InTyMně

InTyMně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541598/bmid_intymne.jpg 4 724 724

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

evineckY
28.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Začátek knihy mně fakt bavil a dlouho jsem se tak nenasmála. Je poznat, že autorka prožívala opravdu pěkné dětství bez jakýchkoli starostí. A v tom je ten problém, který ji nepřipravil na život. Připadá mi totiž nevyzrálá, nedokáže u ničeho vydržet.

ˇˇ Je mi přece těch třicet, to je hluboká dospělost, přestože se pořád cejtim jako malá dvanáctiletá holka, která jen chodí po světě ve skafandru s podobiznou větší holky…ˇˇ

jannik
25.03.2021 4 z 5

Az me prekvapilo, jak se dobre cte. Autorka je o 2 roky mladsi nez ja, coz urcite pomohlo, protoze jsme vyrustaly a dospivaly ve stejne dobe. Bavilo me, ze vypraveni slo tematicky a nikoli chronologicky, i tak mi prisly vsechny navaznosti dostatecne jasne a vlastne to je mozna duvod, proc si v budoucnu chci urcite precist knihu znovu - a to delam opravdu jen velmi vyjimecne. A ja vzdycky ocenim pohled do zakulisi, takze me dost bavily pasaze z novinarskeho prostredi. Zaverem? Minimalne vsem tricatnikum doporucuji. Ta doba, ve ktere jsme dospeli byla rozhodne vyjimecna, tak proc si ji nepripomenout a nepodivat se na pribeh nejakeho vrstevnika.

Kiwisska
22.03.2021 4 z 5

Vzpomínky na dětství byly super, od srdce jsem se zasmála.. Pak se z knihy stala zpověď a terapie v jednom, ale mně to vůbec nevadilo, četlo se mi to dobře a soustu pocitů jsem dokázala pochopit.

Adusa68
20.03.2021 5 z 5

Přesně v tomhle stylu jsem uvažovala, že bych napsala i já svou knížku. Bohužel mě ale Markéta předběhla. Ale kdo ví :)
První půlka knížky jsou vzpomínky především na dětství v devadesátkách a dospívání v novém tisíciletí. U hodně věcí jsem se musela fakt smát, protože jsem je téměř zapomněla a já děkuji autorce, že mi trochu osvěžila paměť.
V druhé půlce knížky už je to opravdu intimní zpověď a pro autorku asi trochu i terapie, ale mě to bavilo. Oceňuji, že je v knížce popsána realita života dnešních "mileniálů" (i když tohle označení taky nesnáším). Spoustu lidem tak může pomoci to, že chodit k psychologovi není žádná ostuda a že být sám a být tak spokojený je taky v pořádku.

Pechule
10.03.2021 4 z 5

Markéta Lukášková mě baví. Bohužel nebudu v hodnocení originální, ale mám pocity, jako většina komentujících pode mnou - super čtení, v něčem vtipné, v něčem vidím sama sebe a to jsem o nějaký pátek starší, v něčem i k zamyšlení a sebepoznání. Prostě si knihu přečtěte a vychutnejte :-)

Monačte
24.02.2021 5 z 5

Jako bych znovu prožila dětství, dospívání i začátek dospělosti ve velkoměstě. Kdybych měla napsat svoji biografii, pravděpodobně by mě nařkli, že jsem okopírovala InTyMně.

Dana7746
18.02.2021 5 z 5

Lukáškovou miluju, za její přístup k životu, za její opravdovost. Její knihy jsou taky takové.

MarceD.
15.02.2021 5 z 5

Příjemná knížka, styl Markéty Lukáškové se mi moc líbí. Svěží jazyk a kniha rychle plyne, přestože v podstatě nemá žádný děj. Hodně příhod, hlavně z mladšího věku, mi bylo velmi blízkých, jako bych četla o sobě.

katicaj
01.02.2021 5 z 5

Skvělá oddechova knížka plná autenticity, ve které se snad každý musí vidět. Posledních několik kapitol se mi líbilo asi nejvíce.

zouharov
28.01.2021 4 z 5

Bavila mě hlavně první půlka. Chvílemi jsem se smála nahlas, asi je to tím, že jsem podobný ročník jako autorka, tak jsme hodně situací prožívali podobně. Fajn vzpomínky.

katulkav
18.01.2021 3 z 5

Oddechova autobiografie pro ty,kteří si chtějí zavzpomínat na dětství v devadesatkach. Víc jsem zvědavá na Lososa v kaluži,kterého hodlám v budoucnu přečíst.

MartikB
16.01.2021 4 z 5

@pandikralovna Markétka mě chytila za srdce svou první knihou - Losos v kaluži - (recenzi na ní najdete také na mém profilu ) a během dvou měsíců jsem přečetla všechny její příběhy. Tahle kniha je úplně jiná než Ty předchozí. Je to o jejím dětství a dospívání do dnes. Občas jsem měla pocit,že čtu sama o sobě a připomněla mi takové maličkosti na které člověk během dopisování zapomíná. Třeba tang a puding Sladká vášeň ????????

