InTyMně

InTyMně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541598/bmid_intymne.jpg 4 724 724

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

KateTheBlogger
04.10.2020 4 z 5

Jsem devadesátkové dítě, takže mě knížka neskutečě bavila, protože to chvílemi bylo jako číst o sobě. Konec mě nicméně překvapil. Ačkoli jsem četla předchozí autorčiny knížky, nevěděla jsem nic o jejím životě. Oceňuji autorčinu odvahu upřímně psát o svém životě. A pokud jste devedesátkové dítě tak je tato knížka povinnou četbou!

marie3541
27.09.2020 1 z 5

Tohle bylo moje první setkání s tvorbou autorky. Nemohu říct , zda se mi kniha líbila nebo ne. Spíše mne tak nějak neoslovila . Začátek docela šel , vyprávění o dětství ....ale ke konci už mne knížka moc nebavila.

aleneckam
27.09.2020

Jsem ročník 1985, autorka 1989, takže jsme obě vyrůstaly ve stejném období 90. let, připomnělo mi to spoustu věcí, na který jsem zapomněla, bylo příjemné se opět do toho období vrátit. Je to vlastně autobiografie a velmi mne překvapila intimní zpověď autorky, která z vtipného vyprávění přechází do vážnějšího v dospělosti. Doporučuji všem devadesátkovým dětem a taky fanouškům autorky, všechny její knihy se mi moc líbily :-)

InesRodriguez
21.09.2020 5 z 5

Za mě je InTyMně autorčina nejlepší knížka. Pominu vysokou míru ztotožnění se s její osobností, skutečnost, že jsem se při každé druhé až třetí stránce musela nahlas smát i v MHD nebo ve vlaku (což se mi běžně nestává). Pominu i to, že mi tímhle vyprávěním připomněla jedny z nejlepších let mého života. Píšu "pominu", protože tohle všechno jsou vysoce subjektivní věci, a přiznejme si, že ne každý z nás je introvert narozený koncem 80. let, který se snaží zapadnout do dnešního šílenýho uhánějícího světa a zároveň neztratit to úžasný, co v sobě má.

Z objektivního hlediska šla autorka s kůží na trh a čtivě, vtipně a s obdivuhodnou mírou sebereflexe sdílela obrovský kus sebe a svého života. Navíc se jí podařilo autenticky zachytit devadesátá léta, takže je tahle knížka tak trochu i kronikou.
Díky! :)

tina9338
16.09.2020 5 z 5

Tohle je trosku jina forma nez ostatni knizky od spisovatelky, naopak tady popisuje sama sebe, sve detstvi, dospivani, coz je velmi humorne a mela jsem to podobne, takze me to moc bavilo, ale pak se vrhne na dospelost a veskera uskali co to prinasi a je skvele, ze to takhle otevrene napsala.

Shirlei
15.09.2020

Knížka je velmi humorná a zábavná. Líbila se mi už jen z toho důvodu, že jsem ve stejném období vyrůstala a tak mi to připomíná mé dětství a dospívání. Také se autorka v příběhu zmiňuje o úzkostech, jež trápí čím dál více lidí a osobně si myslím, že by se o nich mělo více mluvit. Sama s nimi mám bohaté zkušenosti. Velice hezky napsaná knížka, taková ze života.

bagel
09.09.2020 3 z 5

Jsem sice (dost) starší, ale bylo fajn si devadesátky připomenout. A zajímavá byla poslední část o působení v médiích.

kacenka075
29.08.2020

Tohle bylo velké zklamání a knihu považuji za vycucanou z prstu proto, že nakladatel po autorce "něco chtěl".

Peace
11.08.2020 4 z 5

"Když je něco snadný, není to automaticky to správný řešení."

Autorčiny knihy mám ráda a ani tato nezůstane výjimkou. Moc ráda jsem si díky ní zavzpomínala na svoje vlastní dětství, které je skoro jako přes kopírák od jejího :o)

Nikol681
28.07.2020 3 z 5

Parádní oddechovka :))

Lenka51
17.07.2020 5 z 5

Tak to byla opravdu jednohubka na jeden večer. Svižná, vtipná, autentická. Přesto, že jsem ještě o deset let mladší než autorka, poznala jsem se ve spoustě situacích a skvěle si zavzpomínala. Pokud nemáte příliš velká očekávání, jistě budete spokojeni.

