Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534259/bmid_hypnotizer-65f1f83863f7f.jpg 4 6137 6137

ADK uvádí: Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat pomocí hypnózy. Jedné prosincové noci ho probudí zvonění telefonu. Volá mu detektivní inspektor Joona Linna z nemocnice ve Stockholmu a prosí ho, aby okamžitě přijel k případu malého chlapce, který je v bezvědomí, ve velmi kritickém stavu. Erik je jedinou nadějí, jak může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru. Doufají, že vraha vystopují a zachrání jeho starší sestru dřív, než bude pozdě.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Hypnotisören, 2009

Katja
10.04.2017 5 z 5

Knihu jsem z první poloviny poslechla v audioverzi, kde kvituji zejména dramatický přednes Pavla Rímského. Samotný styl psaní, použití přítomného času i Ericovy "návraty do minulosti" - to všechno mě na knize moc bavilo, ačkoliv se v prvních chvílích ono přeskakování zdálo zmatečné.
PS: a kdo by si neoblibil Joonu Linnu :-)

Jane417
06.04.2017 2 z 5

Drsný thriller, který je ale napsaný stylem, který mi absolutně nevyhovoval a přišel mi strašný! Mrazivý a napínavý děj, který nenechá čtenáře vydechnout, to ano, ale možná až moc překombinovaný. Začátek je naprosto strhující, ale pak bohužel čtivost a náboj klesá. Joona Linna mi v příběhu připadá spíš jako vedlejší postava... Moje hodnocení si možná protiřečí, ale přesně takové pocity z knížky mám!

Majdule
05.04.2017 4 z 5

První díl série se vyznačuje strhujícím až burcujícím stylem. Napomáhá tomu samozřejmě použitý přítomný čas, výkyvem ve stylu je potom rozsáhlý návrat jednoho z hrdinů do minulosti v ich formě. Toto odlišení dává tušit, že sledované vzpomínky obsahují klíč, a tak je pozornému čtenáři pachatel zřejmý nejpozději tehdy. A motivaci pochopí ještě dříve.
Jinak se mi velmi líbilo, jak si s námi autoři pohrávají, jak nadhazují stopy, které vzápětí praskají jak bubliny, ale přitom ve vzoru nenechávají volné nitky. I falešné stopy nacházejí svoje rozuzlení.
Bez mučení přiznám, že mi dost šla na nervy osobní linka Erika a Simony. A taky bych ráda blíže poznala postavu Joona Linny, který je sice vylíčen jako velký sympaťák, ale moc toho o něm nevíme. Zůstává spíš náčrtem reálné figury s několika typickými rysy, ale bez skutečného pozadí.
Ale celkově jsem se skvěle bavila a těším se na další díly.

ewi
04.04.2017 3 z 5

po vybornom Stalkerovi je tato kniha pre mna skor sklamanim ...dej je sice napinavy , ale skor ako pribehom vrazdy je o udalostiach okolo Dr. Barka .... skutocne je v pribehu vela nelogickosti, Stockholm je vykresleny ako mesto, kde sa pomaly deje zlocin na kazdom kroku , i verejne...a nikoho to nevzrusuje, policiu uz vobec nie ... liknavy. nelogicky a apaticky pristup policie v tejto knihe je asi najzarazajucejsi ...jedinym pozitivom je detektiv Joona Linna , prototyp kladasa a sympataka...

marta0912
02.04.2017 2 z 5

Knihu bych rozdělila na části, které byly jen těžkouvěřitelné psycho a části, které byly hrozně nudné.

pravnik
02.04.2017 5 z 5

První keplerovská detektivka. Absolutní bomba.

kkristynaa
31.03.2017 5 z 5

Tato švédská dvojice mě asi nikdy nepřestane bavit. Četla jsem zatím 4 knihy a všechny byly super, tato nebyla výjimkou. Nikdy se nestane, že bych aspoň tušila jak to dopadne, i když mám své teorie, Lars Kepler vždy překvapí. Pokud máte chuť na dost dobrou napínavou detektivku, tato dvojice nikdy nezklame :)

martin3724
25.03.2017 5 z 5

Perfektní kniha, která vás nenechá vydechnout a stále nutí číst dál. Jediné, co bych vytknul byla zbytečně zdlouhavá část s flashbackem. Ale jinak bomba, 5*.

etrnka
24.03.2017 3 z 5

Po tehle knize jsem sahla jen diky knizni vyzve..uprimne? Nejak nevim, co je na tech severskych detektivkach zvlastniho? tohle byla jedna velka estrada neuveritelnych prihod..mno, abych nebyla uplne zaujata, tak mozna jeste jednu sanci nejake dam...

Janičta
19.03.2017 3 z 5

Severský spisovatel co se dá na krimi žánr, musí mít dost těžký život. Všichni totiž tak nějak očekávají trhák a to se vždy každému nepovede.

