Končí sa to nami

Končí sa to nami
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540037/bmid_konci-sa-to-nami.jpg 4 3462 3462

Lily to nikdy nemala ľahké, napriek všetkému tvrdo pracovala na tom, aby si vybudovala život, po akom túži. Presťahovala sa z malého mesta v Maine, kde vyrastala a študovala, do Bostonu a tu si otvorila vlastné kvetinárstvo. Keď medzi ňou a šarmantným neurochirurgom Rylom Kincaidom preskočí iskra, zrazu sa zdá všetko až príliš dobré na to, aby to bola pravda. Ryle je sebavedomý, svojhlavý, možno aj trochu arogantný. Zároveň je citlivý, múdry a má slabosť pre Lily. Jeho averzia k záväzkom ju však dosť znepokojuje. Ako sa Lily krôčik po krôčiku zbližuje s Rylom, vynárajú sa jej spomienky na prvú lásku Atlasa Corrigana aj na trpkú minulosť. Atlas bol jej strážnym anjelom, jej oporou. Keď sa nečakane vráti do jej života, ohrozí všetko, čo si s Rylom namáhavo vybudovali. Colleen Hooverová v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe prináša srdcervúci príbeh o láske, ktorá stojí nad všetkým.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

It Ends With Us, 2016

Ivka14
21.08.2019 3 z 5

Wow! Další kniha od této úžasné spisovatelky. Několikrát jsem měla slzy v očích, neměla slov a dokonce jsem chtěla několikrát hodit i knihou o zeď, ale jako vždy kniha byla skvělá a určitě patří mezi nejoblíbenější

LusSyNDA
17.08.2019 5 z 5

Proč nemůžu dát nejmíň 10 hvězdiček? Tak dokonalé to bylo. Já se zamilovala. Zamilovala jsem se do Ryle. A pak jsem cítila přesně to, co cítila Lily. Já jsem ale nebyla tak silná jako ona, já bych tu knihu klidně celou změnila a napsala žili šťastně až do smrti.... Achjoo to byl tak strašně krásně-strašný příběh.... Colleen je dokonalá spisovatelka. Hned teď jdu začít číst její další knihu.

Eveska
14.08.2019 5 z 5

Hodně silné téma. Dlouho mi ten konec a dovětek autorky ležely v hlavě. O tom, že i když někoho milujete, musíte od něj pryč, protože "jen" láska nestačí. Ale ne každý (každá) odejít dokáže. Vlastně jsem ani nevěděla, jak chci aby to dopadlo...

lucka9575
14.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha, krásně napsáná, dobře se čte,příběh ze života který může potkat každou z nás

Katte192
06.08.2019 4 z 5

Poznámka autorky... I rozhodnutí hlavní hrdinky... Pohled na situaci která je tak jasná, jinýma očima. Ano, rozhodně YA kniha, která na náš trh zoufale patří. Přečtěte si ji, prosím. (Mínus jedna hvězdička za dost pomalý začátek... Ale přísahám, stojí za to)

Denisa153
05.08.2019 4 z 5

Skvělá kniha...

Mojepočteníčko
03.08.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou dopadlo velmi pozitivně. Bavil mě její styl vyprávění, obdivovala jsem ztvárnění vlastností jednotlivých postav. Nesedly mi pouze některé, poněkud "přeslazené" pasáže, popř. místa, u kterých bych vítala více slučitelnosti s obyčejným každodenním životem. Knížku k přečtení určitě doporučuji :-)

ElenaM
02.08.2019 5 z 5

Moje první setkání s autorkou. Nemám slov. Je to možná jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Je to velice silný příběh. Knížka je plná zamyšlení, myšlenek, citů... Moc se mi líbila a hodně mě dojala. Sebrala mě ta neuvěřitelná síla, kterou v sobě Lily měla stejně jako ji v sobě měla její matka.
"Až budu velká, chci být jako Ty."