Určitě doporučuji přečíst,je to vtipná a oddechová literatura. Děkuji a budu se těšit snad brzy na další ????????
Dávám čtyři hvězdičky, protože ty předešlé knihy se mi líbily o chlup více.

Malíček
14.01.2021 4 z 5

Markéta Lukášková je rozhodně můj objev roku 2020. Začala jsem s Lososem v kaluži, pokračovala Pandou a nakonec přišla tahle knížka. Musím říct, že se mi hodně líbí autorčin styl psaní a naprosto zbožňuju tohle vydání od Motta, v knihovně vypadají knížky od Lukáškové fakt krásně.
Kniha mě vtáhla do děje a četla se jedna báseň. Je to vtipné, úsměvné a nechybí sarkasmus (a takové knihy já ráda!).
Kdybych měla InTyMně srovnat se dvěma předchozími knihami, doporučila bych nejdřív je a až pak tuhle. Což ale nemění nic na tom, že se mi moc líbila a určitě se v nejbližší budoucnosti chystám i na Vlaštovku v bublině.
A doporučuju!

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: Od Markéty Lukáškové jsem již četla Lososa v kaluži a Vlaštovku v bublině, obě tyto knihy se mi moc líbily, tak jsem neváhala a půjčila jsem si od ní zbývající 2 knihy- InTyMně a Pandu v nesnázích. Tato recenze bude zaměřena na knihu InTyMně, jen podotknu,že Pandu v nesnázích mám nyní rozečtenou a vypadá velice dobře.
Už od prvních stránek mě kniha vtáhla do děje a velice dobře a rychle se mi četla. Velice mě v knize bavily autorčiny příhody a zážitky z dětství a později z dospělosti , u kterých jsem se zasmála, někdy skoro nahlas a některé pasáže v knize mi v něčem i otevřely oči a díky nim jsem se na mnoha věcmi zamyslela. Pomohla mi hlavně ta část knihy,kde autorka popisovala jak se vypořádávala s nízkým sebevědomím a úzkostmi,kde jsem se nad hodně věcmi zamyslela. Sice jsem nezažila dobu devadesátek,kterou autorka v knize popisuje, ale bavilo mě to snad ještě více,než kdybych tuto dobu zažila, protože jsem se dozvěděla ještě trochu více o tom,jak to v této době chodilo, co zrovna bylo trendy a tak. Velice mi sedl autorčin skvělý smysl pro humor, díky kterému mě kniha bavila ještě více a někdy jsem se držela abych se nezačala smát nahlas. Díky stylu psaní se kniha četla doopravdy sama a ani jsem moc nevnímala otáčení stránek,protože jsem neměla problém s tím se začíst.
Pokud hledáte nějakou knihu, u které se zasmějete, kde zjistíte jak se žilo v devadesátkách a zároveň Vám v něčem otevře oči,tak Vám knihu InTyMně mohu jen a jen doporučit.

janka3232
01.01.2021 3 z 5

Trochu bych čekala víc, než jen řazení vzpomínek, ale i to obyčejné řazení vzpomínek je velmi čtivé. A upřímně bych dodala - kéž by bylo delší! Jakmile se autorka dostane do dospělosti, je to trochu nuda.

Annie10
26.12.2020 5 z 5

Zajímavý životopis spisovatelky. Ze začátku mi trochu vadily skoky mezi roky, ale později jsem si zvykla a v dospělosti byl dej chronologický.

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Upřímně, s Lukáškovou si nevím rady. Nemyslím si, že to co píše, je nutně ehm "literatura". Jsou to dobré a humorné terapeutické zápisky. A v tom je to. Ona si na velkou literaturu nehraje. Je mezi všemi těmi skvěle zavedenými Soukupovými takovým outsiderem, který si klestí cestu sám - a tím jí fandím. Necítím z ní pražskou namyšlenost, ale poctiví hledání. Zatímco jiné autorky píší na efekt a bojí se opustit své zajeté koleje, Lukášková jde do života i psaní čelem, takřka po hlavě, poctivě, hledačsky. A proto jí mám rád. Za tu životní pocitovost. A proto i pět hvězd tady za ten nostalgický deníček, je to ona, jak ji známe a máme rádi.

Bramborak81
12.12.2020 3 z 5

Je mi sympatický autorčin humor, její sarkasmus a sebereflexe i v těžkých etapách jejího života. Fajn připomínka na život v devadesátých letech. Losos v kaluži se mi líbil o trochu víc.

janyska13
01.12.2020 5 z 5

Tak trochu životopisná kniha autorky, s návraty do minulosti. Zrovna tohle jsem teď potřebovala, nostalgii, humor a moudra.

girdi
12.11.2020 3 z 5

Závěrečná část knihy se mi moc líbila. Ale jinak mi přišlo, že tomu chyběla nějaká jiskra, zápletka, který by utkvěla. Historky z dětství sice často zahrály na správnou vzpomínkovou notu a autorka píše svižně a vtipně, což mě sedí, ale nějak mi přišlo, že jsme spolu s ní až moc často jen tak klouzali po povrchu.