Kniha nebyla úplně špatná, to zas ne. Začátek a konec ok, ale ta retrospektivní část byla trochu moc dlouhá a opravdu mě nebavila. Co hodně ubírá na kvalitě jsou nelogičnosti, které se nedočkají nějakého toho objasnění - pro mě je tam "děr jak v ementálu"

Ps: lidi já Vás všechny ták miluji... Za všechny ty spoilery, které prostě neumíte OZNAČIT!!!! To je tak těžké napsat pozor spoiler ( helemese, i já to dokážu). U detektivky prostě nechcete, aby vám vyžvanili tolik záchytných bodů....

analizátor
19.03.2017 3 z 5

Nebylo to špatný, první polovina lepší než druhá, lepší průměr. Ale nepadnu z toho na zadek jen kvůli tomu, že je to "severské".

JankoSvec
14.03.2017 2 z 5

Úvod knihy perfektný, vtiahne do deja, po čase nastal v knihe veľký zlom, celý dej sa
odklonil od hlavného prípadu, čím viac sa blížil koniec tým viac ma kniha nudila.Bez napätia, zato plno nepravdepodobných a nelogických zvratov, postavy nedostatočne vykreslené, nelogické skákanie v čase, nevysvetlené veci napr. ako Jozef vypátral Evelyn ...
Kniha bola totálnym sklamaním.

mi-380
13.03.2017 4 z 5

Pokud se potkáme se skupinou nebezpečných pacientů psychiatrie, musíme očekávat opravdu mrazivé hororové scény a ty jsou zde proloženy dlouhými spojovacími přípravnými a vysvětlujícími pasážemi. V jejich centru ale kupodivu není policista Joona Linna, ale doktor Erik Bark, takže první díl série vypadá, že Keplerovi původně plánovali psát o úplně jiném hrdinovi svých románů (pokud tedy plánovali pokračování).
75% (zatím 2506 hodnotících s průměrem 82%).

Krizovakri
12.03.2017 4 z 5

Autor opět nezklamal. Kniha plná napětí, zvratů a severské razance. Jen restrospektivní pasáž mohla být kratší. Kniha plynule přechází z jednoho případu do druhého, které se poté navzájem prolnou.

Miťuli
12.03.2017 5 z 5

Čtivá severská detektivka. Zajímavý vývoj děje, prolínání časových linií....

kklepkaa
10.03.2017 4 z 5

Tak tohle bylo sakra drsné, ale od těch skandinávských autorů už se to tak nějak čeká. Začátek je jednoznačně nejlepší. Část s flashbackem se mi zdála zbytečně natáhnutá. Detektiv Joona Linna byl sympaťák, škoda, že ho tam moc nebylo.
Jak už to tak vypadá, mám rozečtenou další detektivní sérii.

petunkav
08.03.2017 5 z 5

Toto je už moje druhá kniha od dvojice autorů. Opět jsem spokojená. Detektivka má zajímavý propletený děj - názory, že je místy přehnaná nesdílím. Je to opravdu hodně zamotané, děj se po určité části odvíjí úplně jiným směrem.
Někdo má názor, že je děj přehnaný, reakce postav neúměrné - mě se ale nezdá. Těžko soudit, co je v psychicky náročné situaci správné nebo přehnané a co ne.
Mě se Hypnotizér líbil, určitě si přečtu další knihy s detektivem Linnou.

petruuuna
07.03.2017 5 z 5

Moje první a určitě ne poslední setkání s Joonou Linnou :)

Teninka
01.03.2017 5 z 5

Hypnotizér se mi líbil, opravdu mě velice zajímalo, kdo unesl Benjamína a jak se děj bude vyvíjet dál a od 70% přečtené knihy jsem musela zbytek dočíst během jednoho dopoledne, protože závěr byl opravdu zajímavý a napínavý. A proto, že kniha byla za mě fakt dobrá, tak dávám 5 hvězdiček :-)

roso.mak
25.02.2017 1 z 5

Tato kniha na mě nezapůsobila ani tak dokonalým detektivním dojmem, jako přesvědčením, že nikdy nebudu žít ve Švédsku. Protože z vedlejších epizodek dodávaných jako bonus k detektivnímu dvoupříběhu ve kterém jeden vyšumí do ztracena a druhý je natahován mírně za hranice čtenářovi pozornosti, mám neodbytný dojem, že Švédsko je země kde: banda teenagerů může držet 4 letou holčičku za nohy z nákupní galerie a nikomu to nepřipadá divné, natož aby zakročil, dospělého okamžitě zažalují, když se mladého kluka zeptá, jestli neví, kde je jeho sestra dřív, než se mu zahojí bebí na prdýlce, nehledě na to, že se ukáže je to malej vrahoun a umřou kvůli tomu dva další lidi. A hlavně, žádný z vrahounků za to nemůže, protože ani jednoho matka dost nemilovala.
To člověka akorát rozčílí natolik, že začne stranit nepříteli a doufá v co největší jatka.