InTyMně

InTyMně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541598/bmid_intymne.jpg 4 724 724

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

los
30.01.2020 1 z 5

první polovina knihy sdružující reminiscence na autorčino dětství v 90. letech mi připomněla knihu Jeden kopeček šmoulový - drobné vtipné postřehy a společně sdílené reálie, ale tak nějak o ničem; druhá část zase knihu Zmrzlina s příchutí záměru - egomanické a sebeanalyzující terapie psaním

kniha je stylově, žánrově, kompozičně i myšlenkově nevyvážená, v takové podobě vůbec neměla vyjít

Nyoko
27.01.2020 1 z 5

Po Lososovi jsem tuhle knihu četla jen proto, že autorka vyrostla na stejném sídlišti a je jen o pár let mladší než já. Četlo se to snadno, mnohokrát jsem se živě vrátila do dob dospívání, ale nic hlubšího ve mě kniha nezanechala.

michaela1992
26.01.2020 3 z 5

Předem potřeba říct, že jsem ovlivněna již předešlou tvorbou autorky. Ale co naplat. Zase to bylo skvělé. Miluju tenhle nenucený styl humoru a sarkasmu. A všeho v čem se můžu nalézt. Navíc tenhle návrat ke kořenům byl prostě skvělý. Akorát v tom názoru na Brno se tedy zásadně rozcházíme. :D

aja0661
25.01.2020 5 z 5

Dalsi skvela knizka! Presne jsem se v ni videla...tesim se na dalsi

CarolC
22.01.2020 5 z 5

Několikrát jsem se v autorce sama našla. Má můj obdiv tohle všechno říct veřejně světu. Nechápu a obdivuju navzájem. Myslím, že v některých chvílích po ní budu chtít sáhnout ještě několikrát.

eliskapokorna
20.01.2020 4 z 5

Kniha od Markéty opět skvělá. Jsem sice z pozdních devadesátek, nicméně mě bavila od začátku do konce. Kniha čtivá, vtipná a trefný popis dnešní Instagramové doby. Klobouk dolů o upřímné autorčiné situaci „single“ , protože člověk si své já musím občas uvědomit. Moc pěkné!

Limonadovyjoe
20.01.2020 4 z 5

Velice osobní zpověď autorky, díky které teď vím, že ji znám vlastně mnohem dýl, ať už ze stránek jenpromuze.cz nebo g.cz. Do toho krásné a vtipné vzpomínky pro nás devadesátkové děti se všema těma úchylnostma co k tomu patří. No co dělali jsme to všichni.

LucaR8
18.01.2020 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Markéty. Bylo ale moc fajn si zavzpomínat na dětství a bezstarostnost, které naše děti bohužel nikdy nezažijí a to je moc velká škoda.

cornetka
13.01.2020 5 z 5

InTyMně - Markéta Lukášková
Pokud jste prožili dětství a dospívání na konci 80. a během 90.let, tak vás knížka určitě pobaví stejně jako mě. Situace vám budou dobře známé a ještě se zasmějete. Nemám k tomu co dodat - prostě oddychovka, kterou si musíte přečíst.

pollyCobain
12.01.2020 4 z 5

Vůbec ne špatné čtení, místy chytlavé a vtipné. Na odlehčení ideální :)

syrecken
05.01.2020 5 z 5

Milé a vtipné čtivo, které si užíváte plnými doušky, při kterých vzpomínáte na dětství, které bylo tím nejlepším. Během čtení se několikrát najdete v situacích, ať už vtipných (při kterých se smějete tak, až vás bolí břišní svaly) či vážnějších. Jestli chcete zábavnou a milou oddechovku na večer, tenhle flashback do devadesátek je jasnou volbou!

sinamona
04.01.2020 5 z 5

Zcela trefný flashback do devadesátkového dětství (jsem také roč.88), kniha vtipná, milá, sarkastická s postupujícími léty, stejně jako život, vážněla. Obdivuji tu odvahu "svléknout se z kůže" odhalit svůj život a vlastně nejen to, mít odvahu na víc věcí, které jsou v životě důležité-pro mě dost poučné........ a teď jistě čekat, co my všichni čtenáři na to a jistě nejen my :) Kývu, spokojeně kývu, děkuji autorce za skvělý prožitek při čtení, za připomenutí mnoha věcí, které máme společné. Kniha mi dělala společnici po 3 večery ve vaně, skoro jsem se rozpustila :), ale nemohla jsem se odtrhnout. Příjemný styl psaní, který mě baví a vyhovuje. Intymně přidávám k Lososovi a Pandě do knihovny a těším se na další tvorbu! ♡

