Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Michaeles
26.10.2015 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Osobně si myslím, že to bylo velice dobře napsané. Moc se mi líbil pohled zpět do minulosti a vyprávění o hypnoze. Jsem zvědav na další jejich knihy

St. Jimmy
21.10.2015 3 z 5

Co napsat... od Hypnotizéra jsem si sliboval o trochu víc. Příběh je zajímavý, hlavní postavy jsou více či méně sympatické, Joona Linna je takový sympatický komisař. Pro mě se ale kniha prostě potýká s určitou nekonzistentností - to jsem takhle zhltnul 70 stránek jen tak, abych se následujícími třiceti jen protrápil. Od bestselleru prostě čekám víc, čekám, že mě popadne za hlavu a donutí mě zírat do knihy a nadšeně hltat každou stránku, nebo alespoň většinu. To je tady pravda tak z půlky, tak proto i nižší hodnocení. Možná příště.

bareva
17.10.2015 5 z 5

Kniha byla napínavá. Těšila, co se dozvím v další kapitole, ale rozhodně více jsem se "bála" ve Svědkyni ohně. I tak to byl skvělý zážitek a těším se na další osudy Joony Linnny.

ritta
09.10.2015 1 z 5

Přečetla jsem od této dvojice většinu knih,ale tato byla velkým zklamáním.Po knize Svědkyně ohně jsem čekala stehné napětí,ponurost a nepředvídatelnost.Přišlo mi jako by knihu napsal někdo jiný,autorům opravdu nepodobné.

Eigis
02.10.2015 4 z 5

Kniha na řadě míst postrádá ten správný tah na branku, děj je vlažný a docela se vleče. Což se autoři snaží vynahradit místy drsnějšími popisy vražd a sexuálních scén. Příběh samotný, ale není špatný i když místy trošku přehnaný.

Smardik17
28.09.2015 4 z 5

Skvělý příběh, napínavý a plný zajímavých postav. Komisař Joona Linna je boží. Kniha akorát byla v některých úsecích velmi zdlouhavá

konicekbily
25.09.2015 3 z 5

Chytře vymyšlená zápletka je degradována roztaženým dějem, zbytečnými, často i opakovanými popisy, návrat o deset let mi připadá zdlouhavý, a tak z pěti hvězdiček ze začátku knihu se hodnocení smrsklo na tři.

Kllarriss
21.09.2015 5 z 5

Skvělá, poutavá detektivka. Můžu jen doporučit...kdybych měla více času, tak bych ji přečetla klidně jedním dechem :-)

Leiko
07.09.2015 3 z 5

Knihu jsem nakonec po větším úsilí dočetl, ale vlastně jsem si ji vůbec neužil. Dějová linka je roztříštěná a nelogická. Postupně je rozvíjeno několik příběhů, které jsou náhle utnuty - viz dějová linka s Josefem. Erik v jedné chvíli pátrá v archivu po nahrávce videa, v druhé si bez problému vzpomene sám na každý detail, který se odehrál před deseti lety. Každá postava má nějakou poruchu nebo nemoc. Půlka knihy je zbytečná a uměle natahovaná.

Centropenka
07.09.2015 5 z 5

Od prvního do posledního písmenka výborně napsaná detektivka. Po druhé kapitole jsem se nemohla odtrhnout, po polovině jsem četla prakticky v kuse a posledních 100 stran jsem vyloženě hltala - neskutečné rozuzlení. Jsem zvědavá, jestli další díly volné série obhájí první díl.

zd0981
01.09.2015 1 z 5

Neskutečné, neživotné postavy, připadá mi, že každá má nějakou vadu osobnosti, jednají chaoticky, neprofesionálně. Příběh jako by byl opsán ze zlého snu abstinujícího narkomana.
Po přečtení takových knih mne napadá, jestli si ty severské země neidealizujeme.

juli2
28.08.2015 5 z 5

První pořádná detektivka, kterou jsem zatím četla. Knížka mě naprosto nadchla a přečetla jsem ji jedním dechem. Za mě velká jedna s hvězdou a aspoň pětkrát podtržená!

Henke
25.08.2015 4 z 5

Má první knížka od těchto spisovatelů. Dobře se čte, je to napínavé, ale minimálně 3x se tam objevili nesrovnalosti - typu leželo to přede dveřmi včera a ve stejné kapitole na následující straně to tam leželo před týdnem. Ale to rozhodně není až tak na závadu a docela jsem si to užila. Tedy jdu na další knihu a jsem zvědavá :-).

Lexina
21.08.2015 4 z 5

Má první kniha od Keplera. Je bezpochyby zajímavá, ale místy jsem si říkala, proč se tak děje?..Vyhovoval mi styl psaní, kniha měla spád, rychle se četla, ale... Knihy od Adlera-Olsena se mi líbily zatím víc.

Carmichael
20.08.2015 5 z 5

Nenudila jsem se u jedineho pisnenka. Ma prvni kniha od dvojice Lars Kepler a absolutne jsem propadla jejich stylu. Skvele propracovane a kvalitni cteni. Po prvni ctvrtine jsem uz mela objednane zbyle ctyri knihy s komisarem Joonou Linnou:) Proste parada prada parada.

klarakozlova
19.08.2015 5 z 5

Tato kniha mě pohltila tak, že jsme jí měla během pár dnů přečtenou. Kdybych nemusela do práce nebo jinak fungovat, určitě bych jí zvládla na jeden zátah :-) Doporučuji!

Adilajla
17.08.2015 5 z 5

Hodně povedená kniha i dobře filmově zpracovaná. Čte se jedním dechem !

Market = )
16.08.2015 4 z 5

Celkově se mi knížka četla moc dobře, jen bych bývala byla radši, kdyby první část trvala celou dobu, krimi mi vyhovuje více než triler. Ale každopádně bezva, těšm se na další.

Mil@n
15.08.2015 3 z 5

Příliš dlouhé.

NicaCola
06.08.2015 5 z 5

Nemam slov. Jedna z nejlepších detektivek, co jsem kdy četla...:-)