Královna stínů

Královna stínů
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542285/bmid_kralovna-stinu.jpg 5 2909 2909

Ztratila všechny, které milovala. Celaena Sardothien se vrací zpátky do říše a jediné, po čem touží, je pomsta. Brzy si ovšem uvědomí, že ve hře je mnohem víc – musí osvobodit prince Doriana, kterého pomocí magie ovládá král ze skleněného hradu. Musí zjistit příčinu královy moci! Ale hlavně nesmí zklamat svůj lid, který do ní vložil veškeré naděje.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Queen of Shadows, 2015

Arianne
23.11.2016 5 z 5

Když jsem knihu viděla porpvé, řekla jsem si, že se CooBoo asi zbláznilo, vydat takovou brutální bichli v měkké vazbě. Opravdu doufám, že až jí budu číst tak potřetí, že se mi nerozpadne.
Nicméně, říběh se nám parádně vyvíjí, konečně se nemusíme otravovat s dilematem milostného trojúhelníku, všechny postavy jakoby si byli v očích autorky rovny a to jim dodává na důležitosti, střídání vypravěčů je neskutečně osvěžující a tak kniha hezky ubíhá a nikde nenudí.
Jediné, co mi trochu vadilo, byla Aelinina "vševdoucnost", kdy připravila mistrný plán s nímž se nikomu nesvěřila, počítala se všemi problémy a nakonec upletla smyčku, do níž se oběť sama zamotala. Jasně, autorka nás chtěla udržet v napětí a dodržet linii postavy jakožto vypočitavého zabijáka, ale působilo to trochu přitažené za vlasy.
Nicméně celkový dojem byl veskrze pozitivní a jsem jenom zvědavá, co si na nás SJM přichystá v dalších dílech.

Turiel11
22.11.2016 5 z 5

Odkud začít... Líbí se mi svět, který autorka vytvořila. Líbí se mi příběh a líbí se mi, jak je vyprávěný. To, že má svá tajemství, která vyjeví až ve správný okamžik a tím jen znásobí požitek ze čtení. Líbí se mi postavy a jejich charaktery a líbí se mi, jak se vyvíjejí. Že mají silné i slabé stránky a já jim věřím. Líbí se mi, že každá nová postava zapadá na svoje místo přirozeně jako správný dílek skládačky. Líbí se mi, jak se mi občas zatají dech, když se stane něco, pro mě, úplně nečekaného a nebo jak knihu stěží odkládám, abych se alespoň trochu vyspala. Zkrátka, líbí se mi celá kniha, ba dokonce celá série. Nádhera!

venacava
22.11.2016 5 z 5

To snad ... já se snad zblázním ... jsem uchvácena! Jsem jak na trní, že nemůžu číst hned další díl! Absolutně mě příběh pohltil. A nemůžu se zbavit pocitu a myšlenek, které mi dokola opakují "ach, Jeřáb" :) Tato série je nekonečně fantastická, po HP je mou nejoblíbenější a měla by být obsahem povinné četby. A pořád to tu je "ach, Jeřáb" :)

wajcmanka
22.11.2016 5 z 5

Naprostá bomba...vic není co dodat..snad jen, už aby byl další díl.. :)

Suzuki
21.11.2016 5 z 5

Tenhle dil je proste zatim nejlepsi... A Jerab.. Jerab je moje nova zivotni laska

Niskushka
21.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha jako vždy, zvraty, které jsem nečekala. Super super a zase super!
Jen by se autorka mohla klidně pustit i do erotičtějších pasáží klidně, i když to k tomu nepatří, já bych to uvítala.

LolaBlaugrrana
21.11.2016 5 z 5

Po minulém skvělém díle bych nečekala, že to řeknu, ale čtyřka ho ještě překonala. Těch několik málo nezajímavých kapitol, které se v Dědičce ohně vyskytovalo, naprosto vymizelo a celou knihu jsem hltala se zatajeným dechem. SJM prostě umí stvořit postavy, do kterých se zamilujete. Aelin, Jeřáb, Aedion i Manon jsou totiž naprosto úžasní, a já se jen modlím, aby mi to všichni přežili až do konce.

