Kráľovstvo

Kráľovstvo
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447624/bmid_kralovstvo-HY3-447624.jpg 4 1419 1419

Kráľovstvo (SK) série

Mechanik Roy Opgard vedie pokojný, jednoduchý život na rodinnom statku hlboko v nórskych horách. Jeho mladší brat Carl je obchodník a po rokoch sa vracia domov z Ameriky s plánom postaviť luxusný hotel, ktorý by upadajúcej oblasti opäť vdýchol život. Roy kedysi bránil svojho brata pred šikanovaním a zlomyseľnými rečami, dnes však jeho lojalita voči rodine prechádza skúškou, keď zistí, že za Carlovými veľkolepými plánmi sa skrývajú nenásytnosť a zrada. Čím väčšmi sa Roy usiluje chrániť Carla, tým viac prekvapivých a šokujúcich tajomstiev sa vynára z minulosti oboch bratov i obyvateľov neďalekej dediny. Zrazu nič nie je ako predtým. Miestny šerif chce za každú cenu objasniť okolnosti tragickej smrti Royových a Carlových rodičov a v hre sú ďalšie životy. Koľko ľudí ešte musí zomrieť? Roya čaká rozhodnutie, čo všetko je kvôli bratovi a láske k jeho manželke Shannon ochotný obetovať.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Kongeriket, 2020

Hanaa
18.05.2021 5 z 5

To byl opravdu silný psychothriller. To není žádné odpočinkové čtení, příběh člověka vtáhne a nepustí. Moc dobře napsáno, vždyť Nesbo je zkušený spisovatel.

sweeney
15.05.2021 5 z 5

Stejně jako předchozí knihy od Nesba, které jsem četla, i tato nepostrádala napětí a zvraty. K tomu dokonale vykreslené prostředí, kde se krutost severského podnebí střetává s krutostí života místních, jejich syrových povah a činů. Skvěle propracovaný příběh lásky dvou bratrů, kterou smrt nejenže nerozděluje, ale dokonce pojí.

Gleam
12.05.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře, zase něco jiného. Macbeth mě skoro odradil od dalšího čtení knihy bez oblíbeného hlavního hrdiny série, ale tako kniha mi naštěstí vrátila chuť číst další knihy od tohoto autora. Podobnost s knihou Mycbeth na mě ale z knihy přece jenom dýchala.

Fondis
12.05.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé

čef
07.05.2021 5 z 5

Po přečtení této knihy jsem docela rád, že autor opustil Harryho Holea, i když jsem tuto sérii měl hodně rád. Další jeho knihy po Harrym pro mne nebyly vždy tak dobré, zvláště adaptace Shakespeara mne dost znechutila. Zato tato kniha byla naprosto skvělá! Příběh dvou bratrů byl originální a podle mne vůbec to nejlepší, co autor dosud napsal. Ani se mi nechce příběh ani literární kvalitu dále chválit, dobrý matroš se chválí sám.

houbaaa
06.05.2021 5 z 5

Slovy klasika...Série o Harry Holeovi tě ohromí Karle, ale tohle, tohle tě dojme...Nemůžu si pomoct, ale neholeovky se mi čtou vždycky lépe. Stejně jako před tím Syn, tak i teď Království, se čtou jedním dechem a jeden přemýšlí, kde na to všechno ten Nesbo vlastně chodí a co se mu všechno musí honit v hlavě. Jestli on nakonec taky nebude docela podivín.

Arlienen
05.05.2021 5 z 5

Dle mého názoru knihu nejlépe vystihuje tento úryvek z knihy.
,,Ty a já, Royi, máme jenom jeden druhého." To říkával Carl často. ,,Všichni ostatní, o kterých si myslíme, že je milujeme nebo že oni milujou nás, jsou jenom fata morgána. Zatímco ty a já jsme jedno. Jsme bratři. Dva bratři v pustině. Zemře-li jeden, zemře druhý."
Jo, a ani smrt nás nerozdělí. Sjednotí nás

Black54
05.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Zdravím všechny masovražedné nadšence,
knihu jsem si zapůjčil na mnohé doporučení. Musím podotknout, že to je moje první kniha od toho autora a také první v tomto žánru.
Kniha je dobře zpracovaná a i obálka vypadá lákavě, bohužel příběh mě už tolik nenadchnul.
Autor popisuje soužití dvou bratrů na horském venkově. Mladší z bratrů chce pozvednout jejich malou vesničku, která upadá v zapomění výstavbou vysokohorského hotelu.
Bratři postupně bojují s různými nepříznivými vlivy a autor nenápadně odkrývá jejich temnou minulost.
Problémy se začínají kupit a jak se říká zvyk je železná košile, takže bratři řeší problémy stejně jako v minulosti. Tím pádem pořad krouží v začarovaném kruhu a snaží se z něho vystoupit.
Kniha mě moc nezaujala, chybí naprosto jakákoliv akce.
Celkově je to pro mě velmi průměrné dílo, kdy postavy řeší běžné problémy života, až tedy na ty vraždy.
Zatím mě tento žánr nějak neuchvátil a snad je to jen výběrem špatného díla.