netty
04.01.2020 5 z 5

Tak tohle byl skvělej návrat v čase! Já sice nevyrůstala v Budějcích (takhle se to totiž říká správně, žádný Budějovice), ale měla jsem pocit, že Markéta vypráví moje zážitky z dětství a puberty. Připomněla mi i věci, na který jsem už zapomněla, jako třeba seriál Helena a její chlapci, i když na ten jsem nejspíš zapomněla schválně. První tábor, první diskotéka, první Harry Potter, první... no to je jedno. Markéty styl psaní mě hrozně baví, vlastně se její knížky čtou tak nějak samy. Když vyšel Losos v kaluži, přečetla jsem ho asi za dvě hodiny a pak jsem na sebe byla strašně naštvaná, že jsem si ho nešetřila. Stejně jsem to udělala s Pandou a slíbila jsem si, že u InTyMně už tuhle chybu neudělám. Udělala. A až vyjde Markétě další kniha, tak si to taky slíbim, ale už teď tak nějak podvědomě vim, že to stejně nedodržim. Protože to se prostě jinak nedá. Takže díky Markéto, jste fakt dobrá! ????

Vakalik
04.01.2020 4 z 5

Super! Tím, že jsem z JČ, je mi příběh o to bližší, jelikož například tři uvedené postavy-legendy města České Budějovice jsou tam opravdu známe. Tím, že autorka popisuje reálné prostředí a reálné události, vtáhne čtenáře o to víc do děje.

Majký_
01.01.2020 4 z 5

Čtivé, vtipné, upřímné. Z mého pohledu se autorka lepší s každou knihou. Těším se na Vlaštovku.

petrucha86
31.12.2019 5 z 5

Nepsala jsem to já? Protože svoje dětství jsem tady našla popsané úplně dokonale, děkuji za zábavný návrat do minulosti!

mynonka
29.12.2019 4 z 5

Během čtení knihy se z Markéty stane vaše kamarádka. Tím pádem psát nějakou kritiku na knihu je vlastně komplikovaná věc. Ale pravda je, že se to strašně dobře čte a do max. dvou dnů jste na konci. Poslední kapitola sice působí lehce nadbytečně, ale zase končíte v opitmistickém duchu, a o to asi šlo. Jediným zádrhelem pro mě byla část s Brnem, kdy jsem jako několikaletá brněnská náplava drtila mezi zubama něco o Pražáčcích :D.
Závěrem...líbilo se mi to, mělo to dostatek sebereflexe, četlo se to opravdu dobře, takže doporučuji :).
( Ps: Celou knihou jsem přemýšlela, že vlastně seznámení s chlapem pro ni teď bude dost jednoduché: předá knihu se slovy: "Jestli i po přečtení budeš mít zájem, tak se ozvi". :D)

axi81
28.12.2019 2 z 5

Novou knihu Markéty Lukáškové jsem si moc užila. Hrozně jsem se na ni těšila, Losos mě zasáhl, Pandu jsem vdechla (bohužel už si ale ani nevybavím, o čem byla), tato byla lehká, jakoby se nic nedělo, sled vzpomínek, ve kterých si každý najde to své. Nízké hodnocení knihy je pouze subjektivním hodnocením mého dalšího vztahu k ní. Asi si za pár týdnů opět nevybavím, čím mě tak bavila. Navíc, Barcelona mi přišla mimo. Ačkoli tuším, že právě Barcelona je pro Markétu osudným mezníkem, připadala mi psaná úplně jiným jazykem, stylem...prostě pro mě byla v této knize tak nějak navíc... Autorka si ji mohla nechat např. do své 4. knihy..? :-)

Susan94
27.12.2019 3 z 5

První část knihy byls průměrná, autorka se snažila psát vtipně a odlehčeně. poslední část naopak se mi líbila moc. Opravdu oceňuji takovou otevřenost a závidím, že to dokázala a tu první knihu napsala. Taky bych se že svého života potřebovala vypsat...

noretakla
25.12.2019 5 z 5

Vzpomínky na dětství a pubertu, sepsané pomocí vtipné autobiografie. Zhltnuto jedním vrzem, kniha splnila má očekávání. Devadesátkové děti budou chápat a přitakávat v jednom kuse.