Ni_kita
20.11.2016 5 z 5

Sarah J. Mass je ďábel s talentem na psaní. Vytvořila naprosto dokonalý svět, s neskutečně sympatickými postavami, které si prostě nemůžete nezamilovat, a potom všechno střídavě ničí a zachraňuje takovým způsobem, že se vám občas zastavuje srdce.
Ti jež se divili proč Skleněný Trůn vznikal deset let, mají tady odpověď. Protože vytvořit takový svět, s příběhem, ve kterém do sebe všechno tak dokonale zapadá zabere nějaký čas. Tahle žena se dostane ještě daleko.

Hazell
20.11.2016 5 z 5

Popravdě jsem u předchozích dílů našla místa, která bych klidně vynechala. U tohoto dílu nikoliv. Skvělá kniha.

anic8340
20.11.2016 5 z 5

V pátek večer (18.11) jsem si koupila 4. díl a v sobotu dočteno. Po tom předchozim díle jsem čekala nudný začátek, ale nic takového se mi nedostalo. Hned od začátku krása. Doufám, že další díl výjde co nejdříve.

MarkettT
20.11.2016 5 z 5

Dokonalost sama! Kéž už by byl další díl!

*Jeannette*
19.11.2016 5 z 5

Absolutně nemám slov...naprosto dokonalé! Čekání na další díl bude doslova utrpením.

kacik.pl
19.11.2016 5 z 5

Já prostě nemám slov...S.J.Maas je neuvěřitelná spisovatelka..knížka má před 600 stránek a já ji zhltla za 2 dny! Od příběhu jsem se nemohla vůbec odtrhnout..hned co jsem začala číst na první stránce, dostávala jsem husí kůži❤️
POZOR SPOILER!
Trochu mě zklamalo že Aelin už neni s Chaolem..ale musim říct že na druhou stranu jsem strašně ráda že je s Jeřábem..taky mě zajímá jak se to vyvrbí mezi Manon a Dorianem..Manon jsem si hodně oblíbila..a těším se i na Chaola s Nesryn...mám tolik otázek jak to bude s Erawanem...No prostě to je neuvěřitelná kniha,a je díl od dílu LEPŠÍ!❤️

ajak
19.11.2016 5 z 5

prostě úžasný, vřele doporučuji celou serii, nevím jestli vubec vydržím do dalšího dílu :(

Banchie
19.11.2016 5 z 5

Jsem nadšená, po slabším třetím díle tohle byla parádní jízda...

shey
18.11.2016 5 z 5

Tak to byla jízda! Miluju tuhle sérii!!!

Lutzinka
18.11.2016 5 z 5

Tak to je bomba přátelé...já už chci ty další dva díly!!! Originální, nečekané, napínavé, super...
Jediné, co mi vadilo je chování Chaola a Aelin k sobě navzájem. Zbytek je dokonalej. :-)

Hanisek
16.11.2016 5 z 5

Bože to bylo dokonaly. Kde je další díl. Miluju tuhle serii. Je to tak promakany ze jsem prakticky 650 stranek nedýchala a bradu mam spadlou az pod stůl. Ps. Ja veděděla, že si vybere jeho. A jsem štastna, že to tak bylo :-)

Knihontýnka
16.11.2016 4 z 5

Už jsem jí objednala, Nedá se svítit. A to jsem si slibovala, že další nákup knih až po Vánocích :))

WmarliesW
16.11.2016 5 z 5

Přečteno za noc :) Po, pro mne slabším třetím díle, přišla naprostá bomba a pecka. Jednoznačně je to tím, že se více rozvíjí příběh Manon, kterou naprosto zbožňuji a její kapitoly jsem hltala. To samé Dorian, před touto knihou jsem ho nemusela, ale opět jsem si jeho kapitoly vychutnávala + střetnutí Manon a Dorian UFF super. Dále se mi moc ale moc líbí Elide a jsem zvědavá na další rozvoj. Stejně tak Lorcan, tuším že ty dva ještě uvidíme (a doufejme spolu :). Lysandra také pecka. A gradací byl souboj Manon a Aelin, na který jsem se těšila celou knihu a dopadl přesně jak jsem doufala. Celkově se mi kniha skutečně líbila a tuším, že stejně jako u druhé série ACOTAR, kterou zbožňuji ještě o něco více nevydržím čekat na překlad dalšího dílu a dám se do čtení v originále :) 100%