavy jsou ploche, bezduche a vetsinou se chovaji jako imbecilove. Dej bezi kupredu jak splasena herka a kdyz uz ji nahodou dochazi dech, tak se pobidne tim nejhorsim kycovitym zpusobem, ze clovek az zasne.

gomaki
16.01.2016 5 z 5

No...Joona Linna...přiznejme si to, není to Harry Hole (ale to není ani Carl Morck...) - každopádně je skvělej. Sice mi přijde trochu zvláštní, "že má pořád pravdu", ale rozhodně to z něj nedělá týpka "všude byl, všechno zná", naopak. Příběh má sice své slabé stránky, nicméně, nikdo není dokonalý a právě proto je to tak skvělé! Miluju možnost hádat, kdo je vrah a proč a na tomhle příběhu je super, že neřešíte s Joonou jen jeden případ, ale rovnou dva. Dostanete se zpět do minulosti a poodhalíte roušku hypnóze, manipulaci, strachu, důvěry i nedůvěry. Skvělý začátek, dámy a pánové.

Joona je sympaťák se vším všudy a s Erikem jsou to moji kámoši (první kniha, kterou jsem dostala od LK byla poslední). Takže se mi spousta věcí najednou hezky vysvětlila a pěkně do sebe zapadla. Pozor - pouze u Erika, u Joony jsem si musela počkat než mi skládačka začala dávat smysl.

Jestli se mi něco líbí na detektivkách ze severu - tak ta pomyslná temnota lidských srdcí, hlavní dějová zápletka a zárověň soukromá zápletka komisaře táhnoucí se celou sérií, psychologie vrahů a ten jejich krásný nenásilný styl psaní.

Boggy
15.01.2016 3 z 5

Za mě docela zklamání. Tři hvězdy pouze za čtivost, jinak obsah založen na spousty ubodaných a rozsekaných. Postavy jsou jeden den v kritickém stavu v nemocnici a za dva dny již rozsekávají lidi. Podle mě napsáno trošku na laciný efekt. Bohužel.

tomas2582
14.01.2016 4 z 5

Velmi čtivé a atmosférické dílo. Nejlepší pasáže jsou Erika, kdy vzpomíná na události před deseti lety. Překvapivě více prostoru v knize měl právě Erik namísto detektiva Joona Linny. Příběh nenudí, jen závěr bych si přál trochu více ztrhující. Těším se na další knihu. Silné 4*

Thrixie
13.01.2016 5 z 5

Má první kniha od odvojice Lars Kepler a nemohla jsem se od toho odtrhnout, těšila jsem se domů, až se budu moci opět začíst a pokračovat v odhalování vraha :-).

kacazlesa
07.01.2016 5 z 5

nezklamalo

sedlaczek
05.01.2016 3 z 5

Má první kniha od autora. Splnila mé očekávání a těším se na další.

trape
01.01.2016 5 z 5

Moje první detektivka od Keplera. Výborná,přečteno jedním dechem. Jednou si jí přečtu znovu,pomalu a v klidu.

Toňula
15.12.2015

První kniha autorské dvojice, po které jsem sáhla na základě ohlasů zde. Nezklamala mě, příběh mě zaujal svou originalitou, děj měl spád a ačkoliv tu vystupovalo poměrně hodně postava, neměla jsem problém se v nich orientovat. Zajímavé bylo i retrospektivní vyprávění hlavního hrdiny. Jen možná komisař Joona Linna by zasloužil větší propracovanost, ale té se snad dočkám v jeho dalších příbězích.

true.penny
12.12.2015 4 z 5

Až po přečtení jsem si uvědomila, jak byly v příběhu některé události jen dosti těžko uvěřitelné. Nicméně, při čtení jsem jim věřila. Také musím přiznat, že při nočním čtení jsem se chvilkami trošku bála, takže další plus. Navíc se od knihy nešlo odlepit. Jen nějaké detaily na konci by se myslím dali vymyslet lépe. Hodnocení 4/5, protože věřím, že v této sérii ještě přijde něco lepšího.

mkarajda
11.12.2015 4 z 5

Kniha je psaná čtivě. Vlastně se mi líbila, jen ti pokemoni mi tam vůbec neseděli.

magduska
09.12.2015

Vzala jsem knihu jedním vrzem, hodně čtivé. Výborná vychutnávka

Jitka123456789
26.11.2015 5 z 5

Výborná a čtivá kniha:)

Darf...
25.11.2015 5 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá. Občas je děj malinko rozvláčný, ale nemůže se na každé stránce dít něco převratného, že?! Takže za mě plný počet, protože se mi kniha opravdu líbila. Už se těším, až si přečtu další knihy od "dua" Lars Kepler. :-)

levente
25.11.2015

Hypnozitér je výborná kniha. Pokaždé mě uspala. Celý rok jsem na ní fungoval a léčil s ní nespavost. Jenže pak přestala fungovat a já se začetl. Je to příběh moderního autora. Spousta slov násilně donucených k pohybu. Hlavně aby se pořád něco dělo. Aby byl čtenář v napětí. Jistě se to někomu bude líbit. Mně je z takových knih špatně.

Aknel26
25.11.2015 2 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem mpb1913. Začátek se jevil slibně, ale od chvíle, kdy se u doktora hned dvě noci po sobě objevily noční návštěvy a Josef utekl z nemocnice, jsem jen valila oči. Přišlo mi to silně přitažené za vlasy a nejsem si jistá, jestli ještě po nějaké knize z této série sáhnu.

mpb1913
24.11.2015 2 z 5

Tak pro mě jedna ze slabších severských krimi. O celé sérii se hodně mluví (nutno říct že kladně), pro mě ale zklamání. Celá knížka mi přišla dost přitažená za vlasy (především scény které měly čtenáři našponovat nervy), za mě celé dost těžko uvěřitelné (patnáctiletý řezník, nedbaje vlastních kritických zranění páře lidi kudlou na počkání, zoufalá matka hledající syna si to jde rozdat s novým milencem v okamžiku kdy málem přijde i otce atd.), prostě se tomu nedalo uvěřit.

Anya636
23.11.2015 5 z 5

Pro mě nejsilnější kniha celé série (Stalkera nevyjímaje). Nejzauzlenější děj, kde se všechny nesouvislé detaily v půlce propletou a v závěru vytvoří uchvacující pointu.

kazatell
14.11.2015 4 z 5

Parádní Švédská detektivka. Myslim že na naší zemi až příliš mrazivá ale to u severských autorů bývá. Občas mi některé pasáže přišli až nemožné ale i tak jsem se velice bavil a když jsem četl v pozdních hodinách, i příjemně bál

monika8191
06.11.2015

Je perfektni,posloucham nyni jako audioknihu,napjata od zacatku...