Sejna1955
04.05.2021 5 z 5

Něco jiného, než Hole, ale parádní příběh. Rychlý spád, tekže se to četlo se zatajeným dechem.

DejnaDee
03.05.2021 3 z 5

S obrovským očekáváním jsem se do knihy pustila, ale v první třetině knihy mě příběh dvou bratrů moc neoslovil, nebyla jsem schopna se do příběhu začíst. Nakonec jsem knihu dočetla, ale nijak zvlášť mě neoslovila. Bylo to drsné až šílené čeho všeho byli bratři schopni.

ArwenAragorn
02.05.2021 5 z 5

81%
"Jsme rodina. Máme jenom sami sebe, na nikoho jinýho se spolíhat nemůžeme. Na přátele, partnery, sousedy, spoluobčany, stát. To všechno je jenom iluze, která vezme za svý, jakmile půjde do tuhýho..."

Jo Nesbo opět překvapil. Napsal výborný a nezapomenutelný psychologický thriller s úžasně vykreslenými postavami. Originální, ale ponurý, temný, drsný. Konec mě dostal, i když takový jsem si ho nepřála.
Doporučuji!

allebra
01.05.2021 5 z 5

Trochu jiný styl, než na jaký jsme od autora zvyklí, což mi ale nevadilo, protože to bylo skvělé čtení. Ne, že by mi už nechyběl Harry Hole, ale určitě ne v této knize. Příběh byl zajímavý a chytl mě od začátku, děj rychle plynul, pořád se něco dělo, těžko se mi od rozečtené knihy odcházelo. Za mě plný počet, můžu doporučit.

Čtenářka73
30.04.2021 3 z 5

Napínavá detektivka plní zvratů, ale námět mi nesedl. Celý děj vyznívá dost pochmurně, prakticky všechny postavy jsou nějakým způsobem ujeté nebo přímo úchylné.

Petra153
29.04.2021 5 z 5

Bylo to dobrý. Moc dobrý. Jo Nesbo opět nezklamal.

toni-az
25.04.2021 3 z 5

(SPOILER) První setkání s autorem, o němžse všude mluví.

Představoval jsem si, že to bude detektivka, což tedy není, spíše takové psychologické drama. První cca polovina byla super, krom toho že jako zbytek knihy poutavě napsaná, bylo tam spoustu zajímavých myšlenek, popisů a filozofování. Popravdě řečeno mi připadalo, že se tam zafilozofovalo víc než v poslední knize od jeho krajana Gaardera, co jsem četl. Retrospektivy v retrospektivách trochu matoucí, ale zajímavé. A to postupné odhalování minulosti přesně dávkovanými kousky informací bylo skvostné.

ALE... Po nějaké době (jakmile se minulost v podstatě úplně odhalila) to již začalo být pořád dokola. Někoho zmlátit. Někoho zabít. S někým se pohádat. Někoho nezabít. Někomu ojet manželku. Někdo jiný někomu ojede manželku. Zjistit, že někdo je ještě větší hajzl než sis myslel. A znovu a znovu a znovu... A ten konec, z toho by jeden blil.

Takže za mě to mělo skončit někde asi tak v půlce a nějak úplně jinak a dal bych plný počet. Ale každopádně autor nějaký potenciál má, ještě mu dám druhou šanci.

Jinak audiobook ve slovenštině vynikající.

sikope
25.04.2021 5 z 5

Napínavá kniha plná nečekaných zvratů.

april4
23.04.2021 5 z 5

Jo Nesbo může asi napsat cokoli a bude se mi to líbit. Zajímavý příběh, poutavý styl psaní, porce napětí.... funguje to i mimo Oslo a bez Harryho Holea.

daja51
23.04.2021 5 z 5

Snad všechny "Nesbovky" mám již přečteny, ale tahle kniha je TOP z jeho tvorby.
Pomalejší rozjezd, ale pak každou další stránkou a kapitolou začíná gradovat napětí, které udrží vaši pozornost až do samého konce. Odpočinková četba to teda opravdu nebyla - ještě teď to rozdýchávám. Suprové čtění, stálo to za to - doporučuji všem!

Terezaazeret
23.04.2021 3 z 5

Ta kniha nebyla špatná, ale zdá se mi, že se autor tak trochu už opakuje a vykrádá sám sebe. Co takhle zasadit děj další knihy na Maledivy?

lencin
23.04.2021 4 z 5

Autora mám moc ráda, tohle bylo nadprůměrné, ale nepatří mezi jeho nejlepší. Hlavní motiv je zajímavý, ale jako celek je pro mě průběh děje málo uvěřitelný. Ale četlo se výborně.