Konečná diagnóza

Konečná diagnóza
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543995/bmid_konecna-diagnoza.jpg 4 718 718

Nemocnice je nelítostný svět s vlastními pravidly.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Final Diagnosis, 1959

Interpreti: Igor Bareš

daniela2975
31.07.2017 5 z 5

Tohle je jedna z mála knih, která mě zaujala svým názvem. Předčila má očekávání a vůbec se nedivím, že je to bestseller. Bylo to velmi zajímavé a poutavé čtení.

hs777
25.07.2017 4 z 5

Knihy Arthura Haileyho neznám, tohle je má první a byla jsem příjemně překvapená. Samozřejmě doba pokročila a odborné pasáže jsou sto let za opicemi, ale Haileymu se podařilo výborně vykreslit mikroprostor malé nemocnice a leckdy komplikované vztahy mezi lékaři, pacienty a zaměstnanci. Navíc hodnotám jako je zodpovědnost, vnímavost, pokora nebo morálka by zub času neměl uškodit. Určitě to není moje poslední kniha tohoto autora.

moničina
18.04.2017 5 z 5

Výborná kniha môjho detstva, sympatické postavy, zaujímavé a dojímavé zápletky. U mňa patrí k prvej trojke naj.. jeho kníh. Môžem ju stále čítať znova a znova a neomrzí ma.
Len škoda, že sfilmovanú podobu sme nikdy u nás nevideli.

Magriva
27.03.2017 4 z 5

Po letech jsem si knihu kvůli výzvě znovu přečetla a četlo se to opět skvěle. Nechybí napětí, drobná psychologická kresba postav, vhled do lékařského prostředí. Je to populární četba, oddechovka, nehraje si na nic hlubokého, nic nezastírá, ani nepředstírá.

Jana283
28.02.2017 5 z 5

Často se mi vybavuje scéna, kdy lékaři nad operačním stolem čekají na verdikt histologů, zda je nádor zhoubný či nikoli a jaký bude další osud pacienta. To je skutečné drama nad všechny pošahané psychopaty.

Palorizek85
24.02.2017 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a byl jsem celkem nadšený. Dlouho jsem rozvažoval mezi 4-5 hvězdičkami a dal bych asi 4,5 kdyby to šlo. Příběh měl slabší rozběh, ale v půli jsem se již nemohl odtrhnout. Výbroně popisuje medicinu tehdejší doby i nesnadnou úlohu lékařů. Po této knize mě napadla myšlenka, že doktoři si přeci jen zaslouží vyšší platy.

Mabie
03.02.2017 5 z 5

Miluji Haileyho a knihu jsem přečetla jedním dechem. Dostala se mi do rukou kdysi v době dávno minulé a nemohla jsem se od ní odtrhnout, dokud jsem ji nedočetla. Považuji ji za jednu z jeho nejlepších.

jity54
16.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem velice poutavý příběh. Dostala se mi do rukou hned po vydání , tedy v době dávno minulé a poutavé vyprávění mě dostalo, že jsem se od ní nemohla odtrhnout dokud jsem ji nedočetla.

beveron
30.12.2016 5 z 5

Z teto knihy jsem byla nadsena. Strhla me k dalším románům z lékařského prostředí a ta vášeň se me drzi dodnes. Ale nejsem si az tak jista, zda bych ji znovu dala. Přeci jen doba pokrocila.

Nunynka
27.10.2016 4 z 5

Ze zacatku mi trochu trvalo dostat se do deje. Porad jsem premyslela kdo je kdo. Ale pak jsem se do zacetla a opet me pan Hailey prekvapil. Kdyz si predstavim kolik toho musel nastudovat. Nektete detaily byly za me navic,jako napriklad amputace nohy,ale musim smeknout. Na to,ze se dej odehrava v 50.letech,tak me prijde stale aktualni.

Fififjonka
19.07.2016 4 z 5

Děj je poutavý, ale charaktery už moc ne - všechny jsou typicky Haileyovské. Ti staří jsou zaostalí a pokroku se bránící, ti mladí se snaží pokrok prosadit, milostná vzplanutí ničím nepřekvapí a blíží se okamžik zlomu... Nebýt to v nemocničním prostředí, nejspíš by mě to bavilo o mnoho míň. Jediná postava, která byla zajímavě napsaná, byl doktor Pearson.

Lenka4
10.07.2016 4 z 5

Kniha se dobře čte. Až na doktora Persona jsou postavy vykresleny poměrně šablonovitě. Dá se tedy předvídat, jak se kdo zachová, či jak která událost dopadne. Přesto se autorovi podařilo uchovat určitou míru napětí a předložit i rozuzlení překvapivá.

Jirinamac
29.04.2016 4 z 5

Za komunistů jsme ve čtvrtek čekali fronty před knihkupectvím, aby se na nás dostalo a tato kniha byla v naší knihovně. Jeden výtisk koloval mezi spousty čtenářů. Mám tu knihu ráda, dobře se čte.

beluca
27.04.2016 4 z 5

Knihu jsem četla v mládí, byla hodně působivá a silná!

bookworm007
26.03.2016 5 z 5

Velmi příjemné čtení, stejně jako Letiště. Měla jsem pocit vtažení do děje, téměř jsem cítila pach dezinfekce.

LutherKing
25.03.2016 3 z 5

Standartní Hailey

kuba3954
12.01.2016 5 z 5

Kniha mě opravdu nadchla, bylo to zas trochu něco jiného. Dala mi i pár užitečných informací a jednu dobrou radu do stáří.

BlackBlade
06.01.2016 3 z 5

Zaznělo to tu několikrát = perfektní znalost prostředí. Tato kniha mi otevřela oči v tom, co všechno dělá oddělení patologie v nemocnici, ale jinak je to pro mě osobně jen průměrná kniha. Příběhy jsou sice napínavě napsané, ale jinak jsou z běžného života. A to čist nemusím, to zažívám sám :) Mám rád v knihách trochu toho nevšedního, co si moje bujná fantasie musí představovat... a to mi tu chybělo.

3nitka
02.01.2016 5 z 5

Ešte som neprečítala všetky od tohto autora, ale zatiaľ najlepšia. Pre mňa.

Bilky
17.10.2015 4 z 5

Aj trocha zo sentimentality dávam o hviezdičku viac, kedže to za socíku bola moja prvá kniha z lekárskeho prostredia a na strednej škole to bolo o to vzácnejšie, že tam bolo aj kúsok erotiky :)

Príbeh bol napínavý, vrstevnatý, vecný aj dojemný a i keď väčšina kníh A.HAILEYho má identickú štruktúru a vykráda sám seba - tak stále to boli ľahko stráviteľné príbehy so zaujímavým dejom, lebo zmenou prostredia vždy docielil, že svojich čitateľov aspoň trochu "privzdelal" populárno-napínavou formou ;)

ODPORÚČANIE: pre začínajúcich a najmä čerstvo zaľúbených patológov to pravé orechové! 78%