Končí sa to nami

Končí sa to nami
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540037/bmid_konci-sa-to-nami.jpg 4 3462 3462

Lily to nikdy nemala ľahké, napriek všetkému tvrdo pracovala na tom, aby si vybudovala život, po akom túži. Presťahovala sa z malého mesta v Maine, kde vyrastala a študovala, do Bostonu a tu si otvorila vlastné kvetinárstvo. Keď medzi ňou a šarmantným neurochirurgom Rylom Kincaidom preskočí iskra, zrazu sa zdá všetko až príliš dobré na to, aby to bola pravda. Ryle je sebavedomý, svojhlavý, možno aj trochu arogantný. Zároveň je citlivý, múdry a má slabosť pre Lily. Jeho averzia k záväzkom ju však dosť znepokojuje. Ako sa Lily krôčik po krôčiku zbližuje s Rylom, vynárajú sa jej spomienky na prvú lásku Atlasa Corrigana aj na trpkú minulosť. Atlas bol jej strážnym anjelom, jej oporou. Keď sa nečakane vráti do jej života, ohrozí všetko, čo si s Rylom namáhavo vybudovali. Colleen Hooverová v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe prináša srdcervúci príbeh o láske, ktorá stojí nad všetkým.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Ends With Us, 2016

HDosoudilová
23.07.2021 4 z 5

I tento příběh byl velmi čtivý, zajímavý a emocemi nabitý. Pro mě je toto téma také tak trochu osobní. Právě kvůli tomu jsem se dokázala vcítit do hlavních postav. Ovšem i přesto mi tam pár věcí/reakcí/situací tak úplně nesedělo. To bych ale prozradila až příliš z děje.
Co se týče konce, překvapil mě. A vlastně v určitém směru jsem spokojená s tím, jak to dopadlo ale taky si říkám, že to bylo až příliš...
Nejvíc mě však zasáhla závěrečná slova autorky. Ale pozor! Ta si přečtěte opravdu až na závěr. I přesto všechno u mě však vede jiná autorčina kniha.

Kristy.Seb
22.07.2021 5 z 5

Neexistuje nic takového jako špatní lidé. Někdy jenom děláme špatný věci. V každém z nás je kus dobra.

Stará rána se musí zahojit, než na ni vyroste nová kůže.

Život je zvláštní. Máme jen vyměřený počet let a musíme je žít tam plně, jak se dá. Nemůžeme marnit čas na něco, co by se možná jednou mohlo stát, nebo co se třeba nikdy nestane.

Možná, že láska vždycky neopíše celý kruh.nekdy se jen objeví a zase zmizí, tak jak někteří lidé ve vašem životě.

Někdy se objeví nečekaná vlna, zmocní se vás a odmítá vás vyplivnout.

Cykly se udržují, že je tak mučivé je přerušit.clovek v sobě musí najít nesmírnou odvahu a vydržet nesmírnou bolest, když chce narušit důvěrně známý vzorec. Někdy se zdá snadnější zůstat v zaběhnutých kruzích, než se odrazit a skočit s vědomím,že možná nedopadne na nohy.

Skvělý, skvělý, skvělý! Klobouk dolů před Lily. Umět skočit chce sakra velkou odvahu a tu ona měla!

anet.myblog
19.07.2021 5 z 5

Tahle knížka mi doma ležela už celkem dlouho a konečně jsem se k ní dostala! Colleen už je u mě sázka na jistotu, protože tohle bylo zase “něco”. Námi to končí ve mě vyvolalo hrozně moc emocí, jako už dlouho žádná jiná knížka ne. Příběh byl popsaný hrozně autenticky a realisticky. Na konci mě dostala autorčina poznámka, příběh totiž vychází z reálných událostí. Tahle knížka rozhodně není žádná oddechovka, ale myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíc lidí, jelikož o domácím násilí je důležité mluvit. Zkrátka tuhle knížku si přečtěte️ (jen si předtím přečtěte TWs)

EvikU.
19.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Dočetla jsem večer. Ještě i ráno sbírám tu a tam části svého těla a dávám je dohromady, protože kniha mě naprosto rozsekala na malé části. Tak dokonale se vžít do hlavní hrdinky se mi už dlouho nestalo. A to se mi domácí násilí neděje. Jak to ta Collen jenom dělá, každá její kniha mne pohltí.

Já jsem chápala i to, jak je Lily zmatená, že opravdu neví, jestli ho opustit nebo ne. Bezvadně vysvětlené, vždycky jsem si říkala, že by mi stačilo, aby mě zmlátil nebo jinak ublížil jednou a šla bych od něj. Vůbec jsem si neuvědomila, že je tam i láska a hezké okamžiky, které mohou odrazovat odejít. Člověk chce věřit tomu lepšímu, pak i to když tam jsou děti, jestli je sama uživím.