Děkuju ti, Colleen, za tuhle knihu. ♥

J.x
02.08.2019 4 z 5

Nesdílím stejné nadšení jako v ostatních komentářích. Čtvrtou hvězdičku jsem přidala jen kvůli tomu konci a dovětku autorky.

annettka1098
30.07.2019 5 z 5

Nevím jak to autorka dokázala, ale během 4 dní jsem si znovu prožila pubertu, zamilovala se, byla nešťastná, byla jsem zmatená a každou chvíli fandila někomu jinému.... ze začátku jsem si říkala, že je to docela klišé, pak že je to až moc young adult…. Ale nakonec! Nakonec jsem nemohla přestat číst. Každou chvíli jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Vlastně jsem sama nevěděla, jaký konec je ten správný. Nemohu jinak, než knihu doporučit.

makyla
28.07.2019 5 z 5

Krásná kniha, přečtená za jeden den.
Určitě doporučuji přečíst. Téma palčivé, ale je nutné o něm mluvit - domácí násilí. Lily prožila dvě zásadní lásky svého života. Jako patnáctiletá tajný vztah s osmnáctiletým Atlasem. Za osm let jí do života vstoupí Ryle. Víc nechci prozrazovat, abych nepsala spoilery.

Efča59
23.07.2019 5 z 5

Tohle si přečtěte. Všichni a povinně. Kniha o tom, co dokáže se vztahem dvou lidí a jejich dětí udělat domácí násilí. Jak těžké je opustit člověka, kterého milujete. Jak se celý život, který se zdá ideální, může během pár vteřin proměnit v peklo Tato kniha ve mně bude dlouho rezonovat, četla jsem ji se zatajeným dechem. Doporučuji všem bez rozdílu věku.

Market = )
23.07.2019 4 z 5

So sad. Hezky zpracovaný důležitý námět, přečtení doporučuju už jenom proto, abyste se nad tématem zamysleli (nebo teda spíš zamyslely :-) ) z jiného pohledu. Strašně prima postavy, dialogy, prostředí... Jen to téma bohužel vylučuje klasický dobrý konec, no :-(.

Kamilajznik
23.07.2019 5 z 5

Vyborna kniha, desive tema. Vubec jsem netusila, ze to nabere takovy smer a vicemene cekala trochu jiny "hepac". Ale autorku radim mezi sve oblibence. A chystam se na dalsi knihu :-)

Lucika002
19.07.2019 5 z 5

Už delší dobu jsem neměla šťastnou ruku při výběru knihy, kterou bych přečetla jedním dechem a ihned mě vtáhla do děje, ale Colleen se to podařilo.
Nádherná kniha (jako vždy) a všechna čest autorce!

Kudík
17.07.2019 5 z 5

Jedná se o mé první setkání s touto autorkou. Po této knize vím, že nebylo poslední.
Děj je napínavý, prolíná se současnost s minulostí. Nyní „květinářka“ Lily a neurochirurg Ryle, tehdy mladá Lily s bezdomovcem Atlasem. Konec je rychlý. Hlavní témata jsou láska a násilí. Přečteno za 1,5 dne. Těším se na další tituly této autorky.

Domča153
13.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila jako všechny od této spisovatelky ale konec mě zklamal. Začátek knihy se poměrně táhl (příjemně táhl bavil mě) a konec byl na můj vkus až moc rychlý. Ocenila bych na konci dalších pár stránek věnovaných Atlasovi a Lily. Například i odhalení Atlasovi o tetování Lily. Celkově jejich nové sbližování.

kaculliv
13.07.2019 5 z 5

Ach, úžasná kniha! Přečteno za dva dny.

ivanaci
13.07.2019 4 z 5

Téma domácí násilí a skvělý dovětek autorky

Monika164
10.07.2019 5 z 5

Jsem úplně dojatá .Knihu jsem přečetla jedním dechem.Vůbec jsem netušila co mně čeká.
Kniha plná emocí ,lásky a bohužel násilí. Moc doporučuji a
určitě to není moje poslední kniha autorky.....Děkuji