Konečná diagnóza

Konečná diagnóza
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543995/bmid_konecna-diagnoza.jpg 4 716 716

Nemocnice je nelítostný svět s vlastními pravidly.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia

Final Diagnosis, 1959

Interpreti: Igor Bareš

ripo
27.11.2014 4 z 5

Napínavá kniha, ktorá sa za komančov prečítala jedným dychom ...

Zdeňula
17.10.2014 5 z 5

Velmi krásná a napínavá kniha.

Ivan F
17.12.2013

Čím viac som prečítal kníh od Haileyho, tak tým viac mi vadí ich šablónovitosť. Ok, na jednej strane každej knihe predchádza dôkladná príprava, ktorá sa premietne do znalosti prostredia a jeho postupnému opisu, ktoré je nevyhnutnosťou pre rozvíjanie príbehu, akési pozadie, na ktorom je vždy zavesené nasledovné: inteligentný muž v strednom alebo zrelom veku, žena je vždy kočka, ale tak trochu tupá (výnimkou je černošská novinárka z románu Preťaženie), potom je tam prípadne iná žena, takisto je to kus, ale inteligenčne tú prvú neprevyšuje, no a do toho je zamotaný nejaký príbeh, ktorý síce nie je zlý, ale nijako nevyniká. Čiže dôkladná znalosť prostredia mi je fuk, ak je román xtou variáciou na uvedenú schému. Ak si budem chcieť prečítať niečo o patológii, tak siahnem po učebnici, nepotrebujem tú hŕbu detailov v románe.

rose
07.10.2013 4 z 5

Četla jsem ji ještě v minulém století a teď jsem se k ní vrátila. Od té doby medicína hodně pokročila, ale základ se nemění. Lékařská etika, odpovědnost, poctivost... Jen to možná dnes není tak vidět za všemi těmi novými technologiemi a nablýskanými přístroji. Teď už se Haileyho knížky čtou pomalu jako knihy pro pamětníky, ale pořád jsou napínavé a „o něčem“.

Lady Dracula
18.06.2013 4 z 5

V rámci toho,že jsem před touhle knihou dočetla zrovna jednu od Cooka,tak jsem si jaksi neuvědomila fakt,že ne všichni autoři knih z lékařského prostředí,se musí zabývat tématem,že někdo má nějaké nekalé úmysly a že to bude jako detektivka. Pořád jsem čekala,kdy už někdo někoho zabije. A ono nic. Ale zase když pominu tuhle svojí vadu,tak musím uznat,že to bylo velmi pěkně napsané. Dochází tam ke konfrontaci zkušeností a mladické houževnatosti, zbabělosti a uvědoměním..Osudy jsou krásně propletené a dílko se mi velmi dobře četlo...

kapllu
14.06.2013 3 z 5

Jak se o Haieyovi říká, znalost prostředí mu nejde upřít. V této knížce mi ale připadalo, že se o své znalosti snaží přesvědčit až moc. Taky mi přišlo škoda, že se Hailey víc nevěnoval Pearsonovi, trochu víc jeho patologického pohledu by se šiklo :-) Ale jinak je to velmi čtivá knížka, stojí za přečtení.

EJKA
17.02.2013 5 z 5

Výborně napsaná kniha ,

Martina Beranov
16.02.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem četla !!!

Junjun
04.10.2012 5 z 5

Konečná diagnóza je druhá knížka od Haileyho, kterou jsem četla. Stejně jako Hotel se čte velmi dobře. Pravda je, že hlavní postavy obou těchto knih jsou si v lecčem podobné a také u obou těchto knih je člověku předkládán nějaký problém, takže tuší, že to vyústí do nějakého průšvihu. Nicméně se určitě těším na další jeho díla a jsem zvědavá, jestli i u dalších bude "rukopis" podobný. Na druhou stranu každý autor má svůj styl.

lucifrid
20.04.2012 4 z 5

Dalsi skvela kniha od Haileyho. Tahakem je samozrejme skvela znalost prostredi, malickou nedokonalosti jsou postavy, s tim trochu souhlasim s Balrog. Ale nikdy mi to nevadilo :).

Balrog
22.05.2011 3 z 5

Na Konečné diagnóze a Hotelu se mi nelíbilo vykreslení postav, navíc autor použil stejnou šablonu. Hlavní postavou (nebo jednou z hlavních postav) je muž středních let, který si mimo jiné chce pořídit ženu. Haileyho pojetí ženských hrdinek je mi velmi nepříjemné, jsou to husičky a ženy, které nemají na práci nic lepšího, než čekat, až se jich někdo ujme. A je to vždycky ten hlavní hrdina, který si z nich může vybrat. Právě kvůli tomuto schématu si myslím, že tyto knihy třetímu tisíciletí nemají co nabídnout.
Popis prostředí je vždy výborný, ale dle mého názoru to není něco, co by autora činilo výjimečným.