Kniha mi prostě ukázala spoustu faktorů jak to je a místy mi bylo líto i Ryleho a jeho sestry a PÁNI, dávám 2x 5 * a DOPORUČUJI.

jitkapeldova
14.07.2021 5 z 5

Moje první knížka od této opravdu hodne vychvalované autorky.. a zhodnotila bych ji jednim slovem.. BOMBA..
Knihu sem přečetla za dva dny, doslova jedním dechem..
Emocionální, napínavá, krásná.. do poslední stránky sem nevěděla, jak to dopadne..
Četla jsem na doporučení slečny z knihkupectví a doporučuji též ! :) opravdu stojí za to

_Bára_
13.07.2021 4 z 5

Tak tohle jsem nečekala. Rozhodně jsem byla milé překvapená a absolutně jsem netušila jak to skončí. Samozřejmě už podle názvu Námi to končí jsem byla zmatená. A celou dobu jsem netušila s kým nakonec Lily skončí, jestli s mým favoritem Atlasem, nebo s Rylem. Colleen se opět překonala a já už se moc těším až u nás vyjde na podzim její nová knížka November 9.

nachtigalka
11.07.2021

Veľmi zaujímavá kniha, napínavá až do konca. Je v nej naozaj všetko čo prináša život, žiadny presladený románik. Odporúčam.

Hellothere
04.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle knížka byla moje první zkušenost s touto opravdu hodně vychvalovanou autorkou. A musím říct, že přesto, že jsem si jako první knihu půjčila její údajně nejlepší knihu, rozhodně si toto označení zasloužila.

Tahle knížka je jedna z těch knih, které ve mně zanechaly nějakou stopu i po dočtení. Ta kniha byla tak dobře napsaná, až z toho mrazilo. Když jsem četla scény, kdy byla hlavní hrdinka podrobována domácímu násilí, tak jsem celou dobu brečela. Nejhorší na tom všem bylo vidět její reakci potom. Že mu odpustí. Ale na druhou stranu, jí chápete. A nemůžete jí to mít za zlé.

Protože ani on, přestože jí mlátil, neměl špatnou povahu (asi záleží na úhlu pohledu), ale on si většinu z toho ani nepamatoval. Měl problémy s agresí a vztekem a ona to věděla. To ho ani omylem neopravňuje jí mlátit, to ani náhodou. Jenom říkám, že jsem chápala, proč mu vždycky odpustila.

Každopádně jsem hrozně spokojená s tím koncem. Protože a teď OPRAVDU VELKÝ SPOILER, to mezi nimi moc nedopadlo, pořád byli přátelé a měli spolu krásné dítě, které zvládli jako přátelé vychovávat spolu ve střídavé péči. A i když spolu již nechodili, pořád se přátelili, on na dceru ruku nikdy nevztáhl a fungovali i nadále. A to je přece na jednu stranu krásné. KONEC SPOILERU.

Nakonec, když jsem četla doslov autorky, tak jsem brečela nanovo. Autorka tady popisuje, proč má k této knize tak úzký vztah, protože je založen na její osobní zkušenosti z dětství, kdy její otec mlátil její mamku (nakonec se rozvedli a na ní - jako Colleen - nikdy ruku nevztáhl). Ale rozhodně to knize dodalo ještě větší váhu. Taky je tady hezky vidět, že za domácí násilí si žena/muž nemůže sám/sama, jak si někteří myslí.

Můj zážitek byl ještě o to silnější, protože jsem si o knize předem nic nezjišťovala, tudíž jsem ani nevěděla, kterým tématem se bude tato contemporary zabývat.

Takže za mě kniha neskutečně silná a povedená. Autorka mě opravdu velmi zaujala a poznamenala a určitě se chci vrhnout i na další její díla. Pokud nevíte s kterou knihou od ní začít (protože jich má vážně požehnaně), toto je velmi dobrá volba.

vera5841
24.06.2021 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha o těžkém tématu. Trochu to kazily některé těžko uvěřitelné prvky (nechutně bohatá kamarádka, která ochotně pracuje zdarma?). Pravda nejvíce emotivní část byl doslov autorky, která má můj obdiv, že dokázala jít na trh s vlastní kůží.
A musím říct, že se mě dotkl i "vedlejší" příběh první lásky. Stále jsem si musela klást otázku "Co by kdyby?

Laf
20.06.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla opravdu rychle a musím říct, že autorka se zhostila nelehkého úkolu. Vybrala si těžké téma, ale podařilo se jí to zpracovat dobře. Kniha v sobě nese spoustu poselství a je jen na každém, co si po přečtení z toho odnese. Rozhodně doporučuji každému k přečtení :)

ckamusa
16.06.2021 5 z 5

Do knihy jsem se pustila s tím, že to bude zamilovaná oddechovka. S každou další stranou jsem si stále víc říkala, jak jsem se mýlila. Autorka dokáže bravurně vystihnout a popsat emoce, kterými hlavní postava prochází a je až s údivem, jak je dokáže přenést na čtenáře.