Sazinek
16.07.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, četla se poměrně samo. Dopředu jsem nevěděla, že se jedná o autobiografii. Jelikož je autorka o pár let starší, tak kapitoly o dětství mě dokázaly rozesmát. Jako oddychovka určitě stojí za přečtení.

allebra
08.07.2020 4 z 5

Kniha se hezky četla, líbil se mi autorčin styl psaní. Navzdory generačnímu rozdílu jsem dost věcí z knihy také prožila, ať už osobně nebo prostřednictvím svých dětí, takže mi kniha byla blízká. Je to moje první setkání s autorkou a těším se na její další knížky.

Andrea2811
07.07.2020 2 z 5

Předem jsem nevěděla že se jedná o biografii a proto mě první část moc nezaujala. Bylo hezké vzpomenout si na všechny věci z dětství, ale na druhou stranu mi přišlo, že už toho bylo až moc, a že se autorka snažila udělat z každé kapitoly docela násilnou devadesátkovou senzaci. Potom najednou jakoby se něco změnilo a kniha dostala naprosto jiný ráz. Druhá část knihy o dospělosti se mi asi líbila více nicméně i tak musím hodnotit nízkým hodnocením.

ErikaJ
27.06.2020 5 z 5

Moje druha prectena kniha od Markety Lukaskove a opet velke nadseni. Jeji styl psani mi proste sedi. Skoda, ze doma nemam jeji prvotinu Losos v kaluži, hned bych se do ni po teto knizce, kde byla zminovana, pustila...

Jana283
15.05.2020 1 z 5

Nejste přece ten typ, který kouká na nekonečné seriály, tak si jako správný intelektuál večer otevřete knihu. Jenže po pár stránkách zjistíte, že jste v jakémsi seriálovém ději o ničem, který svým způsobem prožívá (prožíval) každý, k tomu trocha té řachandy (posraný spolužák, zvracení do polobotek atd). A ty motivační bláboly na konec, kde autorka ujišťuje sama sebe, že její život je nej…je na krabičku antidepresiv nejen pro ni, ale i pro čtenáře.

S.H.
11.05.2020 4 z 5

Tak první polovina knihy se téměř shoduje s mým životem, neuvěřitelné! Kniha byla moc pěkná a myslím, že to pro autorku nebylo jednoduché jít s kůží na trh, to si zasluhuje můj obdiv!

bigben
04.05.2020 3 z 5

Osobní zpověď autorky, jejíž knížky jsem předtím nečetla. Spousta historek byla z mého dětství, což ve mě vyvolala vzpomínky na to období. Kniha byla svižná, vtipná, ale pak najednou úplně odlišný konec....

OsolenéKnihy
01.05.2020 4 z 5

Autorku znám díky Lososovi a ten mě bavil více, ale to jen proto, že mám prostě knihy s jasnou dějovou linií raději. Tohle mě obrovsky překvapilo, četla jsem na to smíšené reakce hodnotící knihu jako průměrnou, asi i proto to má očekávání předčilo v mnoha ohledech. U této knihy jsem se jak smála, tak zamyslela. Konec se mě opravdu dotkl a myslím, že kniha zobrazuje cestu od dítěte k dospělé velice nenásilně a přístupně. Sice je to stále oddechové čtení, ale má to i něco do sebe a já si to moc užila. Na další autorčiny knihy se moc těším.

simona5r
22.04.2020 2 z 5

Markéto, pokud si čtete toto hodnocení, moc mě mrzí, že nehodnotím úplně optimisticky. Kniha mi bohužel nesedla, i když jsem po ní sáhla, jako po oddychovce a nic víc jsem od knihy nečekala. Vzpomínání na dětství, které ještě není tak dávno, bylo místy úsměvné, ale celkový dojem z knihy mám bohužel nijaký.