Calwen89
15.06.2021 5 z 5

Bála jsem se tu knihu otevřít. Věděla jsem že se mi to nebude číst dobře. Je to opravdu silný příběh plný lásky a bolesti zároveň. Autorka se zaměřila především na charakteristiku hlavních postav a jejich vývoj a to se jí povedlo opravdu velmi dobře. Lily jsem si od začátku oblíbila a většinu jejích rozhodnutí naprosto kvitovala, ale co bylo horší je, že jsem si oblíbila i Rylea. O to hůře jsem pak snášela jeho proměnu. Chápu, že většině žen ta kniha nic neřekne a tak je to správně, ale já smekám a děkuji za poselství, které kniha nese. Možná bych ji zařadila do povinné četby, alespoň pro to něžnější pohlaví.

ibs
13.06.2021 1 z 5

Danielle Steel 21. storocia. Slovensky preklad miestami na zamyslenie- pubertacka vravi: “Viem, ze stvaras lapajstva.” - ???

NoctisSol
13.06.2021 1 z 5

Tahle kniha mě vůbec nebavila. Postavy(kromě Atlase) mi přišly naprosto nesympatické a jediné, co mohu pochválit je překlad, styl a obálka. Četlo se to dobře, ale ten příběh se mi fakt nelíbil. Aspoň vím, že od Colleen se budu držet dál. :D

lucah3
07.06.2021 5 z 5

první kniha od Coleen a absolutní pecka, nemohla jsem se odtrhnout. protože to byla moje prvotina od autorky, tak jsem moc nevěděla, co čekat, ale jsem ráda, že jsem knihu zakoupila - vůbec nelituju a hned mě nalákala na další díla z pera autorky.

hanavka
24.05.2021 4 z 5

Kde končí láska? Kde končí sebeláska? Může 15 vteřin obrátit život naruby? Co byste řekli svojí dceři, kdybyste věděli, že jí ubližuje ten, kdo ji nejvíc miluje? Kdy je potřeba člověku pomoct? A kdy je největší pomoc, když ho necháte odejít?

Četlo se to velmi rychle a snadno, snadné to ale nebylo.
Hvězdičku ubírám za tu přílišnou dokonalost všeho kolem - Ryla, Atlase, A + M, profesního života, životního stylu. Bylo to dokonalé až přespříliš.

TeriLin1111
10.05.2021 4 z 5

Tuhle knížku jsem dočetla asi před hodinkou a půl a přemýšlím jestli si tenhle příběh nemám nechat trochu rozležet v hlavě... ale ne napíšu to teď :D Hrozně jsem se na tuhle knížku těšila přes všechny ty ohlasy. Musím uznat že je to dost čtivá záležitost ale jinak budu možná vybočovat, protože mi to nepřijde jako nejlepší kniha od Colleen. Neříkám že byla špatná to vůbec ne! Je fakt že jsem ještě od autorky nečetla všechny knížky ale myslím že třeba "Odvrácená tvář lásky" se mi líbila o maličko víc. Kniha jako celek se mi líbila. Měla jsem hlavní hrdiny docela ráda ( i když teda sem tam mě skoro všichni nějakým způsobem trochu štvali... kromě Alyssy a Marshalla. Ty jsem měla asi nejradši :D) Ze začátku to byla pohodička ale pak už tolik ne.... *SPOILER - to co se dělo hrdince bylo opravdu smutné a musím říct že se mi líbilo jakým způsobem autorka popisovala, proč vlastně ženy, které zažívají domácí násilí, dost často své partnery neopustí. Holt láska je silná věc.*KONEC SPOILERU. V druhé polovině knížky mi přišlo že se dost věcí často opakovalo a že jsem si říkala aby se ten příběh zase trochu někam posunul. Jinak ale konec byl pěkný a musím říct že se mi moc líbila poznámka autorky. Pokud máte rádi romantiku, ale zároveň nechcete žádný slaďák u kterého hned víte jak skončí, tak vám tohle určitě doporučuji :)

ZuzanaZ83
08.05.2021 2 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mě vlastně po celou dobu rozčilovala. To téma je beze sporu neuvěřitelně náročné a velmi velmi závažné. Rozhodně souhlasím s rozhodnutím Lily. Jenže tohle těžké téma je pro mě zastíněné pozlátkem bohatství a finanční bezstarostnosti. A takhle velmi často pozadí domácího násilí nevypadá.

terryaknihy
06.05.2021 4 z 5

Poprvé se mi stalo, že jsem u CoHo čekala déle, než se pořádně začnu. Příběh mi přišel dost táhlý a já si pořád říkala - proč to všichni tak milují? Už se to musí rozjet... Nebylo to vůbec špatné, CoHo píše velmi dobře, když došlo na dodatek autorky vše jsem pochopila, ale částečně mi to přišlo takové nahuštěné. Každopádně poselství knihy a myšlenky byly moc dobré.
Za mě budu ale pořád dávat přednost jiným knihám od autorky.

zinon
02.05.2021 5 z 5

Opět velmi čtivé, zajímavě podané, ale v druhé polovině už to bylo takové motání se v